EFX bileklik.

Volkan Berberci

Aktif Üye
Tepki
37
EFX denen bir bileklik var.

http://efx.com.tr/upload_images/B7KD7V9YJ7120101017214.jpg

denge ve kuvvet artışı
• Geliştirilmiş esneklik ve hareket
• Daha iyi odaklanma ve uyanıklık
• Stres ve gerginlik azalması
• Daha hızlı iyileşme süresi
• Jet lag ve hareket kabiliyetini azaltan hastalıklarda ciddi olumlu katkı.

Aktif sporcular kullanıyormuş . Kullanan varmı almayı düşünüyorum . Bir etkisi varmı acaba ?

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bir arkadaşımda vardı, özellikle esneklik ve denge konusunda bir iki test yapmıştık bende de denedim saşırtıcı şekilde faydalı gibi görünüyor ancak aslı nedir tam bilmiyorum.

Volkan Berberci

Aktif Üye
Tepki
37
http://i53.tinypic.com/kejdbb.jpg

Bisiklet için olanı da var olarak gözüküyor. Bunlardan kullanan varsa bilgilendirebilirmi acaba ?

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Üyesi olduğum bir forumda bununla ilgili konu açılmıştı. Kullanan ya da deneyimi olanlar ürünün şaşırtıcı bir şekilde işe yaradığını dile getirmişler. Bende almayı düşünüyorum. Sanırım her yerde bulunabilen bir ürün değil iki marka var bunun dışındakilerin pek bir işe yaramadığı ya da sahte olduğu dile getirilmiş. Orjinal olanları 80 TL. Bir çok sporcunun vazgeçilmez aksesuarı olmuş. Aşşağıda ürünün nelere iyi geldiğine dair bir açıklama var.

