Tour De France 2010

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@Sedat TOSUNOĞLU.

Not:Contador çok iyi bir bisikletçi,3-4 gün öncesine kadar keyifle izlediğim ve sevdiğim biriydi ancak çocukta olgunluk diye bir şey yok.Çoğu davranışı yapmacık ve samimiyetsiz.

Lance Armstrong'u çok arayacağız ve özleyeceğiz ...Onun gibi bir efsanenin kolay, kolay gelmeyeceğini düşünüyorum.İnşallah yanılırım.

Scudo

ayla abdan

Aktif Üye
Tepki
416
lisan bilmediğim halde yıllar önceden beri eurosport tan izlediğim o turların özlemini çekiyorum. hepsinide nasıl sevdim. ACABA DİYORUM ! GEÇMİŞTE FRANCE TURUNDA YARIŞAN ŞİMDİ HAYAT TA OLAN BİSİKLETÇİLERLE BİR HAFTALIK TUR DÜZENLEYİP YENİ NESİLE NASIL YARIŞILIRMIŞ BİR GÖSTERSELER, BİZLERDE ÖZLEM GİDERSEK. YOKSA BUNLARLA OLMUYOR, YAZIK TUOR DE FRANCE NİN İÇİNE ETTİLER.
Bir ara yarış sırasında ne olur LANCE bir iki atak yap şunları silkele belki senden utanırlar, ne yaptıklarını anlarlar diye bağırdım. büyük sporcu ne dedi yarış öncesi ben onları seyredecem.Belkide LANCE bu kadar kaza yapmasa, aksilikler olmasaydı, arada bu kadar zaman farkı olmasaydı kraliçe etap ında çok muhteşem çıkışlar yakalayabilirdik. kazanmasa bile bize çoşku yaşatabilirdi.
AH.. YAŞLANMAK AH... ÇOK KÖTÜSÜN.
LANCE ARMSTRONG SEN HALA BİR NUMARASIN. ne zaman yerine biri gelecek.:boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

Çagatay Çimşit

Daimi Üye
Tepki
277
Arkadaşlar hepimiz biraz düşkırıklığına uğramış olabiliriz ama savaşmadılar, mücadele etmediler demek yanlış olur. Çok ama çok zor bir etaptı Tourmalet.

Bir kere hava durumu berbattı. O inişler kuru havada bile dehşet verici, dün ölümcül olabilirdi.

Saxobank takımı mükemmele yakın bir taktik uygulama yaptı. Cancellara en iyi dağ etaplarından birini geçti. Chris Anker 6.5 w/kg üzerine çıkmış ki bu da kendisi için bir rekor sanırım. Kendi sırasında 1o dakika üzerinde bir süre 410 Watt üzeri çevirmiş. Tek kelimeyle inanılmaz.

Schleck ve Contador bu rakamların da üzerine çıkarak finişi gördüler. 6.5 w/kg üzerinde sürekli giden rakamların "temiz" olduğuna dair her zaman şüphe duyulan bir ortamda dünkü koşullarda daha üstün bir performans beklemek mümkün değildi bence.

Bu iki adam eşit sayılır. Şu anda dünyanın en iyi 2 bisikletçisi 83 saat sonrasında TT öncesinde 8 saniye farkla ayrılıyorlar. Schleck TT performansını önümüzdeki senelerde geliştirme şansına sahip, Contador içinse pek fazla yer kaldığını düşünmüyorum.

Chapeau...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Eurosportta dünki etabın kısa gösterimi var..

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
İkiside çok hızlı tırmandılar, atak yapacak durumları halleri kalmamıştı. Bende kalmadım sonuçta, 10 km'yi ha şimdi ha şimdi diye atak bekleyerek geçirdim. Cumartesi TT de contadorun zinciri atmazsa Tur onundur :)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Beyler İspanya turu için tekrar burada randevulaşalım. Emin olun mücadele ,zevk ,atak herşey buradakinden daha iyi olacak .Size garanti veririm

Giro 2010'da çok heyecanlıydı .Şimdi sıra Vuelta 2010'da 28 Ağustos -19 Eylül 2010 kaçırmayalım.Herkesi forumda bekliyorum. Arada da bir Polonya Turu var o da süper olur...

