''29 nisan avrasya tepki turu,,''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
herkez tepkilerini dile getirdi o vakit beyin fırtınası yapalım kim protestoya geliyor,,,,saat 09.00 da beşiktaşta barboros meydanında kimler var düdüğünü alan gelsin pankart yazan yazsın bağımsız sürücüler dernek kanalı ile değil ,,,,,,,,,,,,,,belgradı protesto etmiştik tam 54 kişi girişte 10 kuruş vererek, 2 lira idi giriş ama 54 kişi o gün oraya yığılınca 10 lukları almak zorunda kaldı belgradı işletenler,,,, sivil insiyatif ise buyrun o vakit insiyatife mesajda kalmayın yalnız herkez fikrini söylesin nasıl bi protesto olsun bu ,,,,
tepki nasıl olmalı tüm topikleri okudum mesajların çoğu bu para olayına karşı madem öyle o vakit bizde orda oluruz ,,,,,,,,,,,,,,,,,

Scudo

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Gönlüm sizlerle birlikte, uzaklık ve yoğun iş temposu fiziken yanınızda olmamı engelliyor maalesef...

• Beğen
Tepkiler: emre güven

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ismailisler

konuyu açan sizdiniz sizi tanımıyorum ama çoğunluk içerledi 20 lira olayına ,demokratik haklar olmalı ya da özgür düşüncelerimiz şimdi 17 yaş niye gelemiyor tabi bunları konuşalım bu ülkede bisikletin kitleselleşmesi ise dava o vakit bi şeyler yapalım,,,

Tepki
0
Bende sizler gibiyim konuyu siz ne kadar biliyorsanız bende okadar biliyorum,tepkisiz kalmayalım 2teker sürücüsüne sınır konmayacağını bilsinler zaten ülke olarak bu konuda büyük adımlar yok ayda,yılda bir etkinlik yapılıyor onuda ücretli ve sınır koyarak yapmak yanlış bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ismailisler

yetkililer ile konuşuruz o gün ,,,,,,,,,,,,herkez fikrini söyler ,,,,,şimdi önemli olan bi kitlenin orda var olmasıdır 3-5 kişi ses getirirmi şüpheliyim,,,,,,,,,,,,,,,

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Müsait olursam illaki gelirim. Olay 20 lira olayı değil. Çoğumuz bisikletimizdeki donanımlara ne paralar harcıyoruz. Hangi akla hizmeten, verilen hangi hizmete istinaden böyle bir bedel isteniyor.? Bu belli değil.Ben şahsen gelip yetkili birisine açıklama yapması için soru sormayı planlıyorum. Yetkililer sonradan kararlarından cayarda , katılımcı herkezin bu tura katılmasına izin verirsede tepki gösterebilmek için asla o gruba girmeceğim.

Arkadaşlar bu tür organizasyonla Valilik izinleriyle yapılır ve o bölge trafiğe kapatılır.Aklı evvel bir emniyet müdürü "O bölgeye katılımcılar haricinde kimse girmeyecek" şeklinde bir talimat verir ise , O bölgeye gitmek bile zor ama eğer böyle bir şey olursa asıl yaygara o zaman kopar.Gelirken yanınızda illaki kimlik bulundurun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cömert

öyle bi durum olursa sadece güzergahı değiştiririz ,,,,, düdüklü protesto olur,katılım 50 kişiyi aşarsa bu kitle adına bi kişi konuşur yetkili ile neden 18 yaş sınırlaması vardır,,,,,bunun açıkça dile getirilmesi lazım ve 20 lira nedir otobüs kaldıracaklarsa masraflaramı gidecek bunları öğrenme durumu,,belgrad protestosunu ben organize ettim 54 kişi ile izin mizin yoktu millet kızdı ne hakla bisiklete 2 lira alıyorsunuz diye daha henüz soğuk savaş bitmedi bu soğuk savaş tcdd ye de yapılacak şimdi hızlı trende varmı bisiklet koyma yeri ve ne ücret alınacak makul bi fiat isteriz tabi ido da durum 4 lira son bildiğim ben idoyu kullanmam lüks feribotlarla, deniz otobüsü ile işim olmaz ama haklarımız var ,,, bu istanbulda lidersiz sivil hareketi birilerinin artık yapması gerekiyor dernek var ama derneğin bu işlere soyunması onlar aleyhine sebebiyet verebilir ,,,,,,,,,,,,,,,,aslında biz şiddet uygulamıyoruz sadece sessizce bisiklet sürecek düdük çalacağız trafiği boydan boya kaplamayacağız tabi tekli sıra ,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

