seçim yaptım Sf:3

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Selamlar. Yaptığım en büyük yanlışın sonucu :(link)

Durum böyle olunca yeni bir bisiklet alma durumundayım.
Önce MTB istiyordum. Birkaç defa konu açtım ,açılmış konulara yorum yaptım. Fakat şöyle düşününce , haftanın 6 günü şehir içi, 1 gün de turda kullanacağım bisikleti. Bir tur bisikleti alma konusunda karar kıldım.

Aradığım özellikler,
1-shimano deore veya eşdeğeri (sram x7 mi oluyor?) vites.
2-Kitlenebilir maşa
3-fren konusunda seçici değilim. Hafiflik için v fren istiyorum. illa disk illa hidrolik diye bir takıntım yok.
4-105 kilo ve 185 boya uygun bir kadro.
5-en az 24 vites, 27 olursa ne ala.
6-çamurluk ve bagajı olursa ne ala.

Bütçem 1000 tl. birkaç ay bekleyebilirsem 1500 e kadar çıkabilirim. Ama beklemek istemiyorum.

Böyle bir bisiklet yok ise , toplayabilir miyiz? Tecahul-i arif yaptım tabi ki toplayabiliriz:) Ama nasıl olacak? 2. el parça almak taraftarı değilim. Sıfırdan böyle bir bisiklet toplansa ne kadar tutar? Bana toplarken yardım edecek birine ihtiyacım olacak:)

Forumda günde onlarca bu tarz konu açılıyor. Sıkıldınız böyle konular okumaktan. Yarattığım kalabalıktan dolayı özür diliyorum.
Saygı ve sevgiler.

Scudo

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Ben size Beyendiklerimi Link olarak vereyim.
Bütçenizi Aşıyorlar ve İstediğiniz bazı özelliklere uymuyorlar.Vites sistemleri oldukca alt sınıf hepsi X7 ile karşılaştırılamaz.
(link)
(link)
(link)
(link)

Ürünlerin M Mediumları size olucaktır.
Eğer kararsızsanız ve tavsiye istiyorsanız ve Renk takıntınız yoksa.
http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/scott-sub-45-solution-2011-hybrid-bike.jpg
Bunu alır idim.

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
sub45 ve sub 40 ın gorunüşleri çok hoşuma gitti . Keşke kitlenebilir maşalı olsaymış dedirtiyor insana. Şehir bisikletlerinde hafiflik açısından maşa koymuyorlar diye duydum . Bu sebeptendir belki. Ama hiç scott lara bakmamıştım. Kafamın karanlık bölgesinde bir ışık yaktınız teşekkürler:)

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Şu bisiklet gayet güzel bence.Bi ara bende almayı düşünüyordum.Bütçem yetmemişti.(link)

• Beğen
Tepkiler: mustafa apçin

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Teşekkürler.

Her an yeni birşey öğreniyorum. Tur bisikletlerinde deore gereksiz diyorlar. Mtb lerde daha çok ihtiyaç duyuluyormuş. Bu kriterimden vazgeçeceğim eğer doğru ise.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
bence bisiklet almak için en uygun zaman pekçok internet sitesinde sezon sonu olmasından dolayı indirimler var ben de geçen hafta bisikletim çalındıktan sonra yeni bir arayışa girdim ve çoktandır hakkında araştırmalar yaptığım yol bisikleti almak istiyorum

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
mustafa bey benim düşüncem eğer hala almadıysanız biraz daha bekleyerek hem bütçenizi yukarı çekmeniz hemde salcananun 2012 model çok güzel 29 er bisiklet modelleri olacak onları bir incelemeniz henüz fiyatlar belli değil ama modeller belli 29 tercih etmeniz boy ve kilo açısından iyi olacaktır bence mtb her koşulda kullanılabilecek bir tür diğer bisikletler sadece amacı doğrultusunda kullanılabiliyor

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
29 er bisikletin iç lastiği , eğer sorun olura dış lastiği, jantı kırdık diyelim bir de jant. Piyasaya yeni çıkan bir şey 29 er ler. Sıkıntı olur diye söylediler.

Fakat hala beklemedeyim. 2011 modeller ,2012 nin gelmesiyle fiyat düşecekler diye düşünüyorum. Eldeki stokları cıkarmak adına bir miktar daha çekerler gibi geliyor.
Hem kartın limitini boşaltırım o zamana kadar ve biraz nakit birikitiririm diye planlıyorum. Daha zaman var yani :)

SİNAN YÜCEL

Aktif Üye
Tepki
21
dostum seni arama zahmetinden kurtarayım. iyi bir etüt yapar incelersen bu bisiklet elindeki paraya alabileceğin en iyi bisiklet olduğunu anlarsın saygılarımla (link)

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
1000 tl için , mevcut 500 tl olan borcumu kapatmam ve arkadaştan ödünç alacağım 500 tl limitli kartın borcunun bitmesini bekleyecektim.

Bugun bir gelişme oldu ve 600 liralık bir bütçe ayarladım.
Kararımı verdim sayılır. Ya city sport 24 vs ya da 240 srd alacağım. Arada hoplamak zıplamak için 240 srd kafamda daha fazla yer ediyor.

Alacağım yere mail attım kadro boyu için. Cevap gelene kadar 24 vs hakkında bir üstünlük duymazsam 240 srd alacağım.

Tüm yorumlara teşekkür ediyorum.