A-EFX Hologram Teknolojisi nedir?
• Hepimiz sürekli olarak hem iç hem de dış etkilere tepki veren Doğal bir enerji alanı ile çevriliyiz..Günümüz dünyası hepimizin etrafında elektronik kirlilik yaratan terminallerin, kablosuz ve teknoloji güdümlü cihazların bulunduğu bir ortamdır. Bu kirlilik vücudun doğal biyoelektrik enerji alanını yıkıcı etkisiyle” statik “hale getirerek hücreler, organlar ve kaslarda ciddi sorunlara yol açar.
• İnsan vücudu, düzgün çalışması için biyoelektrik üretir.Biyoelektrik beyinsel faaliyetleri düzenler adrenalin tetikler , kas hareketlerini yönetir ve hatta kalplerimizin atmasını sağlar. Vücudumuzda oluşan'statik' yapı busüreçlere engel olabilir ve zayıf kaslar, kötü denge ve enerji kaybına yol açmaktadır.
• EFX ürünlerindeki hologramlar içerdiği 100 ‘ü aşkın algoritma sayesinde vücudun doğal frekanslarını yeniden düzenleyerek “statik oluşumu filtre eder ve bu sayede hücrelerin iletişimini tekrar olması gereken düzeye çıkartır.
• EFX ürünleri, vücudunuzun biyoelektrik alanının yaklaşık 2-3 cm uzaklıktaki her yerinden hemen etkisini gösterecektir..Dolayısıyla etkili olması için direkt olarak cildinizle temas etmesi gerekmez. Ancak, eller ve ayaklar gibi vücudunuzun kilit enerji merkezlerine yakın tutulduğunda etkiler daha yaygın olabilir.
• Bilekliği, bilezik ve kolye modellerine ek olarak, EFX hologramları kendinden yapıştırıcılı arka yüzeyleri sayesinde kolaylıkla giysi ,kemer, şapka üzerine yada ayakkabı içine yapıştırılarak kullanılabilir.
• EFX hologramları, ağrı yaşanan alanlara yapıştırıldığı takdirde akupunktur iğneleri gibi etki göstererek çok kısa bir sürede iyileşme sağlayabilir.Özellikle baş ağrılarında şakağın her iki yanına yapıştırılması durumunda çok etkili olur.
• Vücudunuzun düzgün olarak ayarlanmış mı? Hepimiz sürekli olarak hem iç hem de dış etkilere tepki veren Doğal bir enerji alanı ile çevriliyiz. Bu enerji alanı kesintiye uğradığında , vücudun performans ve aktivitesi ciddi şekilde azalır , Bu durum hassas elektronik cihazların en doğru frekansta çalışmadığı zaman gösterdiği tepkiye benzer bir sonuç doğurur.Diğer taraftan en uygun frekans yakalandığında kaslar gevşer, kan akımı artar ve gerginlik azalır.
• EFX's hologram teknolojisi insan ve hayvanlarda bu enerji alanı ile hücresel düzeyde etkileşim kuran algoritmalar ve frekanslar içerir. EFX ürünleri vücutta özellikle el ve ayaklar gibi kilit enerji merkezlerine yakın tutulduğunda , vücudun doğal biyoelektrik frekanslarını düzenleyerek en uyumlu hale getirir.
• EFX hemen içerdiği yüksek fonksiyon ve performans enerjisini açığa çıkartarak vücudu en doğru frekansa ayarlar.
• Bu etkinin en dikkate değer sonuçları şunlardır:
• • denge ve kuvvet artışı
• • Geliştirilmiş esneklik ve hareket
• • Daha iyi odaklanma ve uyanıklık
• • Stres ve gerginlik azalması
• • Daha hızlı iyileşme süresi
• • Jet lag ve hareket kabiliyetini azaltan hastalıklarda ciddi olumlu katkı.
EFX’in diğer ürünlerden farkı nedir?
• EFX hologramları mıknatıs değildir , ne de herhangi bir şekilde manyetiktir. EFX hologramlar algoritma ve frekansların programlanıp yüklendiği metalik malzemeden bir parça halinde vücutta doğal olarak meydana gelen biyoelektrik alanı düzenleyip olması gereken dengesine getirir. Diğer ürünlerle arasındaki temel fark hemen etkisini göstermesi ve daha tatmin edici sonuçlardır.
• EFX vücudun hücresel frekanslarının uyumunu arttırır . Bu doğal durum kasları gevşetip ve kan dolaşımınıarttırarak ,çok kısa bir sürede fayda sağlar Bu faydayı gözlemlemek için hiçbir mekanik, kimyasal veya fiziksel veriye ihtiyaç yoktur.Etkiyi bizzat siz anında daha önce sahip olmadığınız olumlu koşulları yaşayarak hissedersiniz. EFX ürünleri başka bir ilaç tedavisi veya terapi ile birlikte hiçbir sorun olmadan kullanılabilir.
• EFX tüm dünyada bay,bayan tüm sporcular tarafından kullanılan ve etkisi kanıtlanmış bir teknolojidir Sadece EFX ürünleri anında olumlu etkiler göstermektedir. Diğer metal veya manyetik tabanlı ürünler sadece zamanla bazı faydalar sağlayabilmektedir.
SIKÇA SORULAN SORULAR
EFX’ in anlamı nedir?
• Energetic Field Xcellarator : Aynı zamanda” EFFECTS” – etkiler – anlamına gelir.
Hologramların ömrü ne kadardır?
• Hologramların limitli bir ömrü yoktur.Herhangi bir şekilde zarar görüp zedelenip yırtılmadığı takdirde ( bu olasılık da oldukça azdır) başka bir rengini veya modelini almak istemediğiniz takdirde değiştirmeden ömür boyu kullanabilirsiniz.
EFX etkisini ne zaman gösterir?
