Merhaba Eskişehir - 5,6,7 Mayıs 2006

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Selam Arkadaşlar,

Yaklaşık bir ay önce kaçtığım Eskişehir ve geçirdiğim üç farklı günden aklımda kalanları yazıyorum. Murat'ın deyimiyle faaliyetin üzerinden tam bir ay geçti. ama anca fırsat buldum. Aslında şuan bile işlerim var, ne yaparsın işte huy bu adama yazdırıyor illa ki..

İşyerimden Cuma günü için izin almıştım. 4 Mayıs iş çıkışı kendimi eve atıyorum. Çünkü o gün iş yerine bisikletle gidememiştim (resmi giyinmem gerekiyordu). Büyük telaş içerisindeyim. Çantayı bile daha yeni hazırlayacağım. Her ne ise çanta hazır yola çıkıp Beykoz'dan, Harem'e pedal basmam gerekmekte, ama otobüsün kalkmasına bir saatten az bir zaman kalmış. Yola çıkmadan otobüs firmasını arayıp biletin seferini bir saat sonrasıyla değiştirdim. Yoksa yetişmem imkansızdı.

Güç bela ve arkamda yaklaşık 25kg.lık bagajla Harem'e ulaştım. Otobüsün gelmesine 30dk.var. Hareket saati 21:00. Ve nihayet otobüs geliyor. Bisikletin ön tekerini söküp otobüsün bagajına yüklüyorum küheylanı. Yolda Tan dinlenme tesislerinde bir defa duruyoruz. Adapazarı burası ve meşhur ada çorbasının tadına bakıyorum. Tavsiye ederim değişik ve gecenin bir vakti insanın içini okşayan bir tadı var. Sütten yapılıyor olmalı.. Üzerindeki ceviz sosu da cabası..

Gece yarısından sonra saat 02:20 sularıydı sanırım. Eskişehir otogardayım. Karanlığın içinden iki iri adam bana doğru yürüyorlar. Bakıyorum ki bunlar Cenap ve Murat kardeşlerim. Çok mutlu oluyorum çünkü bisikletin ön hidroliği kilitlenmiş ve disc balataların içine girmiyor. Kısaca ön teker elde, benim küheylan ise kurbanlık koç gibi ellerimizde otoparka kadar yürüyoruz gecenin içinde. Allah'tan arkadaşlar minibüs ile gelmişlerdi o gece. Bisikleti minibüse atıp, Cenap'ların evinin yolunu tutuyoruz. O gece Cenap'ta kalmıştık. Sağolsun çok misafirperverdi.

Sabah olduğunda Murat'ı uyandırıp işe gönderiyoruz. Sonrasında biz bir güzel sabah uykusu çektik Cenap ile. Bisikleti aldığım yeri arayıp disc freni nasıl düzelteceğimi öğrendim. Düz bir tornavida ile kaliper balatalarının arasını kanırtarak bu mümkün. Ama dikkat etmek gerek kötü ağızlı bir tornavida veya haşin hareketler balataların yüzeyini bozacaktır

Artık Eskişehir'de, dışarıda ve açız. Öncelikle Cenap kahvaltı için beni Porsuk çayının yanındaki Gondol Cafe'ye götürdü. Bir güzel karnımızı doyurduk.

Mekandan porsuk çayı ve bisikletlerimiz (05/05/06)
(link)

Kahvaltı sonrası arkadaşların takıldığı bisikletçiye uğruyoruz. Geri dönüş bilet işimi de halledip (Sanırım semtin ismi Vişnelik idi) bugün ne yapsak diye düşünüyoruz. Cenap sağolsun çok iyi bir kardeşimiz, havanın bozmaya meyilli olmasına rağmen beni Kent Orman'a götürüyor. Şehre birkaç km. uzaklıkta cennet gibi bir park. Eskişehir gerçekten güzel arkadaşlar.

İşte Kent Orman fotoğrafları;
(link)

Cenap
(link)

Çeşmeden sularımızı doldurup birer çikolata yedikten hemen sonra.
(link)

Tırmanışa geçeceğiz. Şu fotolardan da merak ettiğim Eskişehir'in balkonundan şehre bir bakmak istiyorum.. Az ileride çok güzel ve kısa bir toprak parkur var. Parkın tamamı toprak.. Cep telefon çalıyor ve duruyruz. Madem durduk bir kaç foto alalım..
(link)

Cenap..
(link)

Bisikletlerimiz, ben ve Eskişehir.. İşte balkon burası..
(link)

Drag & Trek brothers..
(link)

Eskişehir
(link)

Balkon manzarasını içime sindirdikten sonra Cenap farklı ve adrenalin dolu bir yoldan (harika bir yokuş) bizi yine çeşmenin bulunduğu noktaya geri getiriyor. Mekandan ayrılmadan önce son birkaç foto daha..
(link)

(link)

(link)

(link)

Burada kurtlarımızı az da olsa döktükten sonra, Cenap'lara dönüyoruz. Anlaşıldığı üzere gizli karagahımız Cenap'ların Eskişehir'deki evleri :) Bisikletleri bırakıp buradan da doğru Cenap'ın favorisi uysal hamama keselenmeye gidiyoruz.. Çıkışta da Murat'lara yemeğe davetliyiz.. Annemizin elleri dert görmesin yemek harikaydı.. Yemeğe yetişirken iki kare de Eskişehir'den..
(link)

Atatürk Lisesi önündeki kavşağın merkezinde, Odunpazarı semtinden tarihi bir fıskiye.. Belediyenin bu sene yaptığı güzel hizmetlerden biriymiş.
(link)

Yemekte yarınki kamp/extreme/herbişey faaliyetimize katılacak iki eleman vardı; Bülent ve Gökhan. Kendilerinin forumdaki fotolardan tanıyordum, ama Murat'larda birlikte yemek yemek çok keyifliydi. Bülent'i, Cenap sabah Kent Orman için şehirden ayrılmadan önce tanıştırmıştı. Gökhan ile de burada tanışmak kısmet oldu. Hepsi iyi arkadaşlar. Organizasyon için başta Murat (twist_of_faith) olmakla birlikte Cenap (cenap26) ve diğer arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler.

Scudo

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Dün akşamki yemekte faaliyet detayları konuşulmuş ve saatler ayarlanmıştı. Devamında Murat ve bisikletini de alarak yine gizli karargahımıza, yani Cenap'lara dönmüştük. Geceyi burada geçirdik. Sabah hep birlikte yola çıkacağız (Cenap, Murat ve ben). Gitmek istediğimiz yer şehirden yaklaşık 32km.uzaklıktaki Küplü Yayla.

Sabah hazırlığımızı yapıp, soluğu Murat'ın tavsiyesi, Doyuran Kahvaltı Salonunda alıyoruz. Gerçekten de doyuruyor :D
(link)

..ve doyunca da insanın yüzü gülüyor..
(link)

Migrosa uğruyoruz. Makarna, salça ve özel kamp yemekleri/içecekleri için.. Murat ve Cenap alışveriş yapıyorlar. Bu arada Porsuk Çayını ve çevreyi incelerken bisikletlere göz kulak oluyorum..
(link)

Şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı ve çevre düzenlemesi, şehre avrupai bir görünüm katmış.
(link)

Yerlerde hiç çöp yok..ve bu arada alış veriş tamamlanıyor. artık yola çıkabiliriz
(link)

Küheylan yolda, işte hayat
(link)

Muttalip köyünü geçtikten sonra. Ekmeğimizi ve çikolataları da bu köyden aldık. Görünen Murat, görünmeyen Cenap :D
(link)

Yola çıkalı 12-13km.kadar olmuş. Hava bozacak/kötü imajını biraz bırakıyor gibi ve güneş ısıtıyor bizi. Yol ayrımındayız ve 14km.lik bir tırmanış var. Tırmanış öncesi üzerimizdeki fazla kıyafetlerden kurtulmak için duruyoruz. Resimde gözüken tepeleri aşıp, sırasıyla Karadere, Yarımca ve Küplü Yayla'ya varacağız..
(link)

Murat'ın bisikleti
(link)

Cenap'ın çorapları..:freak_ani Biz dinlenirken güneşte kuruyorlar :freak_ani
(link)

• Beğen
Tepkiler: guneykaragoz

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Özcan Bey, Murat beyin deyimiyle "faaliyet" paylaşımınız için teşekkürler..

İçtiğiniz sütten mamül ada çorbasının tadını ve sosunu çok merak ettim doğrusu. Yoksa içtiğini çorba, yayla çorbası veya yoğurt çorbası olmasın...

Bisikletinizin sıkışmış disk fren balatalarını düz uçlu tornavidayla nasıl düzelttiğinizi öğrenince, işi telefonla öğrendiğiniz bisikletçinin adının baş harfinin "yeşil........" olduğunu tahmin ettim. Tahminim doğru mudur?

Fotolardaki tabiat, ağaç, bisiklet vb. manzaraları harikaydı.. Kent ormanınızın girişinde Eskişehir yazmasa inanın Konya Kent Ormanı girişine o kadar benziyor ki, yoksa Konya'dan mı geçtiniz diyesim geldi..

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Asfaltta ve özellikle tırmanışta arkadaşlar göre dağılacağımı. Onların tabiri ile en arkadan "-meee meee"leyeceğimi düşünüyordum. Ama öyle olmadı. İkisini de toprak yola varıncaya kadar -meeeleten ben oldum. Asfalttan çıkınca ise tam tersi, bunu da itiraf edeyim :D -meeeleyen ben oldum :D
Cenap tırmanışta..
(link)

ve Murat da geliyor..
(link)

Tırmanışa başlamadan önceki son mola yerimiz, daire içerisinde..
(link)

Ekip tamam, öyleyse yola devam
(link)

Şuan olmak istediğim en son yer İstanbul :04:
(link)

Tırmanış bitmek üzere ve Karadere mevkine varacağız. Suyumuz bitmişti, yolun aşağısından geçen sudan bile içmeyi düşünmüştük. Ama şanslıyız, çünkü bir çeşme buluyoruz. Hem de yolumuzun üzerinde. Cenap sağolsun hemen bir tang patlatıyor ve yanında da muz keyfi. :lick3:
(link)

Tırmanış sonrası Karadere'de yol sorduk. İnişi harika ve çok eğimli olmayan toprak bir yolda sürat yapıp, tekrar asfalta çıktık. Yukarıdaki düzlükte bir köyü daha geçtik : Yarımca

Oymak beyimiz, Murat
(link)

Sonra sola dönüyor ve kamp yeri bulmak için yola devam ediyoruz.
(link)

Küplü yaylaya varmadan önceki yoldan son kareler..
(link)

Yüzümdeki sarhoşluk, sadece endorfin ve mutluluktan.. Bu resimde, kasklarımızın arkasında gözüken ağaçların ardında kamp yerimiz var.. Ve hava patlamak üzere, yağmur inceden başladı bile :eek:
(link)

Altu

Üye
Tepki
11
oh ne güzel geziymiş valla..iyi etmişiniz..insanın bildiği yerleri farklı gözlerle görmek daha bir hoş oluyo vallahi :)

elinize sağlık pedalınıza sağlık özcan bey, murat ve cenap :)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Kamp yerimiz çok güzel, ama önce çadırı kurup yerleşmeliyiz. Bu iş yağmur altında ve çok süratli yapıldı. (link)

Ellerimize sağlık, Murat (twist_of_faith) sayesinde çadır kurmasını da öğrenmiş oluyoruz. Islanacak türden ne var ne yoksa, Cenap ile birlikte çadırın içine attık. Cenap iç dekorasyonla uğraşa dursun biz odun toplamaya gidiyoruz. Obamıza, yaylamıza hayırlı uğurlu olsun..:D
(link)

Yağmur mu demiştim? Hata etmişim, hava birden buz kesti. Nohut büyüklüğünde dolu yağarken, iliklerimize kadar ıslandık. Odun toplarken ellerimiz dondu. Düşen dolu taneleri adamın bacaklarını yakıyordu. Cenap termosta getirilen sıcak su ile bize çorba yaptı. O çorbalar sayesinde odun toplama işi verimli geçti.. Herşey çok keyifli geçiyor..
(link)

Hava kararmadan odun stoğumuzu tamamlama derdindeydik kiii biz odunları kampa yığdık ve yağmur/dolu kesildi. Oymak beyimiz ateşimizi yaktı, artık bir adım medeniyet içindeyiz. İşte kamp ateşinin ilk alevleri..
(link)

Ahanda ıslanan çamaşırlarımızı kuruturkene. Gökhan ve Sait de kampa katıldılar. Çadırlarını kurdular.. Ve başladı o aklımdan silemediğim tadına doyum olmayan muhabbetler..
(link)

Güneş batmadan önce kamp manzaramızı fotoğraflamak ve su almak için çeşmeye kadar bisikletle gidiyorum..
(link)

İşte yaşadığımızı sandığımız, aslında her zaman yaşayamadığımız ülkemizden alışık olmadığımız manzaralar..Küplü yayla.
(link)

Dayanamıyor ve çeşmenin yalağında Küheylanı bir güzel yıkıyorum.
(link)