Seneye Janez Brajkoviç(RadioShack) bunların ikisininde yanaklarını okşar ,kafalarını birbirine vurdurur Paris'te. Arkasında Lance gibi bir know-how olacak,inşallah.Son etapta da tavsiyem Contador ile Andy beraber pasta kesip ,şampanya içsin Şan Zelize'de ;yakışır onlara

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Yillardir bende buradaki bircok bisikletsever gibi tum buyuk turlari takip ederim.Bu seneki tur benim icinde beklenenden daha keyifsiz gecti.Bence Andy nin zaten sonda birseyler yapmasi beklenmesine ragmen onceki tirmanislarda bir iki deneme atagi yapip hem Contadorun tedirgin gitmesini saglamali hemde vurucu atagi heran yapabilirim mesajini vermeliydi.Tedirgin surus Contadora daha fazla efor sarfettirebilirdi.Bu seneki turdan aklimda kalacak olay sadece zincir atmasi olayi.Bu turdan ozet olarak benim cikardigim nacizene sonuclar su sekilde.

Andy Schleck cok yetenekli bir tirmanisci.Ama yillardir uzerine dusmedigi TT performansini gelistirmedigi,inisini duzeltmedigi surece sadece cikis performansi ile buyuk tur kazanabilecegini dusunmesin.

Alberto Contador kendini artik rakipsiz sanmasin.Performansi gecen seneki Contadordan daha kotu.Ilerleyen turlar onun icin bu senekinden daha zor gececek.Ayrica bu seneki turda son TT yi kazanmazsa etap bile alamadan bu seneki turu tamamlayacak gibi.Bunun haricinde bisiklet etigini ve yazili olmayan kurallari hice saydi.Tarihe sari mayo giyerken
yuhlanan ilk bisikletci olarak gecti.

Her ikiside iyi birer sporcu olabilir ama hicbiri karizmatik ve tarihe malolacak buyuk sampiyonlar degil.(Enazindan simdilik)
Lance ve diger buyuk sampiyonlarin eski mucadele ruhu,azim,hirs ve etik davranislarini ornek almalilar.Yoksa gittikce seyirci ve ilgi kaybedecekleri bir gercek.Ullrich,Lance,Pantani vs gibi rekabetlerdeki etaplarda gordugumuz yuz ifadelerinin yaninda dunku yuz ifadeleri acikcasi cizgi film seyreden cocuklar gibi kaldi.

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@Ali Gelir

Umarim Ispanya dedigin gibi daha mucadeleli olur:))

Bu arada dun yabanci bir sitede Luis Leon Sanchez in seneye Radioshack takiminin yeni lideri olabiecegi ile ilgili bir transfer dedikodusu okudum.Bu konu ile ilgili birsey bilen var mi??

• Beğen

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Seneye benimde favorim Janez Brajkoviç , çok büyük yetenek ve geç keşfediliyor o anlamda , Lance ve bruynel onun üzerinde biraz çalışıp şahane hale getirirler ;)

LA VUELTA....:in:

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Janez Brajkoviç'in radio schak da bir numara olması çok kolay görünmüyor.
Takım genleri itibarı ile bir amerikalı-kanadalı bir kaptan sahibi olmalı gibi geliyor bana.
Kuzey amerikadan çıkan bir kaç yeni yetenek olduğunu duymuştum lance in gençleri içinde.
seneye brunnel in yanında lance de arabada olursa, takım da seneye daha iyi çalışıp daha uyumlu olacağı için daha büyük başarılar bekleyebiliriz.
Lance umarım valilik olaylarına falan girmez de bisikletin içinde kalmaya devam eder.
Hawai ironman'e katılacağını biliyoruz, bakalım patron sonrasında neler yapacak.

