Barend Kullanımı

Emre Erbay

Üye
Tepki
22
Eğer açılı yani riser bir gidon kullanıyor iseniz barende gerek duymassınız... Çünkü açılı gidonlarda barend kullanılınca tutuş açısı çok rahat olmuyor...

Bisiklet kullanırken 40'lı kmlerden sonra bileğimde ağrı oluşmaya başladığı için barend almak istiyordum ama yukarıdaki yazıyı görünce bilenlere danışmak daha iyi olur diye düşündüm..Açılı gidona barend takarsam kaş yapayım derken göz çıkarmış olur muyum? Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Scudo

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
göz falan çıkmaz bence sadece kaç pek güzel olmaz ama yinede kaşa benzer:D

yani ben daha riser gidona barend takan görmedim bende barend kullanıyorum ancak düz gidonum var evt işe çık yarıyor. ki bende riser bi gidona da taksanız bi sorun olmaz. el ve bilek sağlığınız ve rahatınız söz konusu oluca görüntüsünün çok önemi yok.

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
Ben riser gidonda bar end kullanıorum çok gzl duruor ve çok rahat aslında tkaılması yanlış ama, ayrıca forumda baya var nerdeyse bar end olanların %25 i açılı gidonda kullanıyor hatta

• Beğen
Tepkiler: Emre Erbay

Emre Erbay

Üye
Tepki
22
Şekil olarak iyi veya kötüyü önemsemiyorum. neredeyse tüm forumda bulduğum mesajları okudum konuyla ilgili bi yukarıdaki "tutuş açısı çok rahat olmuyor..." cümlesi/cümleciği kafama takıldı işte.. Bilek daha rahatsız bir pozisyona mı girer ya da giriyor bu da ağrıyı arttırır mı?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Benim bisikletlerin birinde hafif riser bir gidonda takılı barend çok sorun değil, tırmanışlarda ve el pozisyonu değiştirip dinlenmek için kullanışlı oluyor. Ama çok yüksek gidon olursa kullanışlı olmayabilir.

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Değişik açılarda tutma olanığı verdiği takılabilir.Hele yokuş çıkarken epey bi rahatlık sağlıyor.

• Beğen
Tepkiler: Emre Erbay

emre azer

Üye
Tepki
41
Kesinlikle çıkışlarda, uzun binişlerde ellere ve bileklere faydalı işe yarıyor... bence alıştıktan sonra bırakamazsın...Kesinlikle kullan derim.....