47.Presidential Cyclin Tour(TÜRKİYE BİSİKLET TURU)

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Uzun süredir bakıyordum.Bisiklet turumuzla ilgili haber var mı diye.Bir daha bakıyım dedim.Ve o ne!Takvim açıklanmış.24 Nisan 2011-1 Mayıs 2011.Hors Class kategorisinde 8 etaptan oluşacak.İstanbul'da prologla başlayıp,Alanya'da bitecek.Biraz erken oldu ama olsun.Bu sene tura bence daha iyi isimler katılacak gibi.:) :) :) :)

Scudo
Y

YavuzGungor

Misafir
Uzun süredir bakıyordum.Bisiklet turumuzla ilgili haber var mı diye.Bir daha bakıyım dedim.Ve o ne!Takvim açıklanmış.24 Nisan 2011-1 Mayıs 2011.Hors Class kategorisinde 8 etaptan oluşacak.İstanbul'da prologla başlayıp,Alanya'da bitecek.Biraz erken oldu ama olsun.Bu sene tura bence daha iyi isimler katılacak gibi. :boese157: :Skull-175

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Olması gereken bu zaten erken açıklanmalıydı iyi olmuş

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Hors Class = 2nd high category, yani 2'inci yüksek category imiş...

Katılımcılar daha belli değil sanıyorum... Ah keşke 1. kategori olsa, 3 hafta olsa, 5 tane destekleyen 3 haftalık yerli hors class yarış olsa vs vs...

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
umarım tarihleri değişmez taam vize sonrasına geliyor rahat rahat izlerim :D

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Erken açıklanması pro takımların yıllık takvimi oluşturması açısından büyük avantaj . Giro 2011'de 7 Mayıs'ta başlayacak .

Bu arada 17 Nisan'da Amstel Gold , 20 Nisan'da Fleche Wallone , 24 Nisan'da Liege Bastogne Liege var . Şimdi pro takım menejeri olsanız nasıl bir takvim belirlersiniz ?

17 Nisan Amstel Gold
20 Nisan Fleche Wallone
24 Nisan Liege Bastogne Liege
24 Nisan Tour of Turkey
1 Mayıs Tour of Turkey Bitiş
7 Mayıs İtalya Bisiklet Turu

İlk 3 bisiklet yarışı Belçika ve Hollanda için çok önemli . Buradan Belçika ve Holanda takımları katılırsa , B takımlarıyla Türkiye turuna katılır diyorum . 7 Mayıs'ta başlayacak İtalya Turu için kimsede kendini Türkiye Turunda riske atmaz diyorum . İtalya Turuna katılmayacak takımlar burada olacak . Fransız ve İspanyol takımlarını bekliyorum. AG2R ve Française deu Jeux gelirse güzel olur.

Bu seneki tur İtalya Turuna hazırlık olmaz çünkü 2010 Tour of Turkey 18 - 25 Nisan'da koşulmuş ; Giro 2010 ise 8 Mayıs'ta başlamıştı. Bu sene 13 gün fark varken , gelecek sene bu fark 6 gün ve Grand Tur için recovery zamanı olarak yeterli değil

Bu arada güvenilir bir kaynaktan aldığım habere göre Spor Bakanı 2 Türk takımınında bu turda yer alması için baskı yapıyormuş. Konya Şekerspor'un Continental seviyeye yükselme ihtimali var . Diğeri de Manisa merkezli organize sanayii bölgesi destekli bir continental takım daha kurulacakmış

Bu arada Bisiklet Federasyonu başkanı Emin Müftüoğlu , futbol hakemi Kuddusi Müftüoğlu'nun kardeşi . Bilginiz olsun

Gülgün

Daimi Üye
Tepki
202
@Ali Gelir

@ Ali arkadaşım,

47.Presidential Cyclin Tour konusunu okumak için girdim ama , valla bu yazılarından sonra kendimi başka bir konunun içinde buldum :p

Paylaşım ve ayrıca bizleri konunun içine çeken , araştırmamızı , düşünmememizi sağlayan bilgiler için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Cycleone