disk fren hakkında

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
herkese selamlar arkadaşlar ben corretec x-vert kullanıyorum frenleri disk frene çevirmek istiyorum bunun için fren kollarını değiştirmem gerekirmi

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Çok detaya girmeden size aktarabileceğim, hidrolik disk fren için bir çok parça değişiyor ( jant göbekleri, tüm fren teşkiletı vs ). mekanik disk fren için fren kollarını değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum ama unutmamak lazımki mekanik disk fren ile V_Brake fren arasında fark bulunmamakta, hatta bence v_brek daha iyi. Gene de karar sizin tabiki

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bahcet abinide dediği gibi mekanik disk frenle v brake arasında pek bir fark yok yanlız hidrolik disk frene geçecekseniz tabiki fren kolları değişecektir ama mekanik diskke geçerseniz kolların değişmesine gerek yok kısacası iyi bir v brake niz varsa mekanik diske geçeceğinize direk hidrolik disk frene geçiniz ama hidrolik disk biraz masraflı olabilir

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
disk fren taktırmak istememim tek sebebi janta sürten pabuç sesinden nefret etmem bu arada mekanik disk düşünüyorumyardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
@goxelkurt

Janta sürten pabuç sesi;
Eğer normal kullanımda, freni sıkmadığınız zamanda oluşuyorsa o zaman bir jant ve fren ayarı yaptırmalısınız...

Yine normal kullanımda freni sıktığınız zaman oluşan sesten rahatsız oluyorsanız kaliteli bir pabuç seti ile halledilebilir...

Islak havada her şekil ses yapar...

Bu arada mekanik disk düşünüyorsanız ise V-Fren daha iyidir...Mekanik disk boş yere ağırlık getirir bir performans getirisi olmayacaktır...(Avid Mekanik harici konuşuyorum) Ayrıca ayarları her dakika bozulup, V-fren de sizi rahatsız eden sesten çok daha kötü sesler çıkaracaktır...Dolayısıyla disk'e geçişte en yararlı sistem Hidroliktir...

İyi günler...:)

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
@goxelkurt

Eger sırf bu sebepten diske geçmeyi düşünüyosaniz alicanin da dedigi gibi bi jant ve fren ayarlarına baktırın, sonra hidrolik frenden olur olmaz zamanlarda gelen sesleri duyunca aman allahım ben naaptım demeyin :)