Güzelyalı çan balaban turu

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
Sonbaharın son ayında yazdan kalma bir günü degerlendirmek için cihan hocamla güzel yalıda buluştuk.Degerli kardeşim ceminde gelmesi için tüm israrlara rağmen ikna edemedik.Güzelyalıdan yola çıktık havanın güzelliğinden zamanın nasıl geçtigini anlamadan ünüversite kavşagına gelmişik bile hocamın şu ftf görüntüledim.

(link)

Oradan saraycık yolunu tercih ettik.

(link)

(link)

(link)

Mustafa Kemal Atatürk'ün diktirmiş oldugu çınar ağaçları ;

Çanakkale çan çıkışında sag tarafta 129 adet ( 59 uncu çınar tek kokten çift çıkmış ) sol tarafta 115 adet toplamda 244 adet çınar agacı var. Dıkılen yol boyu uzunlugu 2400 metre aslında çanakkale eskı yolu 80 km ıdı çanakkale çan arasına saglı sollu dıkılmıs fakat bakım olmadıgında ılk dıkıldıgınde kurumuşlar. Şu an kalan çınar adedı 244.

(link)

(link)

Kurşunlu köyü

(link)

Atik barajı çanakkalenin içme suyu ihtiyacını karşılıyor.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Serçeler köyü ve tarihi köprü

(link)

(link)

(link)

(link)

Ortaca köyü

(link)

(link)

Rampalar öncesi su takviyesi

(link)

Tırmanma şeridi cem kardeşimin kulakları çınlasın rampaları çok severdi

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kahve içtiği ağacın altı

(link)

(link)

Rampalarda kuvvet iksirimiz kendi ellerimle hijyen ortamda yapmış oldugum incir ve bademler.Turlara bizimle katılan arkadaşlara ikramımız,katılımlarınızı bekleriz....

(link)

Başka bir turda buluşmak dileğiyle esen kalın,bu gün yapmış oldugumuz km 120 km...

(link)

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Daha dün yapılan:eek: ve hemen ertesi gün bu kadar güzel bir anlatımla,
bu hızla , bu kadar çok fotoğrafla paylaşılan bu tarih, doğa dolu gezinize,
en hızlı yorumu da ben yapmak istedim.:rolleyes:

Ayaklarınıza sağlık,
fotoğraflarınız rotayı sanki bizde oradaymış gibi gözlerimizin önüne seriyor, bir tek rampada attığınız teri atmadığımız kalıyor ekran karşısında.:)

Tekrar teşekkürler,
Selamlar.

Not: Yolun büyük bölümünde yol kenarında "mıcır " tabir edilen yapının çok olduğunu gördüm sanki, bisiklet için büyük tehlikedir, zaten farkında olduğunuza eminim sadece hatırlatmak istedim. Kazasız belasız turlar dilerim.

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Soner Sarihan

İlginiz ve yorumunuz için tşk ler.Daha uzun anlatımlı ve daha fazla fotografla yapmıştım ama yayınlamama az bır zaman kalmıştı elektrıklerın gazabına ugradım.Bende eskı bır tedaş emeklısı olarak artık arkadaşlara kızmadım.Cıhan hocamada soz vermıştım aksama forumda yayınlama sozu verdıgımden,ıntere gırmek içinde kızım sıra bekledıgınden anlatımı bu yüzden uzun tutamadım,bir saatlik kısa bır zamanda hemen yayınladım.Zaten fazla anlatımlada canınızı sıkmadan.Sizlere bu güzel havada yasaadıklarımızı paylasmak istedik.Yorumlarınız için tşk ler.

Asmirk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.206
Güzel ve Tarih açısından (Ulu Önder Atamız) duygulandırıcı bir gezi olmuş ayrıca ayaklarınıza sağlık Çanakkale'yi çok severim.Öğrencilik hayatımda defalarca Nisan ayında gelimişimdir. Yolunuza açık, pedallarınıza bol, Rüzgarınıza arkadan gelsiin. :)

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Soner Sarihan

Haklısın Sevgili Soner bey.( Nasıl da gözünden kaçmıyor !) Çan yolunu genelde trafiği çok yoğun olmadığı için tercih etmiştik ancak arada sırada geçen araçların fırlattığı ve kask ve gözlüklerimize çarpan taşlardan korktuk bazen . İrfan beyle yol boyunca konuştuk , düzeltmeleri gerekir diye.
Çok teşekkürler.Sevgiler.

