TR'de ilk fourcross (4x)...Ram HT three...

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
Herkeze merhaba..
Forumda,4x'ler hakkında hiç bir bilgi bulamadım.Yapmak istediğim modifikasonları sorsamda,açtığım tüm konular yanıtsız kaldı.Ben yinede bildiğim gibi toplamaya başladım,devamıda gelicek.Bu bisiklet,2012 shambhala 4x yarışlarına yetişicek!!

Bu bisikletimin eski hali :) (link)

--Eklenen parçalar--

-Howitzer göbek..
-Hussefelt 36t aynakol
-E-thirteen zincir gergisi
-Hussefelt boğaz
-FSA TH-N°11N furç takımı
-Specialized Lo Pro Mag pedal

--Eklenecek parçalar--
-Maşa:Marzocchi Bomber 66 rc2x
-jant : Mavic 521 +26x2.3 lastikler
-1 adet Avid 203mm rotor :)
Şu an için 16'' kadro bana yeterli fakat ilerleyen zamanlarda,14'' 4x tipi kadroyada geçebilirim..

Yapılan modifikasyonlardan sonra,XC'den 4X'e dönüşen melez bisikletimin Fotoğraflarınıda aşağıda paylaşıyorum...

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Buda 14'' Ram 4x kadro...

(link)

Sonunda 4X,DH,FR,DJ,XC nedir gibi sorulara dönmesin diye,şimdiden linkde vereyim..
(link)

Herkeze iyi forumlar

Scudo

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
Güzel bisiklet güle güle kullan

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Kadro dayanikli duruyor da 16.7 inch chainstay 4X'e bir inch uzun, 71.5 HT acisi da 4X icin 2 derece fazla dik.

4X icin kullanacaginiz xc kadrolu bisiklete marzo 66 masayi ne yapacaksiniz bilmiyorum. Su ana kadar hicbir UCI 4X yariscisinin 100mm ustu ve o kadar agir bir masa kullandigini gormedim.

Kisacasi su an Turkiye'de 4X'e cok daha uygun DJ aletleri kullananlar var zaten.

• Beğen
Tepkiler: şans topoğraf

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
@onur demirer

HT açısı benim içinde sorun! hatta boğaz mesafesi kısalınca,ön tekerlekte yol tutuş sorunu yaşamaya başladım var bir dengesizlik!,66 bomber ile açı sorunumu düzeltebilirim diye düşünüyorum.888 kullandım daha önce 100mm maşa bana göre değil...66 almakla,toplamayı planladığım 'FR' içinde bir adım atmış olucam...

Mantıklı eleştirileriniz için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: onur demirer

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@şans topoğraf

Planlarinizda bir de FR varsa isler beni asar:D ben yaris performansini dusunerek yazmistim cogu seyi.

Yine de soylemedi demeyin, hem deparda hoplaya ziplaya gitmenize, hem de (parkuru bilmiyorum ama) "flow section" denen pump trackimsi kisimlarda tum enerjinizi emip yavaslamaniza sebep olarak sizi uzme potansiyeli var 66'larin.

Kadroyu uzme potansiyelini saymiyorum bile:D

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
@onur demirer

haklısın :))ama 66'lar da çok keyfli maşa...şu an çıkma arıyorum,kelepir bulunca kapıcam valla :)

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
SR XCR'la 4X? kusura bakmayın, ama kaç kilosunuz?
Bu yılın 4X turnuvasını izledim. TR'den bir adam vardı, ismini tam olarak yazmadılar, adam start kapıdan çıkamayıp, orda düştü..

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Çok güzel olmuş,güle güle kullanın...