Gezimizin ardından ist'te beraberce pedallayalım

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
Merhaba bisiklet dostlari. Cok guzel bir bisiklet gezisini bitirmenin uzuntusunu yasiyorum su an. Can’in urgup’ten yola cikmasi, benim ona milas’ta katilmam ve edirne’de final yapmamiz ile gercekten hos bi gezi cikti ortaya. Bir onceki cumlemde “uzuntusunu yasiyorum” derken bu gezinin bitmemesini istedigimi anlamissinizdir. Buna yol acan sebep ise “bisiklet aşkı” ve “yolda olmanin vermis oldugu muthis haz”dir. Edirne’den istanbul’a tren yolculugu ile varmis bulunmaktayiz. Sirkeci gar’indan cikip vapur ile haydarpasa’ya oradan da tekrar trenle evlerimize gittik. Ben bostanci’ya can da gebze’ye... Eve gireli 2-3 saat oldu ve hala uzerimi degistirmedim, banyo yapmadim. Kilitlendim kaldim acikcasi. Eminim can da buna benzer durumlar/duygular yasiyordur. Tabii sadece biz deil uzun yol yapmayi ve yolda olmayi seven her bisikletseverin bunu hissedebilecegini dusunuyorum. O kadar yol asip kisa surede bircok yer gordukten sonra duragan olmak bana gore değil diye dusunuyorum. Evde yapmam gereken seyi bulamadim acikcasi. Normal hayata donmemizin zaman alacagini can’a soylemistim. Simdi dusunuyorum da aylar hatta seneler suren bir bisiklet gezisi yapsam dondukten sonra bunu nasil atlatip normal hayata donerim. Bi de normal hayat nedir bunu sorgulamak gerek. O mu bu mu? Oyle ya da boyle geziye devam etmek isterdim. Ama “son” denilen durum hayatimizin bir cok alaninda karsimiza cikiyor. Neyse bunlar derin duygular. Birkac gun icinde atlatabilecegime inaniyorum.

Gelelim siradaki asıl konuya. Ben yaklasik bir haftaligina istanbul’dayim. Sonra bodrum’a gidip kişa dogru tekrar istanbul’a gelecegim. Can da pazartesi veya saliya kadar istanbul’da kalacak. Sonrasinda urgup’e donecek. İstegimiz 29.10.2006 Pazar gunu istanbul’daki bisikletseverlerle anadolu yakasinda pedal basmak. Bu, pendikten baslayip bostanci uzeri kadikoy de olabilir hatta daha da uzatip uskudar cengelkoy uzeri beykoz’a dogru da olabilir. Sabah 09:00 sularinda pendik-bostanci arasinda bir yerden yola cikabiliriz. Hatta 28.10.2006 c.tesi gunu de avrupa yakasinda pedallayabiliriz. Yine 09:00’da karakoy-besiktas tarafinda bulusup ortakoy-bebek-tarabya uzeri rumeli kavagi’na dogru gidilebilir. Ben kis boyu ist’te bisikletimle olacagim icin benim kisin sizlerle bulusma imkanim olacaktir. Ama can’in ist’e tekrar bisikletiyle gelme firsatinin zor olacagi kanisindayim. Ona bi ev sahipliği yapalim. Hem bizim icin de edirne finalinden sonra ikinci final olur. Tabii bu finali yuksuz bisiletlerimiz ile yapacagiz Lutfen katilin.

Ayrica bisiklet gezimizle ilgili fotograf ve yaziları daha sonra guzelce derleyip sunacagiz. Gorusmek uzere.

bu basligi dun ist-anadolu yakasi ve ist-avrupa yakasi basliklari altinda acmistim. ama ayni konuyu iki ayri yere yazmak yasak oldugundan editlenmis. benim bundan simdi haberim oldu. duzeltmek belki biraz gec olacak ama bu saatten sonra haber vermek gerekirse; yarin yani 28.10.2006 c.tesi gunu saat 10:00da karakoy vapur iskelesinde can ve ben bekliyor olacagiz. karakoy-kabatas-besiktas-ortakoy uzeri bir guzergahtan gececegimiz icin yolda rastladigimiz bisikletseverler cekinmeden katilsinlar.

29.10.2006 pazar gunu de saat 09:00da pendik tren istasyonundayiz. sahil yolundan bostanci yonune dogru gidecegimiz icin yolda denk gelenler katilsinlar. hatta bostanci deniz otobusu iskelesini 2. bulusma noktasi olarak verebiliriz. gorusmek dilegiyle.

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Bu mesajınız ilk yazıldığı andan itibaren buradaydı, dolayısıyla ilgilenen herkesin okuyabildiğinden şüpheniz olmasın. Güzel bir gezi olması temennisiyle...

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
sevgili behcet. iki yere ayni mesajin yazilmasinin yasak oldugunuu inan bilmiyordum. tanisma basligi altindaki anadolu ve avrupa yakasii bolumlerine acmis olmamin sebebi her iki turu da ayni mesajda belirtmek istememdi. sonucta bir gun avrupada bir gun de anadoluda pedallamak istiyoruz. kotu bir niyetli acmamis oldugumu umarim anlamissindir. kusura bakma.