Ali Kader Erol

Aktif Üye
Tepki
138
...bozcaada ardından bu tur biraz fazla oluyor...:)) işi gücü bırakıp oraya mı yerleşelim...? güzel ve aktif bir ekipsiniz, incirlerin de ekibinizin ilişkisinin sağlamlaşmasına katkısı yadsınamaz sanırım...:) özgürlüğünüzü ve çok iyi bildiğim o serin rüzgarı hissetmeyi kıskansam da yine de bu projeniz için tebrik ediyorum.. sizden asıl kış projeleri bekliyoruz..:)

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@cihan aksoy

Saygılar cihan hocam daha gzl olmuştu ama daha fotografça zenginleştirmiştim.Meslektaşlarımın gazabına ugradım,elektriklerin kesilmesi tüm emeklerimi yok etti ama o hızla yılmadan az ve öz bir saat içinde hemen toparlayıverdim.Kusura kalmayın fazla anlatım yapamadım.

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Soner Sarihan

Saygıdeger soner hocam yol kenarındaki mıcır birikintileri hatırlatmandan dolayı tşk ler.Biz onların farkındayız,nisan ayında bandırma üzerinden biga,çan,çanakkaleye gelirken o yolu tercıh etmiştim sakın ve dogayla iç içe gelıyorsunuz.Hele biga ,çan arası süper sabah desen kuş sesleri ve güneşin yüksek tepeler arasından dogmasını görüntülemek lazımdı ama ne yazıkkı ben o zaman forum la tanısmıyor ve daha yenıydim.İnşallah cihan hocamla biz o yollardan istanbuldan gelırken yıne görüntüleme fırsatı dogar ve sizlerle paylaşırız.Bir gün birlikte pedallamak fırsatı olursa memnun oluruz.saglıcakla kalın....

İrfan AŞIROĞLU
----------------

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@cem başaran

Cem kardeşim yorumun için tşk ler.Seni ikna edemedik gelseydin hiç görmediğin yerleri görme fırsatın olacaktı ftf hepsınıde yayınlayamadım.Picasa ile gönderdim artık ftf avunursun ama farketmez senın hatırın için istersen yarın gidebiliriz........

Zerrin

Üye
Tepki
32
Ya sizin derdiniz beni hasetimden çatlatmak mı? Harika bir gün geçirmişsiniz sefanız olsun. Bu arada İrfan Bey ellerinize sağlık ancak birkaç yazım hatasını düzeltirseniz çok daha iyi olacak özellikle Mustafa Kemal Atatürk yazarken biraz daha dikkatli olun lütfen.

Sevgiler, saygılar

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Zerrin

Zerrin'cik, ben İrfan bey adına özür diliyorum . Kendisiyle konuştum çok emek vererek hazırladığı yazı elektrik kesintisi nedeniyle silinince aceleyle birşeyler yazmış. Tabii imla hataları olmuş.Ulu önderimiz bu ağacın altında kahve içti diye gözyaşlarımızı tutamazken ,isteyerek küçük harfle isminin yazılması söz konusu bile olamaz elbette. Uyarın için teşekkürler ve öpücükler.

ramazankurucay

Forum Demirbaşı
Tepki
788
Tarihi hatırlayamıyorum ama 1 ay kadar önce oralardaydık..Aynı yolu geçtik.Çok güzel anlamlı sakin nezih bir yol.Buraları bol bol fotoğraflayın sevgili arkadaşlar..Özellikle bursa istikametinden gelip altınoluğa doğru seyredecek arkadaşlarımız ileride mutlaka olacaktır.
Özellikle Çanakkale Çan arasında yolun sağ tarafında kalan köylerden kaz dağlarını aşarak akçay güre altınoluğa inilecek köy yolları bulunuyor mu..?Buraları çok merak ediyorum.2-3 günlük bir gezinizde buralara da vakit ayırırsanız çok sevinirim.Ve bir dahaki sefere biga-çan yolunu fotolarınızla görmek istiyorum.Çok güzel bir coğrafya...
Ayaklarınıza sağlık ..Selamlar..