• Beğen

ayla abdan

Aktif Üye
Tepki
416
benimde önümüzdeki yıllardaki favorim BRANJKOVİÇ, nedense ona inanıyorum, dağlarda iyide zamana karşılarda nasıl bilmiyorum. amaLANCE çalıştırırsa onu muhakkak kendi yolunda götürür. yaşıda çok genç, senpatik, sevimli işallah başarılı olur.:)

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
Andy'nin yarış sonrası röportajlarını okuyor ve seyrediyorum da, bu çocuğa biraz fazla ümit bağlamışım.
Etabı kazandığı için çok mutlu, gülümsüyor, son metrelerde Contador atak yapmadığı için ona teşekkür ediyor ve bu hareketiyle Contador'un nasıl büyük bir şampiyon olduğunu birkez daha gösterdiğini söylüyor, vs. vs.

Bazıları kendini yeteri kadar zorlamadığını söylese de, bence fiziki gücünü kullandı ama sahaya şampiyon olmak için çıkmamış sanki. Veya, o kadar alçakgönüllü ve olgun bir insan ki, kaybetmenin acısını kolayca kaldırabiliyor. Millet olarak alışık olmadığımızdan anlamakta güçlük çekiyor ve zayıflıkla suçluyoruz... Bilemiyorum...

Tepki
49
Millet olarak alışık olmadığımızdan anlamakta güçlük çekiyor ve zayıflıkla suçluyoruz...

bizim bu anyalışla bunu anlamamız mümkün değil... (bizim mantık: vur kır parçala, her etabı her turu her şeyi sen kazan :) )

• Beğen
Tepkiler: levent sünger

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@levo_redkid

Takım arabasına geriye gidip su vs alması konusu geldi aklıma şimdi.
çok eleştirilmişti bu konuda. Ama arkadaşları "herşeyi kendi yapmak istiyor çok alçakgönüllü" diye açıklamışlardı durumu.

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@ayla abdan

ülkesinde geçen senenin tt şampiyonu ve 2004 yılınında u23 tt dünya şampiyonu aynı yıl avrupa tt ikincisi 2005 avrupa tt üçüncüsü
asıl işi TT.
bende kendisini çok seviyorum. hem sempatik hem de fizik olarak bu turlara çok yatkın görünüyor.
seneye radioshack takımına u23 takımından taylor phinney katılıyor. kendisi u23 de iki senedir paris-roubaix i kazanıyor. bu senenin de pist bisikletinde bireysel takip şampiyonu. ileride çok büyük yıldız olacağı iddia ediliyor. bu sene vuelta da brajkovic takım lideri olarak katılacaktı ve bence çok başarılı olacaktı ama vueltadan kadroyu beyenmedikleri için davet edilmediler ne yazıkki.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Janez Brajkovic

2004
1st MaillotMundialCrono.PNG, World U23 Championship Individual Time Trial
2nd European U23 Championship Individual Time Trial
2nd Gran Premio Palio del Recioto
2005
3rd European U23 Championship Individual Time Trial
2006
5th Overall Tour de Suisse
5th Overall Volta a Catalunya
2007
1st Jersey gold.svg Overall, Tour de Georgia
1st Jersey white.svg, Youth classification
5th Overall, Tirreno–Adriatico
2008
2nd Giro di Lombardia
3rd Overall Deutschland Tour
7th Overall Volta a Catalunya
2009
1st Slovenia National Time Trial Champion
2nd Overall Giro del Trentino
2010
1st Jersey yellow.svg Overall Critérium du Dauphiné
1st Stage 3 ITT
4th Overall Giro di Sardegna
4th Overall Vuelta a Castilla y León
6th Overall Tour de Romandie
9th Overall Volta a Catalunya
9th Overall Tour of California

Janez, Lance kadar yakışıklı değil; belki kızların sevgilisi olamayacak ama benim ondan gelecek için büyük umutlarım var. Bu arada en iyi olduğu alan TT
http://i29.tinypic.com/21vs6f.jpg

TdF 2010 bisikletleri için
(link)