• EFX ürünleri Denge,güç,esneklik etkisini kullanmaya başlar başlamaz gösterir.Diğer faydalarını 24 saat boyunca hissedersiniz.Bu faydalar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.
EFX güvenlimidir?
• Kesinlikle…EFX hologramlarının içinde vücud tarafından absorbe edilecek herhangi bir kimyasal ya da zararlı bir madde bulunmaz.Ayrıca herhangi bir zararlı radyasyon salınımı söz konusu değildir.
EFX kimler tarafından kullanılabilir?
• EFX istinasız herkes tarafından kullanılabilr.Hatta evcil hayvanlarınızda bu olumlu etkilerden yararlanma şansına sahiptir.
EFX’i ne zaman kullanabilirim?
• EFX 7 / 24 tüm gün boyunca ,yatarken bile kullanılabilir.
EFX’in ıslanmasında sakınca varmı?
• Ne münasabet!!! Hatta tüm su sporları: su kayağı,surf,wake board sporcuları ve dalgıçlar özellikle EFX kullanırlar.Dolayısıyla banyo-duş sırasında da EFX ‘le beraber olabilirsiniz
EFX’ten maximum verim almak için bir kullanım yöntemi varmı?
• Vücudunuza 2-3 cm mesafede olmak kaydıyla temas etmesine gerek bile olmadan ürünleri kullanabilirsiniz. Düz yada ters tarafların hiçbir önemi yoktur.
EFX ürünleri Mıknatıslar gibimidir?
• EFX hologramları mıknatıs değildir , ne de herhangi bir şekilde manyetiktir. EFX hologramlar algoritma ve frekansların programlanıp yüklendiği metalik malzemeden bir parça halinde vücutta doğal olarak meydana gelen biyoelektrik alanı düzenleyip olması gereken dengesine getirir. Diğer ürünlerle arasındaki temel fark hemen etkisini göstermesi ve daha tatmin edici sonuçlardır.
EFX hologramları hangi malzemeden yapılmıştır?
• EFX hologramları “Mylar”diye bilinen metalik bir malzemeden üretilmişlerdir.
EFX’le benzer ürünler arasındaki fark nedir.?
• Sadece EFX ürünleri anında olumlu etkiler göstermektedir. Diğer metal veya manyetik tabanlı ürünler sadece zamanla bazı faydalar sağlayabilmektedir.
EFX ürünleriniden birkaç tanesini bir arada kullanabilirmiyim.?
• Tabii hatta özellikle” patch” lerin daha fazla sayıda kullanılması ağrı giderimi konusunda daha etkili sonuç verir.
EFX –YAŞAM TARZI / SPOR DALLARI
• EFX ürünleri, denge, kuvvet, esneklik ve dayanıklılık gibi yaşamın tüm alanlarında her bireyin sahip olması gereken unsurları arttırır. Bu nedenle, EFX yaşamın her anında kullanıcıların vazgeçilmez bir aksesuarı haline gelir.
• Yaşam tarzınız içinde hobby ya da profesyonel olarak yaptığınız spor faaliyeti ve aktivitede EFX ürünlerini kullanabilirsiniz. kullanabilirsiniz.
Futbol / Basketbol / Voleybol
• Denge, çekirdek güç, esneklik ve dayanıklılık rekabetçi spor müsabakalarında 4 önemli faktördür. Her sporcunun bu bileşenleri artırması bireysel performansını geliştirmesi topla daha iyi oynamak, daha kıvrak hareket etmek , daha iyi zıplamak ve daha az yorulmak anlamına gelir.
Sörf / Kayak / Tenis
• Denge, güç, esneklik ve dayanıklılık ,bu 4 faktör şüphesiz bu spor dalları içinde her şey demektir.EFX ürünleri size ihtiyacınız olanı veriyor gerisi size kalmış….
Dövüş Sporları / MMA:
• Denge, güç, esneklik ve dayanıklılık, tüm dövüş sanatları için çekirdek faktördür. Güreş,Boks,Muay taylandveya ju jitsu, hangi dalda olursa olsun her seviyedeki sporcu için egzersiz veya müsabaka sırasında EFX ürünleri fark yaratır.
Dayanıklılık:
• Triatloncular, koşucular , bisikletçiler dünya şampiyonluklarından amatör müsabakalara kadar ve günlük yaşamlarında hobi ve egzersiz çalışmaları sırasında EFX ürünlerini kullanabilirler.Bugün dünya çapında 30 ülkede bu spor müsabakalarında EFX ürünlerini kullanan ve şampiyonluklar kazanan çok sayıda sporcu vardır.
Golf:
• Golf için avantaj mı arıyorsunuz? Daha iyi bir denge, çekirdek güc, esneklik ve “Club head speed” EFX ürünlerle artacaktır. EFX ‘le geliştirdiğiniz performansınız sizi bile şaşırtacak.
Bowling:
• artan denge, çekirdek güç, esneklik ve dayanıklılık ile bowling oyuncuları için çok daha yüksek puan anlamına gelir..Eğlence ya da Profesyonel amaçlı olsun EFX , bir fark yaratmak için önemli rol oynar
Chiropractic:
• Chiropractic" elle uygulama anlamına gelir. Chiropractic uygulamalarının amacı vücudunuzun iletişim ağı olan sinir sisteminde oluşan stres, baskı, basınç, sıkışmayı gidererek rahatlama sağlamaktır. Vücudun kendi kendini iyileştirme yeteneğinin doğal olarak bulunduğuna inanan bir yöntemdir. Bu uygulamalar sırasında EFX ürünlerini kullanmak çok daha etkin neticeler almanıza yardımcı olur.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bir arkadaşımda vardı. Denge olayını denemiştik sitesinde gösterilen şekilde ve gerçekten herkeste işe yaradığını gördük.. Hatta çok şaşırtıcı bulmuştum.. Şu günlerde sürekli rollerda antreman yapıyorum. Bir tane alıp denemek istiyorum..

