...Akdeniz, Ege, Marmara, Turu yapmayı planlıyoruz...

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
Meraba sevgili Bisiklet forum üyeleri, bu konuyu açma sebebim deneyimli turcuların bilgisinden yararlanmaktır.
Ben Adıyamandan Abdulhakim Arslan 23 yaşındayım üniversite öğrencisiyim.
Bisiklet sporunu yıllardır yapıyorum fakat bu yıl profesyonel bisiklete başlayabildim.
Sebebi ise maddi imkanlar ve özel durumlar. Hayatımın en güzel ve en sevdiğim sporu, hobisi. v.s v.s... Bisiklettir.
Hayalim profesyonel anlamda bu işle ilgilenebilmekti ve bunu da yapabiliyorum artık.
Buna bir de uzun bir tur eklemek istiyorum bir arkadaşımızla temmuz ayı içerisinde uzun bir TR turuna çıkmayı düşünüyoruz, bunu ben çok istiyorum artık arkadaşlar benimle olup gelirse eğer iyi bir tur düşünüyorum. Bunun benim hayatım için çok yararlı ve gerekli olduğunu düşünüyorum böyle bir deneyimi yaşamam gerektiğini düşünüyorum.

Planım şöyle; kabaca bahsedeyim,
(link) (link)
Siyah ile işaretli olan illerden geçeceğiz, Adıyamanda otobüse binip Mersin'de inilecek ve bundan sonra bisiklet ile devam edilecek, günde 50 km yolu saatte 10 KM hız ile 5 Saatte yapmayı planlıyoruz,
Mersin-Karaman
Karaman-Antalya
Antalya-Muğla
Muğla-Denizli
Denizli-Aydın
Aydın-İzmir
İzmir-Balıkesir
Balıkesir-Marmara
İSTANBUL...
Toplamda bisiklet ile yaklaşık 1500 Km yol yapmayı düşünüyoruz...
Bu konuda tüm desteklere ve bilgilere ihtiyacımız var unutulmamalı ki bu bizim ilk deneyimimiz olacak.
Herkese saygılar sevgiler bol pedallar...

Scudo

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Rota çok güzel :D Biz istanbul'dan bodrum'a kadar gittik. Günlük 50 kilometre çok güzel bir rakam. Her gün 50 km yapılsa,tur süper olur. Acele etmeyin sakin sakin gelmenizi öneririm.Geleceğiniz gün izinli olursam sizi karşılamak isterim
Havaların sıcak olacağından gece sürüşü yapmak aklınızdan geçicektir. aman diyimmmmmmmmm aman sakın o hataya düşmeyin !...

• Beğen
Tepkiler: Hakim Arslan

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
sağlık malzemesi:
-tampon
-sargı bezi
-küçk bir şişeye batikon
-kas gevşetici(ben-gay)
-antiseptik merhem
-bandaj
-ağrı kesici
eğer işi ileri boyuta alırsak :D dikiş seti alkol
kamp malzemesi
-çadır
-mat
-hafif yemeğinizi çorbanızı çayınızı yapabilceğiniz bir tas
-ince halat(yıkadığınız çamaşırları asmak ve bir sürü şeyde lazım olabilir)
-sabun
-bıçak
-kaşık
-çakmak
-bi kaç çıra
-isteğe bağlı kaşık
-ne olur ne olmaz poşet
bisiklet teknik ekipman
-yama takımı
-pompa
-2x iç lastik
-yedek jant teli(lazım ama önce takmasını öğrenmek lazım)
-zincir yağı
-alyan takım
-levye vs. tornavida
-yedek firen vites teli
-akşama yolda kalma ihtimaliniz varsa flaşör ama değilsede kampta lazım olcak en azından ön flaşörü alın :)
giyim
-terlik
-2çift çorap
-3tişört
-1 short
-pedli tayt
-sürüş dışında kullancağınız bir iç çamaşırı
-alın havlusu ya da bandana
-alt üst yağmurluk

bu ekipmanı turda bir kaç arkadaşımla paylaşarak kullanıcam.ona göre tasarladım

tabi bunlara eklencek veya çıkarılcak şeyler vardır bu iş biraz kişiselde aslında:in:

• Beğen

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
@harun tufan tolasa

çine gidemem ya dur hele bi TR olsun da :eek:

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
evet bu turun diğer elamanıyım. iyi bir plan ama ben adıyamandan çıkıp maraş üstü gitmeyi uygun bulurdum hakim bu şekilde uygun gördüyse olsun... ama 3. kişiye ihtiyacımız olacak..