Çeşme..
(link)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Kampımız iki çadır ve beş kişiye yükseldi.. Büyüdük geliştik. Öyleyse bu kadar işten sonra bir çayı hak ettik demektir.. Özellikle makarnanın üstüne iyi gider :rolleyes:
(link)

Gerçi biz salçalı, sosisli makarnamızı afiyetle yemiştik ama.. Neyse bu kadar ısrara dayanamıyoruz veeee.. abi ne ısrarı be resmen adamların sofralarına muhabbet arasında salça olduk. Ama iyi de oldu, zaten herşeyi bol almışlar. Midemize et girmiş oldu böylece. Nasıl mı; işte bu fotoğraftaki akşamcıların ikramları ile :D Amcamları odun toplarken bulduk :D
(link)

İşte son sucuk bombası. Nasıl pişirilir?
Tarifi;
Sucuğu soyuyorsun,
birkaç kat gazete kağıdını ıslatıyorsun,
sucuğu da ıslatıyorsun,
sucuğu gazete kağıdı ile paket yapıyorsun,
hava almayacak şekilde kapattığın ıslak sucuğu korun üstüne yatırıyorsun,
üzerine de kuru ince dallar ilave edip, yelliyorsun
sucuk bu ortamda öyle güzel pişiyor ki.. o kadar yok biz almayalım zaten yemiştik ısrarlarımıza rağmen yine bütün sucuğu paylaşıyoruz :D
(link)

Oymak beyimiz Makarna pişirirken, sağolsun bizi hiç aç bırakmadı
(link)

Özellikle yöreye has ve başımızdan geçen hikayeleri paylaşırken. Bir yandan Sait esprileri döktürüyor. Bir yandan da Kampa kadar inen çakal sürüsü de muhabbete ulumaları ile renk katıyor. Tabi bu renk Gökhan'ın hayvancıklara bağırması ile son buldu. :D
(link)

Gece uyurken bir traktör kampın etrafında turladıktan sonra gitmişti. Bunun ardından uykuya dalmışım. Gece yaban domuzu sürüsü gelmiş, kampı ziyaret edip gitmişler. Sabah ağaç diplerinde izleri vardı..

• Beğen

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
eeee... film bittimiii, reklam arasımıı :rolleyes: ;)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Uyanır uyanmaz ilk bu manzara dikkatimi çekti. Gece çakal ve yaban domuzu sürülerinden korumak için birçok şeyi ağaca asmıştık. Bunların içinde yiyecek, içecek, kap/tencere, suluklar, yağmurluk ve hatta bisiklet bile var :D Şaka bir yana gece kampa yörede kocaoğlan denen boz ayı veya kurt sürüsü gelmesin diyerek dua edip yatmıştım.
(link)

Sisler içindeki kampımız
(link)

İlk uyananlar Sait ve bendim. İkimiz de sis kalkmadan güzel fotolar çekebilme telaşındayız. Yerde gece kamp ateşimizi görüp gelen traktörün izleri görünüyor.
(link)

Bu fotonun orjinalini Sony Ericsson K750i foto.yarışmasına göndermeyi düşünüyorum. Birinci olamasa bile beğenileceğine eminim :rolleyes: Arkada kamp yeri (yeşil çadır) zor da olsa seçilebilmekte..
(link)

Sait'in şekil verdiği kamp ateşimiz geceden beri sönmemiş. Çay demlenirken, ekmek kızartıyoruz..
(link)

Soldan sağa ; Sait, ben, Gökhan. Kahvaltıyı beklerken ekmek kızartıp durmadan yiyoruz..
(link)

Sabah şekeri Bülent geliyor ve grup 6 kişi oluyor. Gelir gelmez onu çeşmeye suya yolluyoruz. Kampta hiç su kalmamış. Bütün sulukları doldurup geliyor. Bize kahve getirmiş. Kahvaltımızı yapıp, son çay ve kahve keyfimizden sonra kampı toplamaya başlıyoruz. Bülent :7:
(link)

Kamp toplanmadan önce ve kahvaltı sonrası son kamp fotoları..
(link)

(link)

Ağaç bizim için artık kutsal, poşet bağlayıp, niyet/dilekte bulunurken :7: töbe töbeee
(link)

(link)

(link)

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Kamp toplandı ve dönüş yolunu kurmaylarımız belirledi. Yola çıkmadan önce sularımızı son kez dolduruyoruz, ne olur ne olmaz.. Çeşmeden ödünç aldığımız bardağı da tekrar geri bırakıyoruz. Bu sırada çeşmedeki kuş yuvası dikkatimi çekiyor.
(link)

Eskişehir'e dönüş yolundayız. İlk hedef Avlakkaya Köprüsü.
(link)

En azından benim dönmem gerekmekte. Çünkü otobüse yetişeceğim ve Pazartesi iş var :(
(link)

Dediğim gibi toprak alanda ve bagajla ilk deneyim olduğu için grubu genelde arkadan takip ediyorum.
(link)

(link)

Ekibin keskin bakışları..:cool:
(link)

(link)

(link)

(link)
Soldan sağa : Ben, Bülent, Cenap, Murat, Sait ve fotoğrafı çeken de Gökhan.

