1000 TL'ye >> En Hafif, En iyi Donanım, En Akıcı, En Sexi.. Hangisi ?

Scudo

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Seksiliğine birşey diyemem ama bu istediğiniz özelliklerle mtb pek uyuşmuyor bana göre, eğer arazide kullanmayacaksanız size şehir bisikleti öneririm:)

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
@binRR

şehir bisikletlerini denedim.. bende şehir bisikleti düşünüyordum fakat bu bisikletlerde çok keskin dönüşler oluyor.. mtb deki rahatlık yok malesef.. evet gayet akıcı fakat kontrol açısından mtb daha sağlıklı geldi bana.. sedona 321 ve salcano'nun bir şehir bisikleti modelini denemiştim modelini unuttum, demek istediğim 2 bisiklettede aynı havayı aldım.. dönüşler çok keskin oluyor.. (belkide alışık olmadığımdandır)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Muhtemelen;) ben specialized sirrus sport kullanıyorum, bunu almadan önce trek 7.5 e çok bakmıştım, fiyat ve beim beklentilerimi karşılaması açısından specialized tercih ettim. Katıldığım turlarda mtb ları olan arkadaşlarla değişiyoruz bazen deneme amaçlı, yolda kullananların hepsi şehir bisikletine geçme eğilimli, hatta bir tanesi geçti bile:D
Bence siz bir daha deneyin her ikisinide, öyle karar verin, bu bahsettiğim markalar haricinde scott ve giant da olabilir, yazık günah az para değil, bütçeniz de bunlardan birisini almaya uygun:) sonradan pişman olacağınız birşey yapmayın derim:)

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
kontrol meselesi biraz tecrübe ile alakalı... zamanla çok ustalaşabilirsiniz... bir iki ay sürer... mtb evet biliyorum türkiye'de çok moda ama
şehirde kullanması çok yavaş, rampa yukarı performansı çok düşük, akıcılığı ne yaparsanız yapın az, açıları çok yorucu.

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
@binRR

binRR ilgine teşekkür ediyorum arkadaşım, ve evet şehir bisikletine ikna oluyorum gibi :) bana önerebileceğin marka ve model söyleyebilirmisin? peşin fiyatına 12 taksit yapan bir yer bulabilirsem 1200 e kadar çıkabilirim, bu şekilde 100-100 ödeyebilirim en azından..

Edit: birde bu bisikletlerle kaldırımlara rahatca çıkıp kaldırım üstünden direk sert bi iniş yapabilirmiyiz? malum arasıra kırmızı ışık denk geliyor kaldırımları kullandığımız zamanlar oluyor.. ineceğimiz tarafta bisiklet inişi tarzı bir eğim yoksa sert şekilde kaldırım yüksekliğinden aşağı paldır küldür iniyoruz.. bu durumlarda bir sorun çıkarır mı..? ve hafif çakıllı yolda gittiğimizde de bir sıkıntı yaşatır mı ileriye dönük olarak ?

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
Bulabilirsen Carraro 473 H Race al. Fiyatı 1150 TL civarında;) Fiyat performans bakımından daha iyisini bulabileceğini sanmıyorum.

(link)
(link)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@mcsilver

Ancak yakınen ilgilendiğim modellerden önerebilirim, yoksa diğer markaların da eşdeğer bisikletleri var, bilen arkadaşlar yazarlar zaten.
Dediğim gibi ben specialized sirrus sport ve trek 7,5 fx arasında kalmıştım, siz iz de sirrus ve 7.3 bakabilirsiniz bu bütçe içerisinde, her ikisininde kadro kalitesi iyi ve gelişmeye açık bisikletler, tavsiye edebilirim dolayısıyla:D
Bu arada sirrus sport un lastikleri 700x28 sirrusun lastikleri 700x32 7,3 ün lastikleri 700x35. ben şehir içinde 700x28 ile hiçbir sorun yaşamadım, akıcılığı mükemmel sınıfına göre ağırlık da 335gr. Eğer sizin kullanacağınız ortamda yol baya bozuksa 700x32 veya 700x35 avantaj sağlayacaktır. Burada değişen rakkam arttıkça lastiğin yüksekliği artıyor, engelle jant arasındaki mesafe arttığından darbenin janta ulaşma riski azalıyor dolayısıyla:)

İnşallah keyif alacağınız bir bisiklete sahip olursunuz:)

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
@binRR

çok teşekkür ederim.. gideceğim yollarda böyle çakıllı yerler yok.. genel olarak asfalt, fakat oldu ki gezmek için başka yerlere gittim diye düşünerek sordum bu soruyu.. memleketimizde heryer asfalt değil ki malum..

ve şunuda ekliyeyim, sanırım sonradan editlediğim yeri görmemişsiniz.. onu tekrar buraya yazıyorum bu önemli çünkü benim için..

Edit: birde bu bisikletlerle kaldırımlara rahatca çıkıp kaldırım üstünden direk sert bi iniş yapabilirmiyiz? malum arasıra kırmızı ışık denk geliyor kaldırımları kullandığımız zamanlar oluyor.. ineceğimiz tarafta bisiklet inişi tarzı bir eğim yoksa sert şekilde kaldırım yüksekliğinden aşağı paldır küldür iniyoruz.. bu durumlarda bir sorun çıkarır mı..? ve hafif çakıllı yolda gittiğimizde de bir sıkıntı yaşatır mı ileriye dönük olarak ?