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Zerrin

Kusura bakma aceleye geldi.Daha bol ftf ve anlatımlı yapmıştım,elektrik kesıntısını gazabına ugradım.Şu an düzeltme imkanım yok yayınladıktan sonra yönetici arkadaşlar düzeltebilirse iyi olur 50 yaşından sonra bilgisayar,40 yaşından sonra bısıklete bınmesını 50 yaşından sonrada 4 ay içinde 45oo km yaptıktan sonra hatalarımız olabilir.Özür diliyorum aslında fazla bigisayar bagımlısı olmamaya çalışıyorum.Mecburen ftf merakından dolayıda arkadaşlık ortamınıda gzl tutturduk 32 senelik çalışmanın verdigi sıkıntılı ortamdan ayrıldıktan sonra özgürlük sarhoşu oldum.Yanlış anlamayın alkol ve sıgara hiç kullanmadım ve nefret edıyorum.Kendımızı dogaya adadık geç kalmışık gezilecek çok yerler var ömürler tükeniyor.Ölüm bir agacın gölgesinde oturup kalkmak kadar insana yakın allahtan saglıklı yaşam diloyorum.Bir an evvel gelinde sizinlede tanışmak isreim zerrin hanım yazları bende geyiklide geçiriyorum.Karşılaşırız herhalde ikazınız içinde tşk ler.Elimden geldigince hata yapmamaya çalışırım tenkitlere açıgım devam edersenız memnun olurum kızmadım aslında sevındım.Beni daha çok kamçılamış olursunuz.Tekrar tşk ler..........

thevisit

Üye
Tepki
23
Öncelikle harika bir tur yapmışsınız. Hoş bizlerde birgün sonra yaptık ama resimler tura katılan arkadaşlarda dagınık! Bu yüzden siteye ekleyemedik. Ancak, çıkış eğimi fazla, çamuru eh işde sonunda da 2 metreyi yukarıdan görüp popoyu toprakla bütünleştirmek herkesin tadına varacağı bir olay değildir:))))) Gülü seven dikenine katlanır diyoruz artık...:))) Bu arada spd kullanan arkadaşlara bir konuyu hatırlatmam lazım çamurlu yolda yürümek lazım gelirse muhakkak "KAL"lerini temizlesinler meret bir daha açılmıyor:)))

Zerrin

Üye
Tepki
32
@İrfan Aşıroğlu

Hiç merak etmeyin İrfan Bey ben de ilk bisikletime 44 yaşında sahip oldum. Kimsenin yardımı olmadan düştüm, kalktım, hatta parmağımı çatlattım ama üstünde durmayı başardım. Bu arada Cem ve yeğeninin alaylarına gögüs gerdim.

Önümüzdeki yıl 45 olacağım, hedefim evden kipa ya kadar bisikletle gidebilmek, daha sonra belki Yeniköy, ancak uzun süreli sürüşler şu anda benim için hayal. Çünkü benim 6 yaşında bir oğlum, 75 yaşında bir annem ve 80 yaşında bir de babam var (iyi ki varlar). Bu nedenle kendime fazla zaman ayıramıyorum.

Ancak içimdeki yolcuya da gem vuramıyorum. Sizleri benim evimin etrafında dolaşırken gördüğümde (ki en eski Güzelyalı'lı benim) hem çok mutlu oluyorum hem de açıkcası kıskanıyorum.

Siz asılın pedallara ve güzel resimler çekmeye devam edin. Yazılarda hata gördüğümde ben yine sizlere söyleyeyim :) ve sizleri kıskanmaya devam edeyim.

Şunu da unutmayın ben çok hırslı biriyimdir (inanmazsanız Cihan'a sorun) birgün mutlaka sizlerle pedal çevireceğim ve rampalarda bana yetişmeye çalışacaksınız.

Kendinize, arkadaşlarıma ve tüm sevdiklerinize iyi bakın...
Görüşmek üzere