Trek'in En Üst Modelini Görmek isteyen buraya!!

Scudo

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@ilkerikier
Ürünler benziyor ama Trek'deki aynakol ile ilgisi yok..Orta mili farklı..Trek'deki gerçekten Trek'e özel..Piyasada bulunduğu doğru değil. Ama birisi bunu bu bisikletten söküp satıyorsa bilemem..

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@gürsel

evet ben de başta aynı sanmıştım. yanılmışım. tek benzerliği küçük dişlinin 29 lu olması ve ikili olması herhalde

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
sonuçta aynakolu terk'e özel kılan tek şey büyük dişlisinin 44 değilde 42 olması

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@deore79

ve birde BB30 teknolojisi :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Ozzgurr

Piyasada BB30 aynakollar satılıyor... BB30 Trek'e özel değil... Bir kaç sayfadır bu anlatılıyor... 29-44 piyasada bulunabiliyor ama 42 li büyük yaprak özel ayrı alıp takmak lazım aynakol o yaprakla alınamıyor dükkanlardan...

Ama BB30 u şuan kullanan sadece Cannondale, 2008 de Specialized yol ve deneme amaçlı MTB takımının bisikletlerinde ve bu sene bütün karbon kadrolarında ve 2009 yılından itibaren Trek var... Ayrıca Trek te diğer markalardan farklı olarak top modellerinde yataklar kadronun içine gömülerek ortamil genişliği azaltılmış durumda ve buda peda bastığınızda kadroya etkieden yanal esneme momentinin azalmasını sağlayan bir sistem kullanıyor...

Bu sistemde her markanın kendi özel tasarımları olduğu gibi Trek'in özel bir tasarımı...

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Evet biliyorum, zaten ben BB30'un Trek'e ozel oldugunu soylemedim Ben o mesaji usteki Ilker arkadasin linki ile alakali olarak post ettmistim.O linkteki K-Force, BB30 degil yani komple farkli parca,sanirim linki acmamissiniz.

Forumda birkac arkadas o parcanin aynisinin satildigini savundu, ozel olmadigini soyledi ozel olan sey Fuel 9.9 SSL ustundeki 42/29 olculerindeki BB30 aynakol. Ikimizde ayni seyi soyluyoruz Hasan bey.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Ozzgurr

Evet şimdi bütünce bakınca sizin mesajınızla beraber kafamda oturud... Kusurabakmayın... Hergün, sürekli forumu kontrol etmeye çalışırken bazı şeyler kaçıyor gözden...

Ayrıca şuan piyasada satılmasada bu yaza doğru Specialized, Cannondale, Trek gibi BB30 kullanan firmaların kadrolarının piasaya yayılması ile (ki başka markalarda üretecekler bu tip kadrolar) bunları piyasada göreceğimizi umuyorum... Çünkü BB30 aynakollar daha esnemez ve daha hafifler muadili aynakollara göre... Ayrıca KOna gibi bazı firmalar sadece 2x9 lu sistemlere imkan tanıyan ve böyle özel aynakollar kullanan bisikletler üretme eğilimdeler...

BB30 aynakollar diğerlerine göre piyasada pahalı olsada (Specialized S-works BB30 aynakolun fiyatı 1000$ a yakın) Muadili XTR dan 100gr kadar hafif ve %30 mertebesinde daha esnemez olduğunu ispatlamış... Üstelik ikili sistemi daha bile hafif :)

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
nerde bizde buna sahip olacak şans:(

sukubi

Aktif Üye
Tepki
0
Çok güzelbir bisklet inşallah herkezin böyle bir bisikleti olur(özellikle benim:cool: )

extremunction

Daimi Üye
Tepki
198
Buradan Trek fabrikasına ve tabi ki şirket sahiplerine sesleniyorum...
SMS kampanyası yapsınlar da ayda bir dağıtsınlar şu bisikletten. 5 kontörle katılabilelim falan:D yoksa isyan çıkar, herkesin ağzının suyu akıyor :p

şaka bir yana, gerçekten tasarım ve malzemeler harika. Alan kişiye hayırlı olsun, kazasız belasız binişler dilerim.

Türkiye'deki bisiklet binenler, sevenler, kullananlar adına bisiklet firmalarına ve bisiklet mağazalarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Birçok teknolojik gelişmeyi bisikletler üstünde görebilmemizi ve onlara sahip olmamıza arcılık ediyorlar, haklarını unutmamak gerek.

• Beğen
Tepkiler: E.GURCAN

m3rTSedoNa

Üye
Tepki
25
aynaKoLa bakkk :eek: Gerçekten çok güzel bisiklet alana hayırLı uqurLu oLsun kazasız sürüşleri dilerim :)

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ee ne zaman göktürkte :D

Furkan DURU

Forum Bağımlısı
Tepki
181
Bisiklet çok güzel ^^ Alan arkadaşımıza hayırlı olsun :)

bryant

Daimi Üye
Tepki
88
bu bisiklet değil başka birşey canavar yaw :D wowwww param olsada böyle bir canavara sahip olmak isterdim