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Power balance diye gördüklerim de bunun benzeri gibimidir?Yani aynı işlere yarıyormudur?

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Her iki markada aynı özellikleri taşıyor. EFC ve Power Balance. Zaten piyasada bildiğim kadarı ile iki marka dışında bu işi yapan yok. 80 TL yüksek bir meblağ hala şüphelerim var. İzmir konakta Barçın sporda olduğu ve deneyebileceğimiz söyleniyor boş bir vaktimde gidip denemeyi düşünüyorum.

@cihan aksoy

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Ürün hakkında küçük bir araştırma yapmış bir arkadaşımızın yazısını aktarıyorum. Noktayı koymuş. :)

Bu tur seylere inanip paranizi vermeyin. Hepsi koca bir yalan!!!

Elime bir suru kez gecti bu urun tanidiklarim sayesinde ve ise yaramadigini soyleyebilirim. Size yaptiklari test ilk basta siz beklemezken size baski uyguluyorlar ve dengenizi kaybediyorsunuz. Ikincisinde ise neyle karsi karsiya oldugunuzu bildiginiz icin hem siz hazirlikli oluyorsunuz hem de size uygulanan kuvveti azaltiyorlar.

Bu tur bir urunden hic haberi olmayan birine hic soylemeden ayni testi yapin. Bakin bakalim sonuclari ne oluyor..

iRenew ile baslayan milleti dolandirma akiminin suan icin en populer urunu sadece bu. Quantum kolyeleri, Trion Z, iBalance, Power Balance ve bunun gibi tum urunler insanlari dolandirmak icin yapilmistir!

Tum bu urunlerin Kinesiology uzerine calistigi soyleniyor ancak uzaktan yakindan alakasi yok. Buyrun bununla ilgili video : (link)

Konu hakkinda bilgisi olanlar bunun Kinesiology ile herhangi bir baglantisi olmadigini anlar.

Bu tur urunlerin calisip calismadigini anlamak icin bir suru testler yapildi ve 1 tanesinde bile calistigina dair bir sonuc cikmadi. Zaten ciksa emin olun her yerde yazarlardi. Kisacasi bu tur seylerin calistigina dair 1 tane bile kanit yok.

Zaten dusundugunuz zaman bir insanin dengesini etkileyen en son sey kollaridir. Dengenizi karin kaslariniz ve sirtiniz saglar. Kolunuza taktiginiz bilekligi birakin kolunuzun bile sizin dengenize bir onemi yok.