Kayıt yaptıran katılımcılar sırt numaralarını teslim almak için 27-28 Nisan 2012
tarihleri arasında Taksim Meydanı’nda kurulacak olan çadırdan alabilirler

Etkinliğe 18 yaşından küçükler katılamaz!

.Avrasya Bisiklet Gezisi'ne katılım ücreti 20 TL ' dir

cuma ve ct taksimde stand kurulacak avrupa yakada gönüllü arkadaşlar o stand önüne sivil olarakta gidebilir ve bu ücret konusunu gündeme getirebilir,,,ayrıca 18 yaş sınırlaması ,,, pazar günü toplanma yerine katılım çok olursa intikal ederiz,,,

Avrasya Bisiklet Gezisi; Barbaros Bulvarı’nda bulunan Yahya Kemal Parkı’ndan start yapıyor,,,,,,,,,,,

haceli yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
467
Bisiklet
Sedona
hertürlü pretestoya varım doslar.düdük gorna her türlü gürültü itina ile yapılır.he teneke bile getirile bilir.kudret abi bu iş tam senlik yap bi önderlik.....:in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@haceli yılmaz

önderlik kim ben kim haceli,ama hepimiz sahip çıkalım o gün yetkililere konuşalım neden 18 yaş uygulaması 16 yaşındaki adam değilmi böyle yasaklı gezi olurmu sonra 20 lira adam başı bu para ne için alınıyor diğer tüm topikte atılan mesajları irdeledim çoğunluk karşı o vakit bende dedimki bi şey yapalım bütün olay bu,,,çok olursak ses gelir,,,

Bisiklet Federasyonu, Hollanda Büyükelçiliği ve Spor A.Ş. ortaklığında
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun bir parçası olarak "Avrasya Bisiklet Gezisi"
29 Nisan 2012 / Pazar günü profesyonel bisiklet turunun ardından amatör
halk sürüşü olarak gerçekleştirilecektir.

bisiklet federasyonu,ve spor a.ş dikkat edilmesi gerekenler,,,hollanda büyükelçiliğinin pozisyonu nedir spor bakanı o gün orda olursa kendisine sorular sorabiliriz neden 18 yaş sınırlaması artı 20 lira ne için toplanıyor ,,,evet kameralar ve videolar olursa an ve an herşeyi yayınlarız ,,,halk sürüşünde 18 yaş altı adam değilmi bu halk sürüşü adam oğlu ile gelecek çocuk 15 yaşında ise ne olacak bu nasıl iştir böylemi kitleselleştirmeyi düşünüyor spor bakanı ve bisiklet federasyon başkanı daha önce protesto etmiştik federasyon başkanını dernek kanalı ile pankartlar açarak, cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışında ama galba dernek kayıtsız kalmayacak öyle hissediyorum,,evet bu spor anonim şirketinin başkanı kimdir ,,,

haceli yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
467
Bisiklet
Sedona
kudret abi ozaman murat beyle iletişim kurcaz. toplu hareket edersek bence ciddi ses getiririz.insanları salak yerine koymalarına artık dur demek lazım....diğer siteler ve guruplarda aynı kanıda eğer herkes örgütlenirse katılandan cok tepki verenler orda olur sanırsam..:D

