uludağa doğru

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
03-12-2006 pazar günü işlerimi hal yoluna koyup yola koyulmam öğle saatlerini bulmuştu ancak birkaç saat pedallaya bilecektim hafta içi de pedallayamadığımdan rampa çıkayımda kısa idmanı telafi etsin dedim. Bursa beşevler-dikkaldırım-çekirge üzerinden dağ yolunda buldum kendimi.2 saat tırmanışın ardından 30 dk da geri döndüm. bu tırmanışı hava müsait olursa dahada yukarı çıkarmaya niyetli olduğumdan ilgilileri gaza getirirde beraber çıkacak arkadaş buluruz belki diye yazayım dedim.

Burada tarihi bir çınar var gölgesinde de çay bahçesi birdahaki sefere detay veririm.
(link)

yiğit ali adlı yiğidin adını taşıyan köy ve taşı. doğa yürüyücüsü bir ekip yürüyüşüne ara vermiş.
(link)

(link)

su içtiğim harat bu yolun suları gerçekten güzel yazan sözde
(link)

dere ağzı civarı
(link)

dönüşte mola ve bursaya karşı üşümüş bisikletçi çay içerkene.

(link)

Scudo

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Paylaşımınız için çok teşekkürler, ayağınıza sağlık. Hep uludağ'a çıkmak istemişimdir. Yakın zamanda da yapmak istiyorum bunu... Hadi hayırlısı :)

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
vay çay bahçesi tam yeribdeymiş.birde hava puslu olmasaydı manzarayı seyrederdik.paylaşım teşekkürler.ayağına sağlık.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@erkuty
bursaya gelirken bana haber verirseniz bende tırmanışı tamamlarım. Tek başına tırmanış eksik oluyor gaz verecek arkadaş arıyor insan

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@scream7007

Dağ yolunda bu tip çay bahçeleri mevcut yazın sıcağında nefes almak için gerçekten bire birler. İniş malum tırmanışta terleyen bisikletçi için oldukça dondurucu :eek: oluyor, bu durumda da ısınmak için iyi geldi valla

• Beğen
Tepkiler: Ertan ABA

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Üstadım yüreğine sağlık.Ha şöyle dostlar ya..Gidip göremediğimiz bir çok ayrıntıyı siz güzel insanlar sayesinde tanıma fırsatı buluyoruz.

'''Düşler gerçekleştiği vakit anlam kazanır.'''

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
çok güzel bir keyif olsa uludağa doğru güzel çınar ağaçının keyfi bizlerlede paylaştığın için teşekkürler :)

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Muhteşem bir ağaç,sarılasım geldi.

murat16

Aktif Üye
Tepki
152
Bisiklet
Sedona
Sağolasın dostum,memleket hasretini biraz olsun gideriyoruz böylece.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bu hafta da Uludağ a ( çıkmayı ) gitmeyi düşünüyorsanız belki katılabilirim. Bende cumartesi sabahı Yalova ya doğru gitmeyi düşünüyorum.
Kesinleşir ise tekrar mesaj yazarım.

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
Bu güzel geziniz ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
Ülkemizin çok değerli bölgesine yapmış olduğunuz gezinin benzerini bende bahar veya yaz aylarında yapabilmeyi düşünüyorum.
Parkurun yoldurumu ile mesafe ve eğim gibi detaylarını burada yazabilirseniz çok sevineceğim.
Size bol pedallı ve sağlıklı günler dilerim.
A.Bülent Yamaner

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
fotograğları bizle paylaştığınız için teşeşkkürler böyle güzel gezilerinizin devam etmesi dileğiyle

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar biz geçen hafta arabayla uludağa çıktık.Hava gayet güzeldi.Fkat kirazlıyayladan sonra yerlerde buzlar oluşmaya başlamıştı.Ama paralı geçit denilen yere kadar bişey yoktu.İsterseniz bi hafta sonu burada bi grup kurarak çıkalım.Ne dersiniz?Eğer olursa bende gelebilirim.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@Mustafa_Temizel

ilk başta da yazdığımgibi zati bu tırmanışı hava müsait olursa dahada yukarı çıkarmaya niyetli olduğumdan ilgilileri gaza getirirde beraber çıkacak arkadaş buluruz belki diye yazayım dedimdi.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Mustafa_Temizel

Milli park sınırına kadar rahat olacağını düşünüyorum. Herkesin aynı performansta olmayabileceğini düşünürsek milli park girişi iyi bir nokta.
Bursa grubunu bir arada görmek umudayla.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@edi55

Cumartesi sabahı erken saatlerde Yalovaya doğru gideceğim. Oradan feribot ile İstanbul a geçmeyi düşünüyorum.
Arkadaşlar ile buluşabilmek için öğlen orada olmayı düşünüyorum. bu sebeple saat 6 gibi çıkarım sanırım. 10 gibi Yalova da olurum molalar dahil.

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Paylaşımınız ve fotolar için teşekkürler. İki saatte yine iyi tırmanmışsınız. Manzaraya bakılırsa hatırı sayılır bir rampaymış. Ben onu 4 saatte de zor çıkardım hahahah :D