Kaz Dağları ve köylerine bir gezi 82 Km

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
:in: Sevgili forum dostları.4 Eylül 2010 tarihinde Altınoluktan Semih Saygın,Güreden Haluk Bey ve Akçaydan ben bu gezimizi Kaz dağları ve Köylerini gezmek üzere planladık
Öğlen saat 12:00 da Akçayda buluşup gezimizi başlattık.Umarım sizlerle paylaştığımız bu gezimizi sıkılmadan izlersiniz.

(link)

Akçayda buluşma noktamız Carrefour önü.

(link)

Vakit kaybetmeden yola çıkıp basıyoruz pedallara.

(link)

Eski Edremit yolu üzerinde Kaz Dağlarından gelen buz gibi suyla suluklarımızı doldurduk.

(link)

Takviye sularımızıda içtik ve çıktık yola.

(link)

İzmir Çanakkale yolundan gitmektense eski yolu tercih ettik .Burada trafik daha az.

(link)

İlk kavşaktan dönüp Zeytinliye doğru çıkıyoruz.

(link)

Zeytinliye geldikten sonra Kızılkeçili köyüne gitmek üzere iki köyü dağdan birbirine bağlayan yola sapıyoruz.

(link)

Hasanboğuldu şelelesinden gelen ve Akçayda denizle kucaklaşan ikinci Akçay deresine geliyoruz.

(link)

Bu çay üzerinde çok güzel 4 mevsim piknik yapabileceğiniz yerler var.

(link)

Buz gibi bir akarsu.Suyun serinliğini hissediyorsunuz.

(link)

akarsuyun içine tahta masalar atılmış.Sıva paçaları sal ayaklarını suyun içine Yak mangalını of babam of ...

(link)

Semih ve Haluk kardeşimi aşağı indirip birkaç foto çekiyorum.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Burada biraz dinlenip fotolarımızı çekip Kızılkeçiliye devam ediyoruz.

(link)

Kızılkeçilide çay molası veriyoruz. Serin bir çay bahçesinde gelsin çaylaarrrrrrrrrrr.

(link)

Burada molamızı tamamladıktan sonra Güreye gitmek üzere tekrar çıkıyoruz yola.

(link)

Güre köyüne girerken önden gidip yoldaşlarımın birkaç fotosunu alıyorum.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Gürede mola vermeden köyün içnden sağa kıvrılıp Çamlıbel köyüne gitmek üzere yola devam ediyoruz.Yol oldukça temiz .WC molası vermek için Ferhatoğlu Cafede dıuruyoruz.Burası çok eski bir zeytnyağı fabrikasıymış.Bahçesinde ilkel ama antika yağ çıkarma makinaları, değirmen taşları var.İlgimizi cezbediyor.

(link)

Nostaljik fotolarla süslüyoruz gezimizi.

(link)

Buyrun eski yağ çıkarma makinaları ve nostalji:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Molamızı tamamladıktan sonra tekrar basıyoruz pedallara .Sağlam yokuşlarla karşılaşıyoruz.Aynen devam.

(link)

Yolun ilerisinden tam offroad bir yola sapıyoruz.Sularımız tükendi hava sıcak gördüğümüz ilk çeşmeye yapışıyoruz.
Sukuk takviyesi ve ikmalden sonra tekrar yola devam.

(link)

Kaz Dağlar ve ben.

(link)

Baya dik yokuşları aşıp off road yoldan Çamlıbel köyüne geliyoruz.Oldukça sıcakladık.

(link)

Semih kardeşim Haluk beyşn PANZERİni inceliyor.

(link)

Arkamızda Kaz Dağları Sarıkız tepesi.

(link)

Bu sevimli dostumuz biraz ters bakıyor.Alışkın olmayan insan korkar.Ama benim arkadaşlık elimi boş çevirmiyor.

(link)

İyi anlaşıyoruz kendini sevdiriyor kerata.

(link)

Anlaşılan o ki dostumuzda susamış yapışıyor serin havuz suyuna kanakana içiyor sudan ve uzaklaşıp gidiyor.

(link)

Buradada çay molası verip tekrar su ikmalini yaptıktan sonra Çamlıbelde bulunan Muhtarlığa ait açık etnoğrafya müzesini geziyoruz.
Çamlıbel köyünde Ezel dizisindeki Dayının Otantik Taş yapılarıyla meşhur pansiyonuna gitmek üzere buradan ayrılıyoruz

(link)

Müzede son fotomuz Makinanın pilleri sıfırı tüketiyor.Köyde alkali pil bulamıyoruz tabii olarak Dayının o güzelim Zeytnbağı evlerini görüntüleme şansımız olmuyor.

(link)

Devamı Aşağıda

Scudo

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
(link)

Çamlıbelden Tahta Kuşlar bağlantılı köy yolundan Altınoluk Küçükkuyuya kadar aralıksız 30 Km pedalladıktan sonra kurtlar gibi acıktığımızı hissediyoruz.Küçükkuyuya gittiğimizde mutlaka balık yediğimiz küçük şirin balıkçıda alıyoruz soluğu.

(link)

Siparişimizi verip başlıyoruz balıkların pişmesini beklemeye.

(link)

Abimiz kardenizli eski balıkçılardan Hamsileri atmış tavaya cazır cazır kızarıyor.

(link)

Bizde mecbur bekliyoruz.

(link)

Veeeee Balıklarımız geliyor.Ortaya karışık salatamızda gelmiş yumulun bakalım.Ooopssss Bekleyin önce foto foto.

(link)

Gelen balıklar bizi doyurmaz ama abimiz tezgahında ne varsa pişirdi.Kısmetimiz bu kadarmış.

(link)

Karnımızı bir güzel doyurduktan sonra ne isteriz :Gelsin çaylaaarrrrr.

(link)

Arkamızda Küçükkuyu limanı ve Semih kardeşim.

(link)

Ve bendeniz cennet kuşu :)))))

(link)

Küçükkuyu molasınıda geride bırakıp Altınoluğa gitmek üzere tekrar basıyoruz pedallara

(link)

O da ne ben foto çekmeye hazırlanırken ara yoldan birisi bizim gruba ayak uduruyor.

(link)

Haluk kardeşimde basmış pedallara arayı kaptmaya çalışıyor.Ha gayret diyorum.Altındaki panzer 20 Kg dan fazla.Böyle bir bisikletle gerçekten bu turda gösterdiği performans mükemmel diyorum.

(link)

Haluk kardeşim.
(link)

Bize iştirak eden abimizle beraber basıyoruz pedallara.

(link)

Biraz sohbet: tanımaya çalışıyorum kendisini.72 Yaşında bisikleti çok eski ama pedal aşkı onu bu yollardan ayımamış.

(link)

Semih kardeşimin deryalına yapışmış canavar gibi basıyor pedallara.

(link)

Yaş 70 ama iş bitmemiş.Onun yaşında birçok insan bastonla zor yürüyor.Dedem hayata asılmış vurmuş kendini yollara.

(link)

Eli öpülesi bir insan tebrik ediyorum pedallamaya sohbete devam.

(link)

Ara açılıyor bira gaza getirip beraber arayı kapatıyoruz

(link)

Fakat dedmizin sırtında terleme görüyorum.Fazla yormanın bir anlamdaı yok diyerek

(link)

Dedemize hızlanacağımızı söyleyip giderken vedalaşıyor ve yolumuza devam ediyoruz.

(link)

Altınoluğa meydana gelip bir fotoda burada alıyoruz.

(link)

Son molamızı vermek üzere Altınoluk sahilinde denize karşı söylüyoruz çaylarımızı.

(link)

Gelsin demli yorgunluk çayları.
(link)

Benim sevgili yol arkadaşım

(link)

Halık kardeşimin PANZER i

(link)

Son molamızı verip dinlendikten sonra Haluk kardeişimi Güredeki evine bırakmak ve Akçaya benim yeni memleketime pedallamak üzere tekrar düşüyoruz yola.

(link)

Son fotolarımızı alıyoruz.Güneş arkamızdan bir buluta girmek üzere.

(link)

(link)

(link)

Ve ardından hava kararıyor.Arka stop lambalarımızıda yaktık .Nede olsa yollar tehlikeli görünmemiz lazım.

(link)

Evet Sevgili forum dostlarıBu keyifli gezimizi 82 Km olarak sağ salim kazasız belasız tamamlıyoruz.Umarım sıkılmamışınızdır.Şimdiden tüm olumlu olumsuz yorumlarınıza teşekkür ediyorum .İnşallah yeni arkadaşlarımızla yeni turlarımızıda sizlerle paylaşmak üzere herkese sevgiler saygılar,bol pedallı günler diliyorum.

Bu gezimizde beraber pedal bastığımız herşeyimizi paylaştığımız sevgili Semih ve Haluk kardeşimede buradan teşekkür ederim.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Ahmet Bolgi

Ahmet Kardeşim bizde güzel yorumların için teşekkürlerimizi iletiyoruz

• Beğen
Tepkiler: Kamil Tabak

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yine harika bir tur ve yine harika anlatım.
Kızılkeçili Köyüne çok giderdik.
Kaz Dağları zirve çıkışı için başlangıç yaptığımız köydü.
Coğrafyanın yine en güzel yerlerinde pedallamışsınız.
Baktıkça imreniyorum ve bir an önce oralarda birlikte pedal basmak için sabırsızlanıyorum.
Paylaşım, anlatım ve fotoğraflar için bir kez daha teşekkürler.
Semih ve Haluk beye de ayrıca teşekkürler.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Hakancım herzaman bekleriz .Tatlı yorumların için bizlerde teşekkür ediyoruz Tüm Keşan ekibine sevgiler saygılar.

• Beğen

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Biz teşekkür ederiz yolunuz buralara düşerse bekleriz.

• Beğen

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Muammer amca sen anlatılmaz anca yaşanbilecek bir kişisisn. Çünkü seni anlatacak kelimeler bulamıyorum ben. Umarım bir günde seninle beraber bisiklet turunda bulunma fırsatım olur.
Harika kareler harika.. :) Bol pedallar amcam :)

dogan avcı

Aktif Üye
Tepki
90
harikasınız ya.
ekip çok güzel, muhabbet çok güzel, resimler çok güzel.pedalınıza yüreğinize sağlık. çok teşekkürler güzel paylaşım için abi.
saygılar
dogan avcı

Ahmet Kara

Aktif Üye
Tepki
52
Vallahi Muammer abi'de Semih abi'de harika keyifli insanlar . Hepinizin bir gün benim gibi onlarla tanışma ayrıcalığına ulaşmasını isterdim doğrusu =)

• Beğen
Tepkiler: kizak ve semih59
Tepki
120
Etkinlikleri sevdiklerinle paylaşmak çok güzel. Zahmetin için teşekkür ederim. Umarım bu geziler daim olur. Sevgilerimle...

• Beğen
Tepkiler: kizak ve semih59

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Ahmet Kara

Teşekkür ederim ahmetcim

• Beğen
Tepkiler: semih59

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Güzel yorumlarınız için bizde teşekkür ederiz.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Hasan Can

Hasancım çok teşekkür ederiz Bayrağı taşıyacak gençlerin arkasından bastonlada olsa üç tekerlekli bisikletlede olsa geleceğiz.İnşallah birlikte pedallamak nasip olur.Sevgiler saygılar:in: :in:

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Sevgili Ömer kardeşim tatlı yorumların için teşekkür ederiz Paylaşım hepimizin.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@dogan avcı

Evet ekip 50 yaş üstü ama enerjimiz ve bisiklet sevgimiz gittikçe büyüyor .Yeni genç arkadaşlarımızda bize katıldı.Güzel yorumların için teşekkür ederiz Sevgiler saygılar.Paylaşım hepimizin. :in: