Sözler yetersiz kalıyo.Allah rahmet eylesin

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Murat Çetinkale
Evet, maalesef!

Neler neler var! Belki de en basiti araçtan bir çocuğun sözlü tacizi...

Bu taciz şeklinin ne kadar boş olduğunu (-bknz. Doppler Effect) bir bilseler belki ağaç yaşken eğilir hesabı gelecekte de bunun bilincinde olarak iyi bir sürücü olurlar.

İşte belki çözüm yukarıda altını çizdiğim husus, ne dersiniz? Okullar da açılıyor ve bence tertipli bir şekilde kapısı çalınmadık okul bırakmamalıyız! Eğer doğru bir iş bölümü yapılırsa (belki en kolayı herkes yakınındaki okulu ziyaret etmesi olabilir) zorlanmadan okuldaki öğrencileri bilinçlendirebiliriz. Unutmayın onlar bir gün, yollarda sizi ezme potansiyeline sahip aktif sürücüler olacak...:)

Başarılar...

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan
Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Allah'ım rahmet eylesin. Yazık olmuş. diyecek birşey bulamıyorum.

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Egemen Tunc

Dileklerine cevabım: Amiiiiinnn....

Not: Altını çizerek kızarttığım "de", işte o ayrı yazılan "de" :)

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Salih Dinçer

Sevgili kardeşim, çok pis doğru söylemişsin :)

Bu söylediklerine feci şekilde katılıyorum ve bir organizasyon yapılır da bana görev düşerse, amadeyim. Ancak bunun sık sık tekrarlanıp kafalara kazınması da şart.

En acısı da, bunu esas yapması gereken Milli Eğitim sisteminin, artık ne yazık ki eğitimden uzaklaşmış ve sadece öğretimle ilgilenmeye başlamış olması. Yakında adı da değişip "Milli Öğretim" veya "Milli Ders Bakanlığı" türü birşey olursa şaşırmayacağım. Yazık, çok yazık.

mehmet ankaralı

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Sedona
allah rahmet eylesin gerçekten çok üzücü zaten nerde bi kaza olsa ucu her biz bisikletçilere oluyo UYAN TÜRKIYE BISIKLET BILINCININ FARKINA VAR ARTIK BISIKLET TOPLUMU HIZLA ARTIYOR ... !!!

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
@Murat Çetinkale
ayrı yazıldığını biliyorum fakat sinirlilik hali işte :)

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Sinirlenmeyip biraz soğuk kanlı olmamız gerekiyor. Sonuçta bu bir savaş ve bir asker cephede soğuk kanlı olmayı beceremiyorsa, ya vurulur, ya da pasif kalıp bir işe yaramadan geri çekilir. Hoş sırtını döneni de vurular ya o başka...:)

@Murat Çetinkale
Sağ olasın kardeşim, Ankara'da sorumlu arkadaş olur musun? Aman korkutmasın önemli olan o şehirde organize olmak. Hocalar ile irtibat kurmak yoksa bir sorumluluk söz konusu olmayacak. Bütün iş hocalarda bitiyor ki biz sadece vesile olacağız inşaallah.

Başarılar...

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Belki bu kazalara sahada tepki göstermek için şu farkındalık etkinliğine katılabiliriz, ne dersiniz?

(link)

Sonuçta bu kaza Bursa'da oldu ve zaten bu da daha önceki senelerde kaybedilenler için düzenleniyormuş...

• Beğen
Tepkiler: Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR

Aktif Üye
Tepki
74
25 Eylül Pazar, tarih de çok uygun. Bu anlamlı tura katılabilmeyi çok isterdim, Bursa ve civarında oturanlar mutlaka katılmalılar. Ne kadar kalabalık o kadar iyi..

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Salih Dinçer

Öncelikle, uzun zamandır yoğunluğum nedeniyle foruma giremedim, mesajı yeni gördüm. Kusura bakmayın. Sorumlu olayım olmasına da, tek başıma yeterli olamam. Ben başlarım, zaman içerisinde de bu işe gönül verecek arkadaşlarla aktiviteleri artırırız. Ancak bir yol haritası yapmak lazım öncelikle. Bana bu konuda biraz yön gösterirseniz biraz daha anlamlı ve hızlı hareket ederim kanaatindeyim. Bu konudaki düşüncelerim ve sorularım şöyle:

* Öncelikle ilköğretim okullarından başlamak gerekir kanımca. Bunun için ilkokullara yönelik doküman hazırlamamız gerekir.

* Çocukların yaşları küçük olacağından konsantrasyonlarını kaybetmeden bilgi almalarını sağlamak için süreyi 20 dk. civarında tutmak gerekir.

* En önemli konu da, bunun için okul idaresinden veya ilçe M.E.M.'nden izin almak gerekecektir. Bunu nasıl yaparız, bilemiyorum.

Bu konularda aramızda öğretmen arkadaşlar varsa onlardan destek alalım. Benim kendimce başlangıç haritam budur. Öneri ve yardımlarınızı beklerim.

:in:

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Okullarda, bizim eskiden kol dediğimiz (Hayvanları koruma kolu, kızılay kolu, vs.), şimdiki adıyla klüp diye geçen yapılanmalar varmış. Girişimlerde bulunarak ve destek vererek Bisiklet Kulüpleri kurulmasını sağlayabilir ve bu kulüplerle koordineli bisiklet faaliyetleri ve bilinçlendirme eğitimleri planlayabiliriz. Bunun dışında nasıl birşey yapabiliriz henüz bilemiyorum. Bu konuyla ilgili olarak, forumdaki Öğretmen arkadaşlardan veya Öğretmen yakını olanlardan destek bekliyorum.

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin.Trafikte bizlere saygı yok.Dün bisikletimle yolda pedallıyorum.Arkamdaki kamyonet devamlı kornaya basıyor.En son dayanamadım.Elimle ne yapıyorsun dedikten sonra kamyonete yaklaştım sürücüye niye arkamdan devamlı korna çalıyorsun ben yolumda gidiyorum beni rahat geçebilirsin mesafe mevcut diyorum dediği cevap aynen şu oldu:Arkandan korna çalıyorum önüme çıkmayasun diye da eyi ediyeorum demezmi?

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Salih Dinçer

Öncelikle kazada hayatını kaybeden kardeşimize, Allah'tan Rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum.

Cengiz ADANUR Beyin yazdıklarına birebir katılıyorum.Ayrıca sizin yazdıklarınızada...Bence yeni , ufak ve bireysel girişimlerden uzak durup mevcut girişimleri güçlendirmeliyiz.Yoksa bir sürü cılız sesten ibaret olacağız.

Mesela Critical Mass eylemi oturmuş , düzenli ve oldukça ses getiren bir organizasyondur.Çeşitli medya organlarına defalarca konu olmuştur.Ve kimsenin tekeklinde değildir.Sadece bisiklet kültürünün gelişmesi ve farkındalık , bilinç oluşturmak üzere oluşmuştur.Bu ve benzer organizasyonlara katılımı artırıp güçlendirirsek daha çok dikkat çekeceğimize ve ses getireceğimize eminim.

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
@AYDIN DİRİCANLI

bizde şuan Critical Mass'ı Bursa'da oluşturmaya çalışıyoruz.Öncülük yaptık bakalım ne kadar toplanabilicez :)