Maxxis Overdrive-Çivi

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
Bugün "Kara Kaçan"ımı temizliyeyim dedim.Başladım güzelce temizlemeye sıra lastikleri temizlemeye gelince bi baktım çivi.YUH dedim bu kadarda olmaz ama resmen çivi orda öylece duruyodu.Elimle zorladım falan ı-ıh çıkmadı mecburen kargaburnuna başvurdum.Ve en güzelide lastiğin patlamayışıydı.Maxxprotechtin kalkanını geçememişti :) Neyse ben değil resimler konuşsun :)

http://img52.imageshack.us/img52/7841/14769129.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/5531/96428786.jpg
http://img534.imageshack.us/img534/5817/67346747.jpg

Buda temizlik sonrası "Kara Kaçan"ım :)

http://img510.imageshack.us/img510/8352/60260939.jpg

Scudo

coskunk

Üye
Tepki
54
bende aynı lastiği 1500km dir kullanıyorum. michelin 2.0 mtb lastikten maxxis overdrive geçtiğim ilk zamanlar yol tutuşu ve patlama konularında tedirgindim ve daha dikkatli kullanıyordum. şimdilerde ise banamısın demiyorum :) yol tutuşu konusunda beklentimin üzerinde bir performansı var. patlama konusunda da yolda bırakmadı, gerçekten sağlam lastik. inşallah bundan sonrada hayrını görür güle güle kullanırız :)

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Hakkaten yuh yani :) Geçmiş olsun. Bu olaydan sonra lastikleri daha çok sevmişsindir artık :) Bende MP olmayanı var üzerinde NYLON yazmasına rağmen gayet başarılı bir lastik. Ön yargıları yok eden lastik :) reklama bak

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
İsmini haketmiş.Fotolu mesajda çok iyi olmuş.kanıtlı ve etkileyici.çivisiz vs...sürüşler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Madem konumuz dış lastik bugün başımdan geçen bir olayı anlatayım.Lastik konusunda henüz acemiyim.Sabah işe gitmek için bisikletimi çıkardım Baktım ön lastiğim inmiş.Şişirdim bende ve atladım bisiklete Yokuş aşağı saldım kendimi daha güneş yeni ağarıyor İzmirin deniz kokan rüzgarı yüzümü okşuyor derken ön lastiğimde bir vuruntu ve sürtme sesi.Ben daha ne olduğunu anlamadan ilk tatsız olay ve güüüüm Ön lastiğim jantın üzerinde Güç bela düşmeden durdum Yanımdaki yedek iç lastiği taktım yola devam.Derken konağı geçtim sahildeyim saat sabah 8:00 civarı aynı tatsız sarsıntı ve yanımdaki son yedek lastik resmen paramparça.Dedim ki mecbur yolun kalanını yürüyeceğim geçte kaldım.İşyerim balçovada.Derken bisikletli bir beyefendi yanaştı yardım teklif etti Hemde yanındaki tek yedek lastiğini bana vererek.Kendisine çok minnettarım.İş çıkışı eve dönüyorum konak iskeleye 1km kala ön lastik yine güüüm.Ya dedim ne oluyor bir günde art arda üç lastik.Yakındaki bisikletçide yine iç lastik aldım lastiğim takıldı 50m gittim gitmedim ön lastiğim yine sürtüyor Neyseki yavaş gidiyorum.Hemen durdum bir baktım ki benim dış lastiğim ilk patlamada yanağından hasarlanmış giderken janttan kurtuluyor.Bütün mesele buymuş meğer.Bende ön lastiğin havasını indirdim ve 10-15km arası bir hızla eve geldim.Neyse kazam falan olmadı ya Şükür

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
lastiğin kalitesinin etkisi var ama herşey önce şans işi bu batan şeyin açısı ve battığı yer çok önemli.umarım bir dahaki seferede sizi korur lastik :) maxxis güzel yapmış ;)

Raif Korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.080
Öncelikle lastik konusunun biraz şans işi olduğunu unutmamak lazım, sizin çok kaliteli ve exstra korumalı bir lastiğiniz defalarca patlarken daha az kaliteli bir lastik hiç patlamamış olabilir, neticede adı üstünde hepsi lastik ve eğer tank paleti kullanmıyorsanız her zaman şansa ihtiyacınız olacaktır:D
Bende aynı lastikden kullanıyorum ve oldukçada memnunum almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şansınız varmış cidden :)

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Bu lastiklerin 28" için olanları var mı?

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Selam ,açtığın konudan sonra ben de bu lastiklerden aldım , desenleri konusunda kafam karışmıştı. Forumda konu açtım arkadaşlar yardımcı oldu. Sonra senin tekerleğin resmi aklıma geldi.. neyse sonuca geleyim, Eğer bisikletin tepetaklak durması beni yanıltmadıysa , desenler ters gibi geldi . Bir kontrol edin isterseniz.. Tekerlek yanaklarında ok işareti var..

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
@Şafak Başlar

hocam tavsiyeniz için teşekkürler baharda takınca tekrar bi bakarım :)

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Çivi girer patlamaz,5mm diken girer patlar böyle adaletsiz dünya :D