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
trek fx 7.3ü olan arkadaşımla dağ taş şehir bozuk asfalt heryere gittik.bir kere lastiği bile patlamadı.2 kere mazgala düştü jant tellerinde en ufak bir hasar oluşmadı.taş gibi ve çok hafif bir bisiklet.fiyatı şu anda sanırım 1200 lira civarında.peşin alırsanız %10 indirimde var tabii.zaten araştırırsanız bu bisikletten memnun kalmayan tek bir kişi bulamazsınız

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@mcsilver

Ne demek yardımcı oalbidiysem ne mutlu bana:) ben 700x28 yani yukarıda belirttiğim en düşük profilli lastikle o dediğinizi yapıyorum, ama sivri kaldırıma da vurmamaya özen gösteriyorum, bunun için bazı teknikler var, ağırlığı arkaya verip ön lastik çıkınca da bu sefer öne vererek darbeyi yumuşatıyorum. Birde lastiklerimde 120psi basınç var, lastiğin üzerindeki limit de 125psi. Bu detay kaldırım, ve akıcılık konusunda çok önemli:)

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
trek fx 7.5 bütçemi aşıyor 7.3'ünde renkleri çok cazip gelmedi.. specialized sirrus sport'un beyaz modeli çok hoşuma gitti.. fakat bu bisikleti nereden alabilirim o konuda hiçbir fikrim yok.. binRR nereden alabileceğim konusunda yardımcı olurmusun..

tabi başka marka ve model tavsiyelerinizide esirgemeyin arkadaşlar..

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
@binRR

çok teşekkür ederim binRR :in:

yine de diğer önerilere de açığım tekrar bildireyim..

• Beğen
Tepkiler: binRR

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
binRR sana son bir sorum daha var arkadaşım.. Sedona 321'in donanımı hakkında ne düşünüyorsun ?

bu bisikleti kullananlar var mı arkadaşlar ? specialized sirrus sport ile arasında bariz bir fark olur mu? çokta fark hissetmezsin derseniz bunu alayımda maddi olarak sıkıntıya girmiyeyim en azından..

http://www.sedona.com.tr/images/bisikletler/58_o.jpg

Kadro 6061 Alu.
Maşa Sedona 28'' Alu.
Furş Neco CC142
Gidon Amoeba HBM-310
Boğaz Amoeba STM-310
Sele Borusu Amoeba SPD-330
Sele Terry
Vites Kolu Shimano Altus EF-50
Ön Vites Shimano Altus
Arka Vites Shimano Acera 360
Aynakol Shimano Acera 360
Pedal Wellgo
Ruble Shimano Acera HG-40-8
Zincir KMC Z-51
Fren Kolu Shimano
Fren Shimano Acera
Jant Alex X2100
Ön Hazne Shimano Acera RM-40
Arka Hazne Shimano Acera RM-30
Jant Teli Siyah
Lastik CST
İç Lastik CST
Fiyat 500 $ 790 TL

• Beğen
Tepkiler: binRR

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Vallaha sedonanın herhangi bir modeline ne baktım nede bindim, mesleki hastalık:D tasarım olarak da baktığım için o modellere yönelmiştim;)
Ama kısa bir incelemeyle söyleyeyim vites sistemi bende alivo 8 li sistem, hatta bu hafta 9lu sistem deoreyle de değiştireceğim kısmetse.
Bakın ben 46 yıllık ahir ömrümde:D şunu öğrendim, her ürün ederi fiyatına satılıyor, burada esas olan sizin talepleriniz, gerek görsel gerek teknik. Pahalı olan her zaman daha iyidir fakat o ürün görsel olarak sizi tatmin ediyormu, yada teknik olarak sizin beklentilerinizi karşılıyormu, ince bir nokta da sırf daha iyi diye ihtiyacınız olmayan bir şeye de para vermeyin bence. Son 1.5 ayını ofiste sabahlayarak geçiren ben, paranın nasıl kazanıldığını da gayet iyi biliyorum.
Biraz da bu perspektiften bakmak lazım. Ben o kadar para verdim ama bir anlamda o kadar çalışmanın karşılığında kendimi ödüllendirdim tabi kendime göre:D

Olacak olacak ha gayret:D

• Beğen
Tepkiler: Muratcan Gümüş

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@mcsilver

10.6kg. ben üzerinde sigma 1609 cadas km saati ve sensörleri, s sun 1000 candela far, sigma stop lambası ve her ikisinin de içinde pilleri olduğu halde 11.3kg tarttım.
Bu arada sirrus sport un kadrosu aluminyum, maşa da karbondur;)

Edit: pedallar da dahil, çoğu üretici anlamadığım bir sebepten ötürü pedalsız tartar:D birde benim kadro boyum large;) medium olanı biraz daha hafiftir sanırım:)

• Beğen
Tepkiler: Serbay Akar