Bel Çantası Tavsiyesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba

Mtb bisiklet kullanıcısıyım.Bisiklet turlarımda ve küçük doğa aktivitelerimde kullanabileceğim reflektörlü yelek, yedek çamaşır, cüzdan, foto mak., tel. gibi aksesuarları ve sandviçimi :) rahatlıkla toplayabilecek geniş bir bel çantası almak istiyorum.

Biraz araştırma sonucunda Timberline Booly 6 modelini buldum.

Bu tür büyükçe bel çantası kullananların görüş ve tavsiyelerini öğrenebilirmiyim.

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Ben bel çantası kullanmıyorum ama Timberline çantalara çok iyi diyebilirim.İki farklı boyda sırt çantasını kullanıyorum ve çok memnunum.Hatta bu Bolly 6 bisiklet için süpermiş, bende niyetlendim şimdi :D

Nyfinest

Aktif Üye
Tepki
43
İsim
Winner
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende north face hastasiyim
(link)

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
Okul yıllarında linosport tan Karrimor bel çantası almıştım tek suluklu bisiklet için bir daha bulsam yine alırım.:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yener Altunbozar

North Face markası aklımda hiç yoktu.Zira ürün fiyatları ortalamanın üzerindedir.İstediğim gibi birkaç ürünü var ama şeytana uyup bel çantasına o miktarda para bağlamak mantıklı gelmiyor.

Daha önce Timberline sırt çantamı dükkanda beğenerek almıştım.Alırken muadil hacimdeki North Face ile arasında bariz tasarım, kalite ve fiyat farkı vardı.Ancak yinede Timberline aldığıma pişman değilim.

Bel çantası konusunda beklentilerimi sanırım 5 , 6 lt. hacmindeki bir çanta karşılayacaktır.Bu bağlamada Timberline ın Booly 6 ve Letoon 7 modelleri üzerinde duruyorum.Markanın internet sitesini bulamamış olmam ve bu ürünler hakkında video, kullanıcı yorumunun olmayışı beni kararsız bırakıyor.

Bel çantası kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
bel çantası yerine bir su çantası edinseniz işinizi görür diye düşünüyorum..

(link)

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Emrah Pektaş

The North Face markası için söylenecek çok şey yok.Benimde çokça tercih ettiğim bir markadır.Fakat Timberline çantalara da kefil olabilirim.Çeşitli çantalarını oldukçada aktif kullanıyorum şu ana kadar yolda bırakmadı...

Nyfinest

Aktif Üye
Tepki
43
İsim
Winner
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aslinda ebayden alirsan ucuz, hem bazi kisiler turkiyeyede gonderiyo. basta sormak lazim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Gümüş

17 lt. hacminde, özel sırt sistemine sahip bir sırt çantam var ancak yinede sırtımı terletiyor.Dolayısı ile küçük aktiviteler için bel çantası arayışı içersindeyim.

Bu arada imzanızdaki gif resminde siyah arabayı süren arkadaşı giyotinin paklayacağı kanaatindeyim.

@Yener Altunbozar

Kişi derken tüzel kişileri kastettiniz herhalde:)

Beğendiğim modeli (Sport Hiker) Ebay de dahil birkaç yabancı sitede araştırdım; satış fiyatı Türkiye'den yaklaşık 20 TL. daha ucuz; risk almaya değmez.

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Şöyle bi şey var. Bence çok kullanışlı ve çok ucuz görünüyor.

(link)

Bu siteden alışveriş yaptım. Nakliye ücreti olmadan 15-20 gün civarında ürünleriniz adresinize geliyor.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
çantayı gözle görmeden, ele dokunmadan almak riskli ya...
malzemesi iyi olmuyo, gözleri kullanışlı olmuyo, fermuarı kalitesiz oluyo vs vs :S

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
ben klasik bir sırt çantası kullanıyrum. terleme dışında sıkıntı yok ama. size north face önerebilirim. nede olsa bu konuda uzmanlar.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
Decatlon 'dan almıştım. reflektörlü, büyük gözlü suluklu ve istendiğinde sırta sırt çantası tarzında bir ağla uzayan yeşil (haki) bir bel çantası. Fiyat çok uygundu.
Resmini koymaya çalışırım.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
bu sıralarda almıştım başka bir modelini gayet iyi bir firma. bunu da tavsiye edebilirim fiyatları çok uçuk değil.

(link)

Tepki
6
Birkaç ay önce İzmir Metro Grossmarkette tesadüfen gördüğüm bir bel çantasını 8 TL ye aldım. Hiç ummadığım kadar kullanışlı ve sağlam çıktı. Günlük turlarda yedek lastik, yama takımı, cüzdan, gofret, kola v.b. koyabiliyorum. Hatta reflektörlü. Tam olarak doldurduğumda tahminime göre en az 4 litreye yakın hacmi var. Bence yurt dışı sitelerde falan aramaktansa bu tip bir bel çantasını marketlerde bulabilirsin.