Su Düşen Şelalesi...

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar merhaba
9 ocak pazar günü yağan yağmur az geldi su düşen şelalesine gittik :)
4 kişilik gezi ekibimizde Hasan Basri Toros, Turgut Riis ve Mehmet Ser ayrıca bendeniz Kadir Ayıntap :D

Sabah saat 08:00"de pendik feribot iskelesinde Turgut ve Hasan"la buluşuyoruz
(link)

Mehmet"te güzel yalı köprüsünde bize katılıyor
(link)

Turgut geriden geliyor. Turgut geri kalmasını uykusuz gecen geceye bağlıyor Hasan"ın aktar gibi çantasından cıkan bağdat hurması takviyesi ile yola devam :D
(link)

eskihisar feribot hareket saatini görünce biraz daha hızlanıyoruz kalkışa 20 dakika var :)
(link)

feribottayız, kişi başı bisiklet dahil 3 lira acaba denizotobüsündede bu fiyatı görebilecekmiyiz
(link)

iskelede martılar çok güzel görünüyor.
(link)

feribotta kahvaltı zamanı..
(link)

kahvaltı sırası martılarda :D manzara cok güzel :)
(link)

martıların gözü bizde daha doğrusu elimizdeki simitte :D :D
(link)

yavaş yavaş hazırlanıyoruz..
(link)

martılardan son bir bakış...
(link)

topculardan yalovaya 12 km mesafe var..
(link)

yalovaya son 3 km. köprüdeki yazı ilgimi çekiyor..
(link)

yalova girişteki tonami meydanı.
(link)

bisikletlerimiz yağan yağmurdan nasibini almış :) :)
(link)

Japonyada Tonami şehri ile Yolava kardeş şehirler. Japonya, Tonami şehrindede Yalova meydanı var. inşallah bir gün gidip görmek nasip olur. Bizim Hasanıda gören Japon sanır walla :D :D
(link)

Yalova merkez. çarşıdan tavuk mesrubat alıp yola devam ediyoruz..
(link)

Yalova kordon boyu
(link)

deprem anıtı depremde hayatını kaybedenlerin isimleri mermer bloklara kazınmış Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın.
(link)

termal yoluna giriyoruz
(link)

Mehmet İstanbuldaki kadıköyü kastederek "kadıköydeyim" desem başım ağrımaz diyor :D :D
(link)

kadıköyden ekmek alıyoruz. Hasan kurabiyelere hayranlıkla bakıyor :D :D
(link)

gökçedere barajı. yağmur başlıyor..
(link)

hasan manzaraya dalıyor. burda güzel bir türk kahvesi giderdi :D :D
(link)

Scudo

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
termal girişinden sola sudüşen tabelasını takip ediyoruz tatlı rampalar başlıyor :D :D
(link)

Turgut"a özel 2 dakika mola veriyoruz :D :D :D
(link)

yağmur devam ediyor..
(link)

bir üst virajda turgutu yağmur altında beklerken bir kaç kare resim alıyorum
(link)

kışın terkedilmiş gözlemeci bizi yağmurdan koruyor öğle yemeği ve ısınmak için biçilmiş kaftan. :)
(link)

terasın etrafı açık manzara sisli, yayla havasındayız..
(link)

geldiğimiz yol.
(link)

ve gideceğimiz şelale yolu.
(link)

kedi gibi pişen tavukları sabırsızlıkla bekliyoruz :D :D
(link)

yemek hazır :D
(link)

tavuklar lokum gibi :D
(link)

herkesin yüzü gülüyor :D
(link)

yüzü gülen başka biri daha var :D kedi tavukların kemikleri ile tıka basa doydu :D :D
(link)

bizim uşaklar fenerleri kapıp poz veriyorlar :D
(link)

hafif bir horon tepip yediklerimiz hazmediyoruz :D
(link)

tekrar şelale yolundayız yağmur devam ediyor..
(link)

ve karşımızda su düşen şelalesi
(link)

Hasanla ve Mehmet
(link)

Turgut bisikleti ile zafer pozunu veriyor :D
(link)

buraya 15 sene üzerine ilk defa geliyorum
(link)

