Sedona 771 vs Salcano NG 020 x7

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Merhabalar..

Tam seçimimi yaptım bayiye gittim ancak Salcano fabrikası istediğim modelden stokta olmadığını, ancak aysonuna doğru hazır olabileceğini söyledi.

Açıkcası salcano fabrikasının sözünün güvenilirliği hakkında okuduğum yorumlardan sonra ben ona 1 ay daha ekledim :D

Satıcı arkadaş, ısrarla Sedona tavsiye etti. Katalogdan bakalım dedi.
Salcanonun üzerindeki parçaların fiyatına göre çok iyi olduğunu söyleyen çok yorum okudum. o yüzden fiyat / performans ürünü diye tercihim o yönde olacaktı.

Katalogtan Sedona 771 modenini gördüm. Görüntü olarak farkedilir bi güzelliği var zaten. ancak parçalar konusunda kararsızım.

Sedona nın istediğim boyunun stokta olup olmadığının haberini bekliyoruz şu an.
o da garanti değil yani :7:

Salcano 150-200 lira civarı daha uyguna geliyor fiyat olarak.

bisiklet olayının detayından çok anlamadığım için milyon dolarlık soruyu sizlere soruyorum :)

SİZ HANGİSİNİ TERCİH EDERDİNİZ ? NEDEN ?

http://www.salcano.com/urunler/large/JWAS1baviLNG020%20X7.jpg

KADRO : NG020 HAFİF ALÜMİNYUM ALAŞIM 3 KEZ İNCELTİLMİŞ

MAŞA : SUNTOUR RAIDON X1 RLR 100MM GİDONDAN KİLİTLEMELİ

ARKA VİTES : SRAM X7
VİTES KOLU : SRAM X7 3X10
ÖN VİTES : SRAM X7
ARKA DİŞLİ : SRAM PG-1050 10S 11-36 KASET DİŞLİ
ZİNCİR : SRAM PC1031
KRANK TAKIMI : SRAM X7 44/33/22
ORTA GÖBEK : SRAM X7

HD FREN TAKIMI: AVID ELIXIR 3, AVID HSX 160MM ROTOR

GİDON : RITCHEY WCS LOW RIZE BEYAZ
GİDON BOĞAZI : RITCHEY WCS 4-AXIS BEYAZ
SELE : RITCHEY WCS MARATHON
SELE BORUSU : RITCHEY WCS BEYAZ 31,6MM

MAŞA YATAĞI : RITCHEY PRO

TEKERLEK SETİ: MAVIC CROSSRIDE
LASTİK : CONTINENTAL RACE-KING 26X2.2

AĞIRLIK : 10,73 KG

http://www.mtbtr.com/uploads/2662H7.JPG
http://www.mtbtr.com/uploads/2662H21.JPG

Kadro : AL-7005
Maşa : RST F1RST AİR-SRL 26" SİYAH DİSK

Arka Vites : SRAM X7
Ön Vites : SRAM X7 34.9MM
Vites Kolları: SRAM X7 SAĞ-SOL
Zincir : SRAM X7 PC1031
Ayna Kol : SRAM X7 GXP 175MM

Furş : NECO H146 SİYAH
Sele Borusu : RACEFACE EVO
Sele : SELLE ITALYA QBIK SİYAH

Gidon : RACEFACE EVO
Gidon Boğazı : RACEFACE EVO

Ön Fren : SRAM X7 12 DB E7 SGP FRT DIR 700
Arka Fren : SRAM X7 12 DB E7 SGP RER DIR 1350

Jantlar : WH-MT15 BLACK
Lastikler : SCHWALBE SMART SAM 26x210

Ağırlık : ????

Scudo

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
İki bisiklet arasında donanımsal olarak çok büyük bir fark yok, ben olsam gönül rahatlığı ile gider Sedona 771 alırdım.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcanoyu öneririm.Hem 200 lira daha hesaplıymış hemde parçalara bir daha bakın özellikle jant setlerine, onlarında arasında 250 lira oynuyor.

• Beğen

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
bence iki bisiklette eşit parçalar aynı zaten jantlar maşalar bide gidon setleri farklı .. crossride jantlar shimano mt 15 e göre daha üstün :) maşa hakkında bi yorum yok .. ikisi arasında kalsaydım sedona alırdım ben :)

• Beğen

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
sedonanın ağırlığı konusunda hiçbiyerde bi bilgiye rastlayamadım. :bilmiom:

maşa konusunda da kararsızım. bu arada başka bi dükkan vasıtasıyla fabrikaya sordurdum, 15 güne falan tedarik edilebilirmiş Sedona 771 de.

ha diye alamıcam yani onu alsam bile.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
her türlü değerlendirmeye açığım arkadaşlar.

az para değil benim için, pişman olacağım bi tercih yapmak istemiyorum.

bilgilerinizi esirgemeyin lütfen :)

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Sedona'yı fabrikadan sordum.

16" kadro boyunun ağırlığı 11,5 kg imiş.

başka bi bayi vasıtasıyla sorduğumda 15. gün elinde olur demişlerdi. şimdi bana 20-25 günü bulabilir diyorlar.

ağırlık : SALCANO( fabrika dğerlerine göre 750 gr daha hafif )
maşa fiyatı : SEDONA ( ~90 TL avatajlı )
jant : SALCANO( ~250 TL avantajlı )
görsellik : SEDONA ( BARİZ)
fiyat : SALCANO( 150~200 TL avantajlı )
satış sorası: SEDONA ( SALCANO hakkındaki yorumlar ortada. ayrıca burada alacağım bayi ben SEDONA YA dönüyorum, yardımcı olurum sorun olursa diyor )
tedarik : ikisi de belirsiz, ama SEDONA daha erken olur muhtemelen.

Acaba gidon,gidon boğazı, seleborusu yüzünden mi ağır SEDONA yoksa direkt kadro ağırlığı mı sebeptir ?

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
@tankut koyuncu

slx in fiyatı x7 ye göre fazla hocam.

Ama Salcano her halükarda daha avantajlı sahiden. Matematik yalan söylemiyordur değil mi :)

Sedona nın görünüşünden başka bi avatajı yok mantık olarak. Onu sırf görüntüsü için almış olacağım alırsam.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Salcano fazlasıyla avantajlı bence ,ben olsam Salcano'yu seçerdim. Jant setleri arasında büyük fark var. Ayrıca kadrosu da o kadar kötü değil görünüm olarak bence. Sade ve şık. Olur ki beğenmezseniz ileride kadroyu değiştirirsiniz. Ayrıca Salcano ağırlık olarak da çok iyi.

Yalnız Mavic Crossride jantlarda sorun yaşarsanız tamiri ve yedek parçası çok pahalı. Bende 2010 modeli var yeni jant kadar para verdim nerdeyse. Tabi ben 2.el alarak hata yaptım sizinkilerde sorun olacağını zannetmiyorum.

Şimdiden hayırlı olsun :)

Tepki
71
Salcano daha mantıklı kalıyor, dediğiniz gibi sedonanın muhteşem bir görüntüsü var, ama mantıklı olanda salcanoyu almak,şimdiden hayırlı olması dileğiyle :)

• Beğen

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Bu iki modelden birisi olacaksa , Salcano'dan yana kararımı verdim arkadaşlar. Yardımcı olup bilgi ve yorum sunan arkadaşlara çok teşekkürler.

Bugün gittim gene bayiye, ben "sırf maşası bile 250 lira pahalı modelden" deyince , araştırdın yani, hafiften üzülerek :)

Ancak gerek bayinin pek umursamayan yaklaşımı, gerek fabrikadaki ulaşığ sipariş vereceğimi kişiye bi türlü ulaşamama sinirlerimi şimdiden bozmaya başladı. adım gibi biliyorum ki bisikleti alana kadar paramla rezil olma durumunu sık sık yaşayacağım.

Bu yüzden acaba stoklarda daha kolay bulunabilecek ve gene bi fiyat/performans ürünü olan bi model bulsam da , onun vites sistemini mi alır almaz değiştirip yükseltsem diye düşünmüyor değilim.

Şu an bisikletsizim, eski bisikletimde satıldığı için. 15 gün falan neyse ama 1-1.5 ay gibi bisikletsiz kalmaya dayanamam.

Sizler ne dersiniz ?

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Siparişi bugün verdik arkadaşlar, satın alacağım bayi pek ilgili davranmıyormuş gibi hissettim. Onun keyfine kalsak, taaa fi tarihine teslim edilmek üzere, yeni üretilmesini falan bekliyor olacaktık muhtemelen. Kafa dengi, iyi bi arkadaş ama fazla rahat birisi =)))

fabrikayı bizzat ben aradım stok sordum. Bilgisayardan bakınca stokta yok dedi satış bölümündeki bayan ama sonra gitti birilerine sordu.

Tam benim aradığımın boyda SADECE 1 ADET hazır bisiklet varmış.

Yarışa katılacaklar için hazırlananlardanmış sanırım. Ancak sonra bi küçük boy istemiş karşı taraf, sonra bunu bırakıp Small boy hazırlanıp verilmiş. Stokta hazırda olmasının sebebi buymuş.

Renk konusunda bi malumatımız yok maalesef, artık ne çıkarsa bahtıma... o kadar renk anketi falan yaptım ama sonuçta işimiz şansa kaldı.

Bisiklet sorunsuz gelsin, 2012 model olsun, parçaları yanlış falan olmasın, biyerinde bişe eksik,defolu falan olmasında rengi hiç farketmez =))

Ödemenin birazını yaptım, kalanını da bisikleti teslim alırken yapacağım =)

Teslim almaya giderken SPD pedallarımı götürsem direkt orda taktırsam mı acaba, yoksa biraz normal pedalla kullanıp sonra mı taktırsam? SPD ye yeni geçeceğim de =P

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Keşke sedona alsaydınız...Daha memnun kalacaspınızdan eminim....