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
@baris dağ

Gerek yok Adıyaman arası çıkmaya sahil kenarından ufak ufak gideriz diyorum istanbula varınca da otobüsle döneriz yada uçakla bu şekilde düşünüyorum..
zaten o yapacağımız mesafe 1500 km bulur bu da bize yeter ilk deneyim olarak.
Gölbaşıdan hakkı arkadaşımız da katılmak istiyodu ama bilmiyorum ne sağlam olacak.
Uğrayacağımız illerde bize katılacak arkadaşlar olacaktır zaten 2 günlüğüne falan onlarla geçer bazı şehirler arası..

Tepki
75
dostm izmir e büyük bi olasılıkla manisa tarafından gideceksin......manisadan izmir e kadar sana wşlik ederiz.......yardımcı da oluruz.....

• Beğen

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
bende umuyorum zaten bi çok yerde arkadaşlar eşlik edecek ve yardımcı olacaktır :):)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Şu anki haliyle tur çok kabataslak bir şekilde.Gerçi daha zaman var o zamana kadar detaylı bir rota bilgisi çıkarılır herhalde.Onun dışında günde 50 km bana çok kısa geldi.Genelde böyle turlarda rutin olarak 90-100 km yol gidilir bir günde.İsterseniz bazı yerlerde birer gün kendinize boşluk bırakabilirsiniz.Hem dinlenme hem eğlence amaçlı.Bu konuda benimde deneyimim yok ama tanıdıklarım var.Hepsi de 1 günde içinde 130-140 km'yi geçmemek gerektiğini söylüyor.
Ayrıca bagaj da ayrı bir sorun olacaktır.Dağ bisikletiyle gidilecekse port bagaj üzerine büyükçe bir heybe çanta,ayrıca ön tarafa da gidon çantası olabilir.Tabi bunların kötü yanı dengeli yükleme yapmanın gerekliliği.Özellikle gidon çantasındaki yük miktarı arttıkça dengeye ve dönüşlere etkisi artacaktır.Bulabilirseniz romörk bu işi çok kolaylaştıracaktır.Onun da tek kötü yanının inişlerde arkanızdan itiliyormuşsunuz gibi bir his verdiğiymiş.Benim bu konuda bir bilgim yok ama bana da en kolay yöntem buymuş gibi geliyor.Bir kere deneme imkanım oldu çok kısa bir sürede olsa ve gayet rahattı çünkü virajlarda sabit kalmıyordu,sağa sola yatabiliyordu.
Diğer önemli konu sele seçimi olabilir.Ben böyle bir tura çıkacak olsam alacağım sele belliydi.Sportourer Zoo Man Gel.Başka bir sele aramazdım,geçen sene satın aldım 1 ay kadar kullandım sonra İzmir-Bodrum turu yapmak üzere bir arkadaşıma sattım.Turdan döndüğünde bana çok teşekkür etti diğer selelerde birkaç günden sonra rahatsız olduğunu bunda ise ne bir yara ne de bir rahatsızlık olmadığını belirtti.
Şu an için kabaca aklıma gelenler bunlar.Başka şeyler oldukça yardım etmeye çalışırım.İzmir'e geldiğiniz zamanda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
Aşağıya seleyi sattığım arkadaşımın iki tur organizasyon başlığını veriyorum.Daha ileride bu şekilde sizinde bir başlık hazırlamanız gerekecektir.
(link)
(link)

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
bize her konuda yardımcı olacak arkadaşları bekliyoruz haritadan başlayabiliriz:)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
BArış abim 3. olarak ben varım :) bende adıyamandayım. Okul ocak 15 de bitiyor. İlk fırsatta adıyamana hakim abiyi ziyarete geleceğim o sırada tanışırız sizinle. Fakat bir problem varki babamı kandırmak lazım izin işinde biraz problem çıkabilir. Bunun için size güveniyorum :D:D yazın böyle bişey yapmak için hakim abiyle geceler boyunca muhabbet etmiştik zaten. Umarım problemleri aşar ve hedefi gerçekleştirebiliriz. Ama dediğim gibi babamı bi halletmek lazım :D

• Beğen

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
@Abdullah Hakkı

Dostum bu konuyu çok ciddiye alıyorum gerçekten yapmaya değecek bu iş sizleri de yanımda görmem lazım HAkkı ve Barış abi...