şelalede son bir hatıra fotografı daha çekilip fotograf makinamı yağmurdan kaçırıcasına sarıp sarmalayıp cantama atıyorum :D :D
(link)

dönüş yolundayız mangal yaptığımız yere uğruyoruz artık hava karardı ve sisden görüş mesafesi iyice düştü..
(link)

yalovaya varıyoruz yağış azaldı tekrar topcularamı yoksa yalova içinden deniz otobüsü ile kartalamı gitsekmi derken saat 19:00 feribotu ile yalova içinden pendiğe hareket ediyoruz tanıştığımız Mustafa ile bisiklet üzerine muhabbet ediyoruz onunda hem mtb hemde yol bisikleti varmış bir dahaki turumuza katılmak istiyor..
(link)

ve son olarak pendikten banliyo tirenine biniyoruz tirenden ilk inen Mehmet oluyor...
(link)

bir gezi daha kazasız belasız çok şükür geride kaldı başka bir gezide görüşmek üzere

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.:)
Sevgili kadir abi ve katılan diğer arkadaşlara selamlar.
Arkadaşlar ne demek gerekiyor bilemiyorum ama azminize hayran olmamak elde değil.;)
Elinize emeğinize sağlık.
Paylaşımınız için çok ama çok teşekkürler.
Umarım herşey gönlünüzce olur.:in:

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Öncelikle gezideki tüm arkadaşları gönülden kutluyorum o yağmurda soğukta o kadar yol gitmişsiniz, şelale yolu çok kolay değil baya yokuş var :). Mangal çok güzel olmuş, sıcak gülümsemeler içinizi ısıtmış olsa gerek :).

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
Uykudan tabi kadir abi! başka neden olucak ki :):) hem kavaltıda yapmamıştım :) neyse bu konuyu daha sonra detaylı konuşuruz :D....Öncelikle acısıyla vede tatlı yokuşlarıyla, ''Gözlemeci Dede'' nin gelme korkusuyla yenen mangalıyla, tam yemek öncesi yakalayan yağmuruyla ve bunun gibi bir çok güzelliklerle geçen çok güzel bir tur oldu. Ben, yolda beni sabırla bekleyen, 10 parmağında 10 marifet Can Dostum KADİR abime, yağmurluğunu benle paylaşma nezaketi gösteren, hızlı Pedalşör namı diyar KORSAN HASAN kardeşime, Tüm sevecenliği ile turu neşeli hale getiren, Anneden tırsan 18' lik Judocu MEHMET kardeşime, turumuzun sonunda bize hoş muhabbeti ile eşlik eden Mustafa arkadaşıma, en içten dileklerimle teşekkür ederim. Nice turlara... (Tabiki zayıfladıktan sonra :)) ;)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
10 Numara bir gezi olmuş.:) Turgut’a özel 2 dakika molada size yaramıştır..:) Gezi dediğin böyle olur.Lokmalar bol olmalı.Yağmurda gezi yapmanız risk , bizimle paylaşmanızda büyük bir fedakarlık.Her kes adına çok teşekkürler.Gece geç saatte olsa geziyi yayınlamış olmanız çok güzel..
Manzaralar da çok güzeldi.

Devamını bekleriz.

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
Yağmurlu çamurlu ve soğuk kış gününde dört demir atlı İnsanların bu havadada bisikletmi sürülür gibi garip bakışları altında neşeli bi o kadar zevkli güzel bir bisikletli taarruzumuzu gerçekleştirdik.Turda emeği geçen Kadir abiye Turgut Reise ve Mehmet kardeşimize teşekkür ediyorum.Yalnız Mehmet kardeş şu sırt çantana bir çözüm bulmalısın artık :D :D :D :D :D

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
@Mehmet Ser

Tamam Mehmet! sorun değil, bende göbek yok sende annenden tırsmıyorsun anlaştık :)

• Beğen
Tepkiler: sadana

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Çok güzel bir tur yapmışsınız. İleride o tarafa gitmeyi çok isterim. Elbette uzun yolu kaldıracak formu yakaladıktan sonra.

• Beğen
Tepkiler: TurgutRiis
Tepki
26
Yine çok güzel bir gezi olmuş Kadir abi pedallarınıza sağlık...
Turgut iletti mi sana bilmiyorum ama Sakarya sizi bekliyor, bir geziniz de Sapanca'ya doğru olsun mümkünse :))))
Turlara ben gelemiyorum siz gelin hiç olmazsa :'((((

Tepki
19
Kadir bey yine çok güzel bir gezi yapmışsınız tebrik ediyorum bu mevsimde yağmurun altında 10 numara bir gezi, mangal ise iştah acıcı görüntüsü ile harika görünüyor :) turu geride ve önde tamamlayan herkesi tebrik ediyorum :D :D
paylaşım için teşekkürler... turlarınızın devamını bekliyoruz :)