protesto turu 15 ağustos saat 14.00 suadiye sahil yolu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mehmet Binli 11 Ağustos, 03:39 YanıtlaMurat Doğanay;
Eğer motosiklet ile kaza yapıp ölürsem, sitelerde benim için başlık açılmasın, benim suçum dışında
bir sebebden ölürsem (bariyer vs.) peşini de bırakmayın diye vasiyet etmişti.

Ve malesef ki, yeşil alan sulamaları nedeniyle asvaltta biriken sular nedeniyle motosikletinin hakimiyetini kaybetti ve bariyerlere çarparak aramızdan ayrıldı.

Bu nedenle, bizlere yakışan bir şekilde protesto eylemi gerçekleştirilecektir....

Motor sürücülerinin, gurup ve derneklerinin desteklediği protesto eylemi duyurusu aşağıdadır.
Herkesi destek olmaya çağırıyoruz...

Motosiklete gönül vermiş değerli arkadaşlar, Geçtiğimiz Cumartesi günü elim bir kazada kaybettiğimiz Murat Doğanay kardeşimiz için kaza yaptığı yerde protesto için, sesimizi duyurmak için, Murat'ın Vasiyeti için, Bariyer Terörü için, Bilinçsiz Kasap Sürücüler için, Dikkatsiz yeşil alan sulamaları için, Trafikte bizi'de Farketmeleri için TOPLANIYORUZ...

...haber ajansları ile görüştü. Basın kameralarla basın açıklaması yapıcağımız yerde olacaklar. Basına uygulamalı olarak bizi ölüme götüren Bariyer parçası, Bariyer direkleri, Çelik halat vb tehlikeleri gösterieceğiz.

Tüm Motosiklet Camiasını ve Klüpleri Bekliyoruz.
Biz tepkimizi ortaya koymassak bu gidişle birer birer yok olup gideceğiz.

15.08.2010 Pazar günü Saat : 14:00 'da Sahil Yolu Suadiye Otel otoparkında Toplanıyoruz...

Konvoy halinde Murat Kardeşimizin Kaza Yaptığı Yere Gidilecektir.

BULUŞMA NOKTASI: SUADİYE OTEL OTOPARK - SUADİYE SAHİL YOLU
SAAT: 14:00
(alıntıdır)

Nur içinde yatsın:( katılmak isteyen arkadaşlarıda bekleriz

binrr dostumun mesajı

bu pazar kanlıca rotasını suadiye sahiline çevirdim
melis kardeşime başsağlığı dilerim son görevimi yapmak için orda olacağım

konu ile ilgili link
(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@RSY Ersoy

motora gönül vermiş arkadaşları bu acılı günlerinde yalnız bırakmak niyetinde olmadığımdan tek olarak hareket ederek destek vereceğim isteyen katılır ersoy dostum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet aykut arkadaş geldi iki bisikletli idik iyide oldu röportaj yaptılar benle ama adamlara sormayı unuttum hangi kanal diye epey motorlu vardı çeşit çeşit motorlar
motorcuların haklarına sahip çıkmalarına çok sevindim bir motorcu arkadaşımı gördüm hasret giderdik bana sen hiç değişmemişsin dedi yıllar sonra gene bisiklet üstündesin dedi
kazanın yapıldığı yer ümraniye tarafında idi oraya gitmemize imkan yoktu motorculara yetişemezdik ama aykut arkadaşla rüzgara karşı pedal basıp kartala kadar gidip sohbet ettik cafede
kederli ailesine başsağlığı dilerim nede olsa onlarda, motorcularda iki teker

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
Ben motosikletle katıldım ve kudret abi seni gördüm orda scott varda ince lastik :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ayhan_Işık

karbonu şehir bisikletine uyarladık mtb maşa takdık bisiklet bir kilo oynadı ve 10 kiloya düştü bir kilo daha indireceğim 9 kiloda kalacak evet 1.5 mm yol lastikleri çok iyi bisiklet süratlendi ama stabilize ve offroad yollar artık tarihe karıştı zati yetti 5 senedir offroadlarda canım çıktı dünyanın kompenantlarını eskittik bunlar türk parasına göre ayarlanmıyor yuroya göre olunca bu iş aleyhimize olmaya başladı toprak ve stabilizede compenant dayanmıyor lx ruble aldı başını gitti keza xt de öyle

aykutkarasac

Aktif Üye
Tepki
297
Kudret abiyle motorların arkasından takip ederiz dedik.. Bir bastılar 10 sn. sonra hiçbirini göremedik.. :') Kartal deniz otobüslerinde o sıcağın altında bol bol su ayran içtik biz de.. :'))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@aykutkarasac

aykut aslında konvoy halinde trafiği kapatarak gitmeleri lazımdı ve en az 20 km yapmaları lazımdı daha etkili olurdu ama zannedersem trafik buna izin vermedi

Tepki
30
Bende motor kullana birisi olarak çok üzüldüm bu iş sadece motorla başımıza gelmiyor keza bisiklet sürerken birkaç kez su yüzünden yeri öptüğüm olmuştur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rinner Bike

malum biz yazın ne hikmetse çok severiz asfalta su vermeyi kapıcı apartmanın önünü yıkar o su yola akar bir bisikletli gelir kayar düşer kolu kırılır
bariyerlere baktım videoyu seyrettim gerçekten motorcular için ölüm tuzağı avrupa standartlarında bariyer olması lazımda ya biz ........
şimdi açacam ağzımı yumacam gözümü sırf kaybettiğimiz bu arkadaşımız yüzünden susuyorum yapılacak tek şey istanbul büyük şehir belediyesine dava açılması tazminat davası öyle böyle değil 50 milyon yuro bir insanın hayatına son vermek ne demekmiş anlasınlar artı bu durum motorcuları adam yerine koymamaktır sanki bizi adam yerine koyuyorlarmı ya dostum ben hiç kimseye oy moy vermedim ben bu belediye başkanına oy vermedim
bu seçimlerde de oyum yok hiç birine oy kullanmamak benim en demokratik hakkımdır bu partilerle bu partilerin mensubu olan belediyelerle hiç bir yere varılmaz yerel yönetimler bu ülkede siyasa üstü olacak falanca partinin filanca partinin arpalık yerleri değildir belediyeler
norveçte alt yapı hizmetlerini özel sektör yapar ama milleti soymadan yapar biz bize benzeriz bizde özel sektör anlayışı soygunla doğru orantılı oldu nerdeyse

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Kaza yeri Ümraniye tarafında değil Kudret Abi. 2009'a kadar Kartal'a ait olan bu yer, şimdi Kartal'ın bitip Sancaktepe'nin başladığı bölgede. Çünkü Melis Burcu Cebesoy'un (link) linkli sayfada verdiği fotoğraflardan anlaşılıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

teşekkürler bilgi eksiklğim polis memurun bana verdiği bilgi doğrultusunda o da bilmiyordu demek kartal denince kazanın tam yeri hakkında baştan bilgi sahibi olamadım 2009 a kadar kartal belediyesine aitse şimdi ait değil demek yalnız o bariyelerin yapan firma hakkında yasal işlem başlatılması gerekir o bariyerler insan öldürüyor avrupa standartlarına uyulması gerekmekte her şeyi avrupalılardanmı öğreneceğiz diyoruzda bir türlü adam gibi şehir kuramadık 70 senedir bu istanbulda bizim daha çok fırın ekmek yememiz gerekiyor şehirçilik konusunda lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor dostum görüyorsun şu istanbulun alt yapısının rezilliğini buranın insanlarının kaderi olamaz bu şekilde yaşamak

aykutkarasac

Aktif Üye
Tepki
297
@Kudret Kurtcebe
ben de o şekilde gideceklerini düşünmüştüm zaten.. ve iki tekerli bir araç olan bisiklet sürücülerinin de katılım yapacağını.. aynısı bizim de başımıza gelebilirdi..

• Beğen
Tepkiler: krankmili