Ayrica iddilara gore sizi guclu yapan sey aldiginiz bileklik ya da kolye degil onlarin icindeki hologram. Bu hologram nasil bir sey? Yuvarlak, stickerlardan herhangi bir farki olmayan kucucuk bir sey. Guya o seyi cikarip bir yere yapistirdiginizda da ayni etkiyi aliyorsunuz.

Isin komik yani bu hologrami illa kendinize yapistirmaniza gerek yok. Bisiklet suruyorsaniz bisiklete, surf yapiyorsaniz surfboarda yapistirsaniz bile oluyor. Ee kardesim hani bu urun insanin icindeki hucreler sayesinde calisiyordu? Bisikletlerin, surfboardlarin da hucreleri var da bizim haberimiz mi yok?

Bununla ilgili video : (link)

Ben Amerika'da yasiyorum ve Amerika'da insanlarin neredeyse hepsi bu tur urunlerin ise yaramayan sadece insanlari dolandirmak icin ortaya cikarilmis urunler oldugunu biliyorlar. Bu tur urunlerini alana salak gozuyle bakiyorlar.

Sporcularda falan gordugunuz seylere aldanmayin. Hepsi reklam icin. Biri size gelicek bunu 1-2 kere takip kameralarin karsisina cikacaksiniz ve karsiliginda para alacaksiniz dese kim kabul etmez?

Forumlarda ya da internet sitelerinde bunu satan ve hayati pahasina bu urunleri savunan kisilere de inanmayin. Ben de bu tur kolay bir yoldan insanlari kaziklayarak para kazansam ben de aynisini yapardim.

Peki neden internetde satici olmadigi halde bu urunun calistigini iddia eden kisiler var derseniz bunun cevabi de basit.. Uretici firmaya maliyeti 1 dolar bile olmayan bir urune maliyetinin 30-40 kati kadar para odeyen kisiler tabi ki de urunun calistigini soyleyecekler. Olay kafa da bitiyor. Placebo etkisinin ne oldugunu biliyorsaniz demek istedigimi anlarsiniz. Ya da en azindan arastirin..

Amerika da 1960-1970 yillarinda cikan "MIND OVER MATTER" sloganin bir ornegi diyebiliriz. Ne anlama geldigini bilmeyenler arastirip ogrensinler ancak o zaman bu urunu satin alarak gercekte ne aldiginizi anlayabilirsiniz

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Hatırlayın ya, bir zamanlar bu ülkede altın suyuna batırılmış uçları mıktanızlı bileklik satılıyordu bu ülkede, bilmem kaç kupon biriktirene şu an batık bir gazete yapıyordu bu işi..

Akıl var mantık var..

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bende denemiştim Berkay'la beraber, Berkay ben ve 10 a yakın insan denedik, bilekliğin sahibi de satıcı v.s. değildi enteresan bi şekilde herkeste işe yaradı, esneme ve denge konusunda ama ben bunun bisiklette işe yarayacağına inanmıyorum. Boksör, amarikan futbolcusu, denge tahtasında taklalar atan bir sporcu filan olsaydım alırdım sanırım ama bisiklette bunlar kadar o bilekliğin işe yarayacağı birşey olduğunu düşünmüyorum.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
nano teknoloji bu ürünü destekleyen bir çalışma sergilemişti. adını yazmak istemediğim 5 ülkenin kara kuvvetleri nin asker künyeleri kalın dır bizimkilere göre.piyasada dolanan bazı kalleşler var bi tornacıya kestirdiği pirinçleri zincir takıp satıyor suç üstü yakalamıştım bir kere.
-bi amca geldi gayet kaliteli giyimli bond çanta falan iyi bi imajı vardı tabi.beni saf sandı anlatmaya başladı derken malum testleri yaptı falan iş paraya geldi dedim bunun içi boş,olurmı dedi ya tamam içi doluysa sana iki katı dedim tamam dedi neye güveniyorsa! yan komsum muhammed abinin tel erezyon makınasında 1 lıra gibi bi metali tam ortasından yassı olarak yestiirdim :D. sonuç skandal bildiginiz pirinç falçatayla bile kesermişiz aslında :D.amca çok kızdı çok.
-yalnız böyle bi teknoloji var ve beni çok korkutuyor.size yararlı davranışlar yaptıran ZARARLI davranışlarıda yaptırır.sonuçta mevcut piskolojinizi yumuşatabiliyorsa taş da yapar.

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
böyle bir icad anlatıldığı gibi olsaydı
gerçekten çığır açardı sporsal faaliyetlerde
3 - 5 kişinin kullandığı bir şey olmazdı
dolayısıyla inanamıyorum

bide bu aralar bi krem reklamıdır gidiyor
ağrıyan heryerinizi geçiriyor
bırak ağrı kesmeyi bide tedavi ediyormuş
yok nano teknolojiymiş felan felan radyoda reklamı çıktıkça sınırlerım tepeme cıkıyor

ee bır suru ınsan var dunyada
bırazcığı ınansa malıyetı yok denecek kadar az olan urunler bı dunya paraya satılıyor

oh ne ala memleket

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar hurriyet gazetesinde okudum. Efx'in hemen hemen aynısı olan power balance bilekliklerininde bilimsel olarak bir etki yaptığı görülmemiş. İsteyene ücreti geri verilicekmiş. O kadar iyi reklam yapılmışki psikolojik olarak etki etmemesi düşünülemez zaten. Bu ürününde sonu Fix it çizik giderici kalemler gibi olmuş yani. :D

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yanılmıyorsam Hidayet Türkoğlu da kullanıyor bunlardan. :)
Benim düşüncem; mustafa şükrü yıldırım ile aynı yönde. İnsan kendini inandırırsa, şartlandırırsa herşeyden maksimum verim alabilir.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Deniz Gökhan Tezcan

Başlıktaki konuyu saptırmak gibi olmasın ama;
İnsanın kendini inandırmasıyla ilgili ilginç bir deney yapılmış, bir kaç kişiyi toplamışlar her gün düzenli bir şekilde body building yaptıklarını söylemişler ikna etmişler vs. bir kaç ay sonra bu insanların kaslarında artış görülmüş.

İnsan beyni çok ilginç. :)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Biraz da şöyle "Umut fakirin ekmeğidir" yani umud ediyorsun, alıyorsun, umudunu da boşa çıkarmamak için vücudunu ikna ediyorsun, başarı grafiğin inançla beraber haliyle yükseliyor ve Fx.. neyse başarının sebebi haline geliveriyor, gibi birşey bu galiba :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Yusuf Z. Şipal

Galiba :)
Bu tür bilinen sözlerin bilimsel ispatı gibi olmuş yapılan deney, örneğin "inanmak başarmanın yarısıdır" gibi, belkide "nasıl düşünürsen öyle yaşarsın" gibi :rolleyes:

lamba

Aktif Üye
Tepki
81
Geçen hafta bilekliği deneme şansım oldu. Benimde düşüncem "İnanırsan konsantre olursan niye olmasın" idi. Denge ve güç testine girdikten sonra inanın bunu reklam yapma amaçlı söylemiyorum veya arkadaşların söylediği gibi umudu boşa çıkarmamak için gayret etme testleri geçmek için dişimi sıkma gibi bir niyetimde ve gayretim olmadı. Aksine işe yaramadığını görmek istedim. Fakat bilekliği takmadan önce ve taktıktan sonra aynı koşullarda olmama rağmen bileklik işe yaradı. Elbette pozitif düşünceye katılıyorum arkasındayım fakat bu testi yaparken ne olursa olsun negatif düşüncedeydim ve işe yaramamasını istedim ve sonuç gerçekten şaşırttı.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@lamba

Bende bu düşüncenize katılıyorum.. Bende hiç inanmayarak yapmıştım testleri ama sonuç şaşırtıcıydı.. Ben bunun psikolojik olduğunu pek düşünmüyorum. Çünkü benimle beraber deneyen herkes yemek masasından kalıp hadi bende deneyeyim diyerek yaptı testleri.. Ben hala denemekte yarar var diye düşünüyorum :)