Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Arkadaşlar merak ettim bisiklet kullanmaya başladığınızdan beri çıktığınız en yüksek sürat neydi? Benim çıktığım en yüksek hız MTB ile Şile yolundaki Ömerli yokuşunda, tabi ki yokuş aşşağı 80,7 km/s gördüm. Bu hızda 2 arabayı solluyordum. O hızda çevirecek pedal kalmamıştı. Sizinkiler kaç acaba?

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ben 77 gördüm eski bisikletimle ürğüpde topuz dagı asagı ama simdiki bisikletim olsaydı daha fazlasını görürdüm

• Beğen
Tepkiler: Mesut Dursun

Gürkan Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
682
Bisiklet
Cannondale
Yer : E-5 Okmeydanı Yokusu :) (Yokuş Aşşağı)
Sene : 2004
Bisiklet : 6500 Trek
Vites : 27
Max Sürat : 78,5

fazla birsey değil :rolleyes:

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
yol bisikleti ile 52/13 yokuş aşşağı 88 km pedallar artık boşa dönüyordu mtb 42 ayna ile 92 km valla'' bravo'' bu arada kamyon arkasını fazla tecrübesi olmayan arkadaşlar sakın denemesin en tehlikeli şeylerden biridir.zamanında çok yapardım artık uslandım.Adana -Mersin arası

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
70,6. Beylikdüzü'nde bir yokuşta yaptım. 44lü aynakol ve slick lastiklerle. Yol bisikletimle absürd derecede tehlikeli birkaç denemem oldu ama artık hem üzerinde 42li aynakol var hem de hiçbir bisikletimde kilometre saati kullanmıyorum, boşuna hız yapmama sebep oluyor.

L.Yağiz

Daimi Üye
Tepki
68
bende taksımden sıshane yokusunu ınerken 98,6 gordum
yalnız bu hızı gunduz kımse yapamas cunku ısıklar ve arac trafıgı var ben gece yapmıstım saat 4 sıralarında, anavatarımdakı resımdekı motorumla yarıs yapıyordumda ama o motoru kullanan gecti..:)

• Beğen

Özgür Dilaver

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Kron
Çaglayandan Haliç köprüsüne inen yolda 65 km gördüm :) daaha gitmedi valla asıldık ama yemedı denge kaybı yapıyor ...

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@fenerbahceli_boksorler

yazıyı tekrar tekrar okudum fakat 98.6km hızı bisikletle yaptığın yazıyor anladığım kadarıyla, yanlış mıyım?
Eğer doğru anlamışsam;
Lastik çapı, ölçüsü, marka modeli,
Aynakol'un en büyük dişli sayısı ile rublenin en küçük dişli sayısı,
Bisikletinin kadro boyu,
Yokuşun uzunluğu,
açıklayabilir misin?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Arkadaşlar, km saatinde yazan rakamlarla birlikte kaç kaç dişli oranlarında, nasıl lastiklerle, nasıl bir bisikletle, hangi ortamda bu hıza eriştiğinizi yazarsanız daha gerçekçi ve faydalı olur.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Uğur (Mantis) diyorsa doğrudur ama gerçekten dişli oranlarını ve lastik tiplerini de yazın arkadaşlar.

• Beğen