Tufo S3 Lite 215 - Tubular Lastik

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Tubular jant setim için yeni aldığım Tufo S3 Lite 700x21c lastikler.
220psi'a kadar çıkabiliyor ve üreticinin de belirttiği gibi mutlaka 215gr veya altında geliyorlar. Keşke her üretici ağırlık konusunda bu kadar kesin ve net olsa.. :in:

http://a.imageshack.us/img641/9269/p7293095.jpg

Scudo

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@Doruk ÖZTÜRK
Bontrager XXX Lite'lar ile. Umarım bilmediğim bir problem yoktur? :rolleyes:

http://cdn.mos.bikeradar.com/images/news/2008/05/29/23---probike-798-75.jpg

Doruk ÖZTÜRK

Daimi Üye
Tepki
46
yok bi problem olduğundan değil sadece meraktan, o jant setini çok beğeniyorum beyaz tellere karşı zaafım var :d
Hayırlı olsun.Jant setinin fotolarını da merak ediyorum.

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@Doruk ÖZTÜRK
Anladım. :in: Çok detaylı araştırmalar sonucunda ince eleyip sıkı dokuyarak karar verdiğim lastikler hakkında siz öyle sorunca bir an için tereddüte düştüm acaba bilmediğim bir sorun mu var bu lastiklerle ilgili diye.. ;)
Jantlarla ilgili yorumunuz için teşekkür ederim, ben de sizinle aynı görüşteyim beyaz teller çok yakışıyor jant setlerine, ama temiz tutmak şartıyla!! :rolleyes:
Zaten en başından beri tubular bir jant setine sahip olma isteğim vardı, sonunda bunu gerçekleştirebildiğim için çok mutluyum.. :):)

http://a.imageshack.us/img228/1180/cctbontrager.jpg

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Lastiklerinizi iyi gunlerde kullanin..
Bu arada bisiklet resimdeki haliyle kac kg geliyor?

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@Bora Alben
Teşekkür ederim. :in:
Dün 100km'lik kısa bir antrenman yapma imkanım oldu ve tubular lastiklerin mükemmel sürüşüne ilk kez şahit oldum. Bu lastik ve jant seti için çok cefa çektim ve ekonomik olarak oldukça sarsıldım, fakat artık sıra sefasını sürmeye geldi!! :D
Tek sorun patlama durumunda tek çare Stans sıvısı ile deliğin kapanmasını dilemek, yoksa yeni bir lastik ve tekrar yapıştırması ile uğraşmak gerçekten oldukça zahmetli..
Ağırlık olarak bu haliyle herşey dahil tartıda en fazla 6,7kg geliyor. Hedefim olan 6,5kg'yi yakalamak için daha SRAM Red'lere ihtiyacım var. Hatta Red'ler ile 6,4kg mümkün gözüküyor. ;)

• Beğen
Tepkiler: Osman D.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Super bi rakam yakalamissiniz, tebrikler:in:
Ileride biraz daha zorlayarak 5'ler kulubune girersiniz artik:)

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
Merhaba Emre Bey,
Tubular sistemi kullanalı baya olmuştur. Başınıza gelen iyi ve kötü şeyleri paylaşabilirmisiniz.
Stanın faydasını gördünüz mü? Hangi lastikten memnun kaldınız?
TUFO, Ironman, One arasında karar veremiyorum.
Yardım ve görüşlerinize ihtiyacım var.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AycanT Vittoria corsa cx2 ve continental gatorskin kullanıyorum. istersniz bu ikisini bunlar hakkında yorumlama yapabilirim malum fiyatlar yüksek her markayı deneyemiyoruz.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Kısa bir süre önce tubu jant seti aldım fakat lastik almadığım için denemedim, uygun fiyatlı, performans için ideal tubu lastik önerilerine açığım.

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
@Yavuz S.
yavuz bey yolda patlakla vs ile karşılaştınız mı karşılaştınız mı nasıl çözümledinizz

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AycanT
Selamlar tam olarak şu kendi konumda şu mesajımda belirttim. şuan 3bin km ye yaklaştık 2 patlak yaşadım. Gidişine alıştıktan sonra clincer hayatta kullanmam.
(link)

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AycanT isterseniz baly isterseniz onun benzeri herhangi esneyebilen bir yapıştırıcı. Ama en güzeli tufo marka özel çift taraflı bant.. Çünkü baly veya türevleri lastiği çıkardığınız ortamda bazen yapışkanlık özelliğini kaybetmiş olabiliyor. Buda size acaba güvende miyim sorusunu soruyor. Bundan dolayı en güzeli tufo çift taraflı bant. Ben ondan kullanıyorum şuan. Ama 8 EUR gibi bir fiyatı var 3 adet lastiğim var ve 2 adet de yedek sipariş ettim.biraz pahalı bu Tubular işi. Ama güvende hissetmek bence en önemlisi.

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
@Yavuz S. Kesinlikle güvenlik çok önemli. Bi ara ben neden tubullar işine girdim bak kimse girmediğine göre vardır bi sebebi diyordum. Sizinle bu konuyu konuşmam iyi oldu. Bana güven verdi. Yakın zamanda yedek lastik siparişlerini vereceğim. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
bende vittoria pave evo cg 27-28 kulanıyorum tavsiye ederim,paris robuax da kulanılan lastik çok iyi,sadece eksi yanı ise,iç lastikleri latex,her 2 günde bir lastik basıncı düşüyor,tavsiye ederim.

ayrıca tubular lastik jant seti tamam zahmetli olabilir pahalı olabilir ama gerçekten çok çok fark ediyor performans olarak,pro bir bisikletçi değilim.ama bunu ben bile hisedebiliyorum,şu an mavic krsyum sl jant setine geçtim,arada baya fark olduğunu deniyerek anladım.

• Beğen
Tepkiler: AycanT

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@mutlu07
Merlincycles'da 56Tl civarı bir lastik yanılmıyorsam şuan için Continental Giro ile o lastik arasındayım.

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
Chainde vittoria corsa evo tech 2 var oda özellikle ıslak yol tutuşu iyiymiiş bende onu düşünüyorum.