Canberk Baydar

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
salcano 241 sv ler daha güzel gibi geldi bende yakında bu modeli almayı düşünüyorum :)

Tepki
4
Bu modelden takımdaki bi arkadaşımda vardı güzel bi bisiklet. O gayet memnundu bisikletinden. Ağırlığını saymazsak bu parçalara bu fiyat harika. Ama Salcanolar da bazen garip yerlerden hatalar çıkıyor. Ufak tefek şeyleri saymazsak güzel seçim hayırlı olsun ;)

• Beğen

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
bir aydır citysport 24vs kullanıyorum. çıplak bisiklet olduğu için çamurluk ve birde arka bagaj taktırdım. tam şehirli oldu.

• Beğen

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Salih bey city sport ile sıkıntılar yaşadınız mı? Bir mtb yi aratıyor mu ya da ah bi mtb olsaydı dediğiniz oldu mu? ,konforu nasıl.

Canberk bikaç araştırma yaptım sram vitesler daha performanslı olduğuna kanaat getirdim özellikle 240 srd arıyorum.

Mehmet bey ilerde elime para geçtikçe kkenara koyup kadroyu değiştirmeyi düşünüyorum zaten. Sırasıyla maşa, göbekler değişir. Zamanla olur diye düşünüyorm.

• Beğen
Tepkiler: SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
mustafa bey 40yılı aşkındır iki teker kullanırım ve aşığım. birçok bisikletim oldu. şu an evde 3 bisiklet var. büyük oğlumun çift amortisörlü castellosu 21 vitesli, tam bir tank. küçük oğlumun ammaco ciristina göbekten üç vitesli hafif fena değil fakat vitesler yetersiz. fakat son aldığım salcano city sport 24vs. tam bir yol canavarı. kullanım amacıma uygun olmadığı için mtb leri sevmiyorum. 24vs de hoşuma gitmeyen tarafı selesi. seleyi henüz değiştirmedim. günde en fazla 30- 40km yaptığım için sıkıntı yaratmıyor. fakat uzun yolda sıkıntı verir. diğer herşeyinden memnunum. yolda akıp gidiyor. vitesleri oranları çok iyi seçilmiş. castello ile daha önce zorlandığım yokuşlarda daha kolay çıkıyorum. ön amortisörü iyi çalışıyor. kilitlrdiğimde yoldaki çukurları olduğu gibi hissediyorum, kilidi açtığımda amortisörü sayesinde sürüş konforu artıyor. ben çok memnunum. fakat sizin kafanızda mtb var. bence deneyin öyle karar verin. kullanım amacınıza uygun olanı ve hoşunuza gideni alın.

• Beğen

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Salih bey,
İştahım kabardı anlatışınızdan dolayı.
Fakat burdaki büyüklerimle yaptığım sohbetlerde mtb nin genel amaç için uygun olduğu, mtb ile uzun yola çıkılabileceği,fakat mtb ile yapılanlar city sport ile yapılamayacağı yönünde oldu.

O yüzden mtb ye yönelme durumunda kaldım. Bi yanım şehir bisikleti diyor . Diğer yanım mtb.
Hangi yana dönsem diğer taraf sızlıyor.

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
mustafa ney dediğim gibi kullanım amacı önemlidir. kimsenin lafına bakmayın. deneyin ona göre alın. mtb de olsa şehir bisikletide olsa fark etmez. kafat mtb alıp şehir de kullanacaksanız önermem. 26jant ve kalın dişli lastikler asfaltı öyle bi tutar ki gücünüzün çogunu tüketir. geçen sene oğlumun castellosunun lastiklerini düz lastikle değiştirmiştim gidişi değişti bisikletin. daha akıcı oldu fakat nihayetinde çok ağır. düz ve inişte şahane fakat yokuşta öldürüyor insanı. daha düşük vitesle kullanmak zorunda kalıyorsun. öncelikla kullanım amacıız doğrultusunda araştırın derim.

• Beğen

Canberk Baydar

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Mustafa abi internette Sram X4 hakkında araştırma yaptım ama pek birşey bulamadım X5 hakkında bilgi var ama X4 hakkında yok 240 SRD alıcam heralde inşallah sorun çıkarmaz :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O zaman şöyle söyleyelim.Eşeğe de binilir,at'a da...
A noktasından B noktasına Eşek te gider at ta...
At da değerlidir,eşek te.
Mesele,nerede ata binilir,nerede eşeğe bunu bilmektir.Genel amaç tanımlaması garip.MTB ile yapılanlar her ne ise merak konusu doğrusu.Kaldırıma çıkmak,merdivenden inmek gibi bir şeyler sanırım.O da cambazların işi.
Bisiklet alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu,bisiklete nerede bineceğiniz."Dağ bayır dere tepe dolaşmayıp şehirde bineceğim" diyorsanız,şehir; Ara sıra şehir dışına da çıkabilirim,diyorsanız Hyrbid (Tur) bisikleti almalısınız.MTB adı üzerinde "Dağ bisikleti" dir.Günümüzde her ne kadar şehirlerde yaygın olarak kullanılıyorsa da 13-16 kg lık ortalama ağırlıklarıyla,uzun yolda canınızdan bezdirirler.Onlar dağların kralı,yolların çilekeşidir,diyelim.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Yerinde olsam bir tane dağ bisikleti,2 tanede tur lastiği alırdım(Ben öyle yapacam da :))

• Beğen