aynakolda takılma

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar bu benim forumdaki ilk mesajım, bisikletimi dün başka bir sebepten dolayı servise verdim bugün aldığımda aynakolda hafif bir takılma/çarpma gibi bir şey hissettim fakat çok hafif. Bunu bir bisikletçiye sorduğumda "havalar ısındığından dolayı alüminyum gövde ve orta göbek arasında genleşme farkı olur o yüzden yapar, tamir etmek için para almaya çalışırlarsa inanma" dedi, sizce ne kadar doğrudur?

Scudo

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ve bir kaç gün içinde kendiliğinden düzeleceğini söyledi.

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
bisikleti hangi sebeple servise vermiştiniz?

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arka janttan gelen tıkırtılardan dolayı, sanırım teller gevşekmiş.

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
yani arka tekerleği söktüler, jantın üzerinden iç/dış lastikleri aldılar, akort sehpasına oturtup ayarını yaptılar, ve yine bisiklete taktılar. bu sırada orta göbekle ilgili bir müdahale yapılmadı.

dolayısıyla aynakolda böyle birşey yaşamanızın tamirden sonrasına denk gelmesi tesadüfmüş denilebilir...

arkadaşınızın sözünü dinleyin bakalım bir süre, birkaç gün bekledikten sonra sorun devam ediyorsa iyi bir tamirciye götürüp baktırırsınız.

• Beğen
Tepkiler: phrygian

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar sorunu kendim kurcalayarak buldum, orta göbek her pedala yüklenmemde komple yerinden oynamakta ve o "tık" sesini çıkarıp takılma hissini vermekte, yani kadrodaki yuvasına tam oturmamakta, bu ciddi bir sorun mudur düzeltmek için ne yapmak gerekir?

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Bu ciddi bir sorun, kadronuza da zarar verebilirsiniz. Aluminyum bisiklet kullanan cok kisi var ve boyle sorunlar da duyulmuyor. Bisikletciniz bu problemi halletmeli. Halletmiyorsa da adini yazarsaniz hepimiz bilelim.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cevap için teşekkür ederim yarın hemen götüreceğim aldığım yere, sonrasında durumu bildireceğim tekrar.