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
laf değil iş üretelim
organizatörlerin bisikletle alakası yok
kimsenin burada yazılanlarla ilgisi yok

hollanda konsolosluğunu tekrar aradım
benden başka sadece ve sadece 1 kişi telefon edip tepkisini ifade etmiş
ben daha ne diyeyim ki
kendin çal kendin oyna

bence organizasyonun toplanıldığı yerde toplanıp
ücret vermeden geçelim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@haceli yılmaz

murat suyabatmaza ulaşmak lazımda nasıl olacak bilmiyorum,,,diğer sitelerden gelenler olursa beşiktaşta toplanırız,,,,
pazar yağmur var ama belli olmuyor son anda açıyor sağanak yağmur olmasında ,,,,,,,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa akman

organizasyon yeri barboros meydanında yahya kemal parkı saat 09.00 da toplanırsak epey bi kitle olursa iyi olur,,,,,,

mesut...

Üye
Tepki
21
ok , yer ve saat belirlenmiştir diyebilirmiyiz. saat 09:00 da beşiktaş barboros meydanı yahya kemal parkı

hepimiz diğer bisiklet sitelerinede yazarsak korkunç bir katılım olacağı düşüncesindeyim :)
topluca geri dönüş yaptığımızı gözünüzde canlandırsanıza , yüzlerce bisikletli protesto için geri döndü :) belki akıllanırlar , hiç bişey olmasada biz tepkimizi vermiş oluruz.
100 kişi olsa geri dönen , gitti 2 000 tl dedirtmiş oluruz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mesuttbt

face de olmadığım için olan arkadaşlar olayı ve yeri iletebilir şimdi birde bi arkadaş yapabilirse harita koyarsa yahya kemal parkı nerde millet birbirini aramasın barboros yolunu biliyorum yıldız tekniğe giderken solda park var ora olması lazım ,,

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
perşembe günü bisikletçi dostlarımızdan biri beni aradı ve bu etkinliğe destek olmamı rica etti.fakat bu şartlar altında destek olamayacağımı aksine protesto etmeyi düşündüğümü belirttim kendisine.arkadaş belediyeye ait spor a.ş.'de çalışıyor.kendisine burada yazılanlardan daha sert şekilde tepkileri anlattım.şu anda 300 kişi katılım için başvurmuş.6000 lira para eder.500 kişi olsa 10000 lira olsa ne olacak.belediye 10000 lirayamı muhtaç.insanları bisiklete teşvik etmek gerekirken bakan bile bisiklete binin derken bu para olayı nedir dedim.bu paraya t-shirt ve kumanya vereceklermiş.yani bir nevi spor a.ş. 'nin reklamı yapılacak.ben o yeleği giymek istemiyor ve rejim yaptığımdan kumanyayıda yemek istemiyorsam ne olacak zorlamı dedim.arkadaş da haklısın ben tarafsızım dedi ki gerçekten de öyle.ama yöneticilerine bu mesajları iletmesini rica ettim.şefi ilede görüştü.sonuç ne olur bilmiyorum ama bu işten yöneticileriniz zorda kalacak dedim basına da açıklama yapılacağından dedim.turu hollanda büyükelçiliği organize edip belediyeye yıkmış.belediyede masrafını çıkarmak için bu yola gitmiş.hollanda büyükelçiliğini arayarak çözüm bulamazsınız.bence en büyük tepki oraya çığ gibi toplanarak ve düdüklerimizi de elimize alarak start verildiğinde ayrı bir yola giderek herkese '' sizin yolunuz yol değil'' mesajı vermeliyiz.biz kendi yolumuzda ilerlemek istiyoruz diyerek tepkimizi belitmeliyiz.katılanlar ile de ne selam ne sabah konuşmamalıyız ki tepkimizi anlayıp yanımıza gelsinler.derdimiz 20 lira değil.ama enayi de değiliz...o gün bende orada olacağım...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enver avcı

altına imzamı atarım,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

:in: