sakarya yarışı hakkında bilgi

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
acaba parkurun bu durumunu uci hakemi nasıl değerlendirdi.

neyse kapadokya'da emin eller hazırlıyor :) göreme'de görüşmek üzere

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@temu90

Uci hakemi ne yapsın onun da boynu bükük gide gele alışmış sanırım buradaki sistemlere...
Haklısın Göreme güzel şeyler yapılacak, zevkle bekliyoruz :in:

Tepki
61
@gurol

Birgün öncesinde Siper Hoca teknik toplantıda, istemeyerek de olsa shortcut yapanların disq edileceğini söylemişti. Bu açıdan karar doğru, ama yine de düşünülmesi gereken birkaç nokta var :

Hakan 2. turda 2-3 kişi arkamdaydı, feed-zone alanına gelirken gidiş-gelişin kesiştiği noktada önümde olduğunu farkettim. inişten sonra çıkışa başladığımızda Hakana yetiştim ve ne olduğunu sordum, ilk tur grupla birlikte gittiğini, 2.tur yalnız kalınca parkuru karıştırdığını söyledi. Erol (Özbey) 2. turda onun önündeydi, Erol'u bekle o geçtikten sonra devam et istersen dedim. Hakan, hakemlere söyledim, zaman cezası istedim dedi. Tepeye kadar birlikte gittik, doğru yeri ve inişi gösterdim, inişin sonundaki teknik kısmı söyledim, sonra devam ettim.

Birgün öncesinde biz de parkurun o kısmını bulamamıştık, işaretleme yoktu, ama yarış sabahı 9:30 da parkur gezilebilirdi tabi. Siper Hoca toplantıda bunu söylemişti, ama Hakan toplantıya gelmediği için bunu da bilmiyordu muhtemelen.

Banlama konusunda tutumunun ve üslubunun çok yanlış olduğunu düşünsem de, yorum yazacak açık başlık bırakmadığına kızgın olsam da :):) bu yarışta Hakanın bilerek kestirme yaptığını düşünmüyorum, buna inanmıyorum. Başka çözümler olabilirdi, olmalıydı bence de ama bizim bildiklerimizi onlar da biliyordu nihayetinde son karar yarış komiserinin.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@nuriaktürk

bilal abi mi yapar yoksa başkası mı bilmem ama sorunsuz olacağına inanıyorum. kapadokya'yı seviyorum ;)

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@Cem AnamurluoğluCem, zaten bilerek kestirme yapan söylemez. Ben 30'un üstünde yarış yönettim, parkur hazırladım yada işaretledim. Çok örneğini yaşadık bunun, niyet önemlidir ve Hakan iyi niyetli olduğunu göstermiş.

Toplantıya katılım konusunda haklısın. Sporcunun parkuru bilmesi şart bu konuda da haklısın. Ama organizasyonun eksik işaretleme yapması pek kabul edilecek durum değil. Hakemlerin yada UCI komiserinin de parkuru olduğu gibi kabul etmesi durumu yeterli açıklama değil. Ben benimle birlikte bariyer taşıyan UCI komiseri de gördüm. Parkurdaki arızalı kısmı çıkarttıran da. Parkura hiç girmeyen de!

UCI kurallarına göre parkurun antrenman zamanından önce tamamen işaretlenmesi gerek. Herneyse... Belli ki eksik çokmuş zaten.

Bu arada bağırıp çağıran kimdi özelden yazarsanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@temu90

hım anladım bende bir bilgin var sanmıştım. parkuru gürol abi yapacaktı 2007 de yapılan avrupa sampiyonası parkuru diye düşünüyordu ama o tarihlerde burda olmayacagı için kimin yapacagı belli degil sanırım su an.

geçen seneki parkuru ben çıkartmıştım ama epey ele alındıgı için bisiklet olumsuz yorumlar yapılmıştı. şu an gecen seneki parkuru biraz değiştirerek tek bir noktada ele alınan parkur çıkartmıştım ama ramazan nedeniyle ara verdim bisiklete. bakalım artık hayırlısı kim nasıl nasıl bir parkur çıkarsa gelir yarısırsınız.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Evet Cem, ctsi akşamı parkuru bulmaya uğraştığım için toplantıya gelemedim ne yazıkki, herşeye rağmen olayın sorumluluğunu üzerime alıyorum. Umarım sonraki organizasyonlar daha iyi olur...

Belirttiğin konuları da yazılacak şeyleri yazdım cevapları verdim, bekledim bir süre kimse birşey yazmayınca insanların huzurunun daha fazla kaçmaması, konunun başka yönlere çekilmemesi açısından kapattım, arzu ediyorsan tekrar açabilirim... Tekrar belirteyim 3-4 senelik yöneticilik hayatımda bana direk sataşmada bulunan toplam 3 kişiyi banladım (bir diğeri de Oksal dı) bu da çok büyütülecek bir şey olduğunu görmüyorum... Burada yaptığım çalışmalarla yazdığım yazılarla yüzlerin, binlerin hayatını iyi yönde değiştirdim, varsın 2-3 kişi de düşman olsun. Bu kimseler ne yazıkki en ufak bir nezaket örneği göstermediler, biraz anlayışla yaklaşsalar benim bu şekilde davranmayacağımı herkes bilir, bana bir adım yaklaşana ben bin adım giderim. Ama onlar ne yazıkki herzaman karalamayı seçtiler...

• Beğen
Tepkiler: cesar çakas
Tepki
61
@Hakan Yazman

Konunun tekrar açılmasına gerek yok bence, latifeydi sadece o.. herkesin aklında, vicdanında kendince bir düşüncesi oluşmuştur.

• Beğen

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
Vala helal olsun bildiğim kadarıylan bayan sporcu sayısı erkek sayısından fazla sanki :)

Bayan sporcu katılımı yüksek gibi görünüyor hiç bu kadar kalabalık görmedim kanımca

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Yarış akşamı bizimle ilgilenen gece otobus bulamadıgımz ıcın bızı araba ile yurda bıraktıran Sakarya gençlik ve spor il müdürüne teşekkürü borç bilirim . Sağolsun özeldende kaç kere arayıp amelıyat olan arkadasımızın durumunu sordular . O an biz sporculara bıraz olsun değer veren insanlar oldugunu anladım. Bıze bu duyguları tatdıran Müdür beye minnettarım.

Tepki
61
@Murat İçlek

Evet ben de aynı şeyleri hissettim, yarışta düşerek yaralanan Pelin arkadaşımız için Rize takımı olarak hastaneye gittiğimizde kendisi de oradaydı, yaralanan 3 sporcu için de çok yakın ilgi gösterdi kendisi sağolsun.

Oğuz Çevik abimize ve yarışta hemen önümde düşen genç arkadaşımız Önder'e çok geçmiş olsun. Umarım yakın zamanda iyileşirler, umarım bu tür kazalar yarış heveslerini kırmaz.

düşününce
-Parkur birgün öncesinden işaretlense, yarışçılar tüm parkuru gezebilse
-İlk inişin sonundaki teknik kısım için 3 çizgili bir uyarı işareti konsa veya teknik toplantıda inişteki o ani çukurlu-tümsekli kısım için bilgi verilse...
birileri için birşeyler cidden farkedebilirdi :(

gelecek yarışlarda artık bu tür basit eksiklikler/hatalar yapılmaz umarım.

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
@Cem Anamurluoğlu

Kesinlikle haklısın eğer c.tesi parkur tam işaretli olsaydı ve uyarı işareti olsaydı belki düşmezdim.
Sakarya'yı hiç unutmayacağım. :) Acısını halen daha çekiyorum.

• Beğen
Tepkiler: ahmet a

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Cem Anamurluoğlu

Evet benim de önüm de Mehmet (Bozdemir) abi arka teker öyle bir havalandı ki dedim gitti gidiyor, son anda güç bela toparladı az kalsın o da hastahanelik oluyordu. Gerçekten parkuru çalışmaya fırsat verilmemiş olması adeta hayata kastetmek gibi olmuş :(

• Beğen
Tepkiler: Semican Baydur

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
Diğer arkadaşlarada çok geçmiş olsun,onur arkadaşta bahsettiği diğer arkadaşada çok geçmiş olsun onun durumu epey vahim miş :S göz kapağı yırtılmış ameliyat olucaktı en son bildiğim ..anlaşılan gerçekten çok kötü geçmiş yarış :( :(

TEKRARDAN herkese geçmiş olsun.

• Beğen