İNCELEME "Hutchinson Acrobat Protect'air 700x37c"

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Hutchinson Acrobat Protect'air
Ürün Özellikleri
Cyclocross ve Şehir bisikleti kullanımına uygun.
Hem yol hem arazi tipi kullanıma uygun.
Patlak önleyici sistem.
700*37 37*622 28 1 3/8 1 5/8
Hava Basınç Miktarı (4-6.5 Bar) (58-94 Psi)
Ağılık: 440 gr
http://img6.imageshack.us/img6/1476/hutchinson.gif
By (link) at 2012-04-26

http://img526.imageshack.us/img526/2024/acrobat1.jpg
By (link) at 2012-04-26

Lastikleri yaklaşık 1000kmden fazla kullandım. Hem Cyclocross bisikletimde hem de yeni aldığım Carraro şehir bisikletimde denedim. Carraro'yu aldığımda üzerinde Hutchinson Cross Town 700x35 lastikler vardı.
http://img152.imageshack.us/img152/7864/crostown.jpg
By (link) at 2012-04-26

yapısı gereği Cyclocross'a daha uygun olduğu için lastikleri kısa süre sonra değiştirdim.

Edindiğim izlenimleri paylaşmak istedim.

Öncelikle 440gr hafif ve çok akıcı lastikler. Özellikle Cross Town ile karşılaştırıldığında (590 gr) hafifliği ve dişsiz olması sürüş kalitesini çok arttırıyor. Yanlardaki dişleri virajlarda tutunmayı arttırıp fazladan güvenlik sağlıyor. Fren mesafesi oldukça tatmin edici. Yağışlı havalarda fazla su sıçratmıyor. Yağışta çok dikkatli ve yavaş kullandığım için performansı hakkında birşey söyleyemeyeceğim.

Kullandığım yerler asfalt, kilittaş, sert toprak, patika. Rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle asfalt ve sert toprakta performansı çok iyi. İnce yapısından dolayı gevşek kumda sonuç hüsran :( inip yürümek zorunda kaldım. (Bitmek bilmedi yolların taş döşemesi )

Çok agresif kullanmadığımın altını çizerek normal sürüşlerde hiç sıkıntı yaşamadığımı belirtmek istiyorum. Kullanmaya başladığımdan beri hiç patlamayan lastiklerimi ayrıca tebrik ediyorum. Dün farkettim MTB lastiklerinin düşmanı diken lastiğime batmış ama korumayı geçememiş :)

Lastiklerin üzerinde 51 - 87 PSI yazıyor. Ben 82 kiloyum. 80PSI denedim, hızlanması çok iyi fakat yaşadığım yerin yolları kilittaş çok sarsıntı yaptı. 70PSI yaptım hem konforlu hem de performanslı sürüş yakaladım.

Türkiyede rahatlıkla bulabileceğiniz bu lastiklerin satış fiyatı tek olarak 35 - 45 TL aralığında.

Cyclocross bisikletimde denediğim Hutchinson Cross Town 700x35 lastiklerimle ilgili incelememi bitirince yeni bir yazıda paylaşacağım.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba

Lastiğin, internet sitesinde belirtilen ağırlığı 660 gr. olup patlak korumalı bir lastik için gayet makul bir değer.Tanıtım yazınızda 440 gr.yazmışsınız.Siz mi tarttınız?

Akıcılığının iyi olduğundan bahsetmişsiniz.Eski Cross Town 700x35 lastiklerinizden 2 mm. daha kalın ancak daha az dişli olması bunun sebebi olsa gerek.Lastik kalınlığı artmasına rağmen sağladığı konfor düşmüş.:eek:Bu bilgilere dayanarak kalınlıktan çok diş yapısının konfor, akıcılık ve su sıçratma konularında etken olduğunu söylesek yanlış olmaz herhalde.Gerçi konfor konusunda lastik hamur sertliği ve hava basıncının da etkisi de büyük.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Ben ağırlık bilgisini lastiği aldığım Erdoğanlar Bisikletin sayfasından aldım. Kendi sitesinden kontrol etmeden yazmıştım. Düzeltmeniz için teşekkür ederim.
Doğru ağırlık sitesinde 650 gr. olarak gözüküyor.
Linkler: (link) , (link)