Full suspension bisikletle ucak seyahati

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Herkese merhaba,

Bugun Houston'dan Ankara'ya bisikletimle birlikte gelmiş bulunuyorum:D

Oversize kategorisine girmemek icin bisikleti kutulamak isime gelmedi. Hard case bisiklet cantalari da korumali olduklari kadar agir olduklari icin hem oversize hem overweight kategorisine gireceginden bulabildigim en buyuk sert plastikten yapilma bavulu alip bisikleti parcalayip tasima yoluna gittim. Full suspension olunca on ve arka ucgeni ayirarak valize sigdirmak daha kolay oldu.

Parcalamadan kastim parca ustunde parca koymamak, bisikleti tamamen bilesenlerine ayirmak ama:D Ayrica tekerlekler valize sigmayacagi icin tekerlerin cemberlerini tel ve gobeklerden ayirip ABD'de birakmak zorunda kaldim, ama burada bir cift ayni olcude cemberle yeni teker dizdirebilirim diye dusunuyorum.

Asagidaki fotografta goruldugu uzere cemberler haric bisiklet, bir ekstra gidon bogazi, bir ekstra gidon, bir Camelbak ve iki cift yedek ic lastik, bir lastik pompasi ve bir suspansiyon pompasiyla birlikte 31" Samsonite F-lite cantaya sigiyor ve son agirlik tam olarak 22.9 kilo, yani 100 gram daha almaya izin var:D. Kisisel spor malzemesi olarak getirdigim icin vergi de gerekmiyor.

Istanbul'a kadar valizler Isabella Sanchez adina gozukse ve bu durum beni bayagi strese soksa da sonradan bu hata da duzeltildi ve sag salim hasarsiz bir sekilde getirdim bisikletimi.

Kisacasi eger boyle bir ise girismek isteyen arkadaslar varsa cemberlerden odun vermeyi dusunebilirsiniz;)

http://i49.tinypic.com/2lk8o6a.jpg

http://i46.tinypic.com/2j5jcco.jpg

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bir fuel ex gördüm sanki :) Toplanmış halini de görseydik iyi olurdu hani.

• Beğen
Tepkiler: onur demirer

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
katlanır çember istiyoruz :p şaka bir yana çok iyi bir iş çıkartmışsınız, hardtail bisikletler malesef sığmıyor bu tip bavula :(

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Valla ben de hardtail dusunuyordum, ama sirf bu bagaj meselesi yuzunden tam amortisorlu alip parami havayolu sirketlerine yedirmemeyi tercih ettim:)

Toplama isi biraz gecikebilir, bisikleti soktugumde arka amortisor baglantilarindaki rulmanlarin yarisina yakininin hafif puturlu bir his verdigini gordum, onlari acip bir greslemeyi dusunuyorum oncelikle. Bir ara da SDS'ye gidip cember ve jant dizme icin fiyat almam lazim.

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
Hosgeldiniz :)

konuya yaklaşım, çözüm ve paylaşım çok hoşuma gitti.. toplanmış halini de görmek isterim :)

• Beğen

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Parçalanmadan önceki halini merak edenler (link) buyursunlar. ;)

Çemberleri uyduramadınız demek bir yere. İlla tek bavul mu olması gerekiyordu?

• Beğen

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@Haşim Okyay

Link icin tesekkurler:)

Bir bavulla gitmistim giyecekler icin, donuste de bir bavulum doluydu o yuzden. Tekerlekler malesef capraz da koysam hicbir yere sigmiyordu, kare bir bavul ya da teker cantasi olsa sorun olmazdi, ama teker cantasi alsam bu sefer ya ekstra bavul parasi vermem gerekecekti ya da yanimda ucaga almam. Ucaga almama pek sicak bakmayacaklarini dusunup pek yanasmadim o ise.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
oooooooo.......üşenirim ben,bu kadar uğraşamam yavvv...... :D :D gittiğim yerde yenisini alırım daha kolay;)

• Beğen

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Bu cumartesi Erdoganlar'a ugrayip dizilmis jant setimi alip vites ve fren ayarini da yaptirdim. Jant olarak giris seviyesi freeride jantlarindan Mavic EN321'i sectim, hem ucuz, hem dayanikli olmasi 570 gr olan agirligini unutturmaya yetti:) zaten gidon, pedal, gidon bogazi secimlerim de agirliktan cok dayaniklilik icin yapilmisti, jant secimiyle de guzel bir bisiklet ortaya cikti kanimca:D

Pazar gunu ilk Eymir surusumuzu yaptik, ama fotograf makinasini arabada unutmusuz. O yuzden bir adet balkon fotografi koyayim da toplandiginin ispati olsun:D

http://i50.tinypic.com/29gd3cp.jpg

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Valla Turkiye'de Fuel EX 5 bulmayi denerseniz niye bu riski aldigimi anlarsiniz herhalde;)

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
E siz de demissiniz yurt disindan getirmisler, yani siparis uzerine ya da bizzat getirmek zorundayiz, siparis de cok pahali olunca...

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
En iyisini yapmışsın.Bavul ticaretinde son nokta,gidip gelenler bu yöntemi deneyebilir .Ayrıca bisiklet içinde bi bahaneyle güzel bi bakım ve temizlik olmuş.ordaki alış fiyatınla burdakiler arasında çok fark oluyormu?sanki bisiklette pek farketmiyor yurtdışı fiyatları.Bob Marley'e slm.

• Beğen
Tepki
65
parçalanmış halinden ve sarfettiğin çabadan nekadar iyi birşey olduğu anlaşılıyordu bütününü görünce buna değermiş dedim doğrusu :)
hoşgeldiniz... kazasız sürüşler.

• Beğen