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Dağ keçisi miyim neyim?
(link)

Bülent zincir koparıyor. ama beş dk.da da tamir ediyor :)
(link)

Seyyah mıyım neyim?
(link)

Bülent
(link)

Sait'in bisikleti ile test sürüşü..
(link)

Bu yoldan sola dönüp devam ettik..Ve bir başka ana toprak yola çıktık..(dönüşümüz farklı bir yoldan ve arkadaşlar yeni rota çıkarmaya çalışıyor)
(link)

Şanslıymışız ki; Ellez Yayla dedikleri yaylaya vardık. Burada Gökhan ile Sait ender olabileceğini düşündükleri bir çiçeğe bakmaya gitmişlerdi. Sait biyolojide master öğrencisi.
(link)

Avlakkaya Köprüsüne vardık. Ben, Cenap ve Sait Eskişehir'e dönmeliyiz ve bisikletleri parçalamaya başladık bile. Minibüs neredeyse gelir.
(link)

Ekip burada ikiye ayrılıyor. Üçümüz Eskişehir'e dönmek üzere minibüse yerleşiyoruz. Murat, Gökhan ve Bülent ise Sakarı Ilıcaya inmek üzere bizlerle vedalaşıyorlar. Orada çay içecekler..
(link)

Eskişehir otogarındayız. Bisiklet çamur içinde ve otobüse bu şekilde almayabilirler. Cenap bisikleti yıkamaya götürürken ben de uygun bir yerde çamurlu kıyafetlerden kurtuluyorum. (bu bisikletin yeni yıkanmış hali)
(link)

Gezdim, gördüm, yazdım.. İmkanım olsa Eskişehir'de yaşardım. İstanbul bitmiş arkadaşlar. Yaşamak için olmasa bile gidip gezin bence. Özellikle bilmeyenler için tavsiye ederim.

Son olarak göstermiş olduğunuz sabır için teşekkürler, belki buradaki resimlerim üç katı kadar resim çektik.. Fotolar için başta Murat olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkürler..

Eskişehir'e sevgiler, selamlar..

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522

Mesut Bey beğenmeniz güzel, çorba gerçekten sütten sanırım içinde patates püresi de oluyrmuş az miktar. İş yerime yakın bir lokantaya anlatmıştım Eskişehir dönüşü. Hemen bildiler çorbayı ve benim için haftalık menülerinde cuma günleri çıkarıyorlar artık. Tüm Fındıklı çorbayı çok sevdik. Gerçi Tan Tesislerindeki kadar etkili ve hoş olmasa da yine de güzel..

Bisikleti aldığım yere gelince Bahar Hırdavat'tan aldım ve sağolsun bilgileri İzzet bey vermişti. Ama eminim ki Gürsel abiyi de aramış olsaydım, aynı inceliği gösterirdi.

Kısmet bir dahaki sefere gelebilirsem sizinle de pedal basmak, dağ/tepe gezmek isterim.. Bu ekip çok iyi Eskişehir'de olduğunuz zamanlar kıymetini bilin bence

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
ellerine sağlık özcan..
bana pek yazacak bir şey kalmamış.konu devam ederken aralarda gerekirse eklemeler yaparım ;)
zaten bu özeti ben hazırlasam bu kadar güzel olmazdı.geceleri uykudan feragat edip yazıları ve fotoları hazırladığım için şairane bir üslup, güzel bir anlatım olmuyor benim faalieyt özetlerinde...

bizim için de çok keyifli bir haftasonu oldu.vakit sıkıntısı olmasaydı, şehre dönüş yolunu
daha keyifli yapabilirdik ama :( kısmet değilmiş..bir daha ki sefere :)

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Ellerine sağlık özcan... Faaliyete gelemesemde gelmiş kadar oldum sayende fotolar süper.. Gerçi beni iş yerinde ziyaret ettiniz ama yol üstünde en azından tanışmış olduk.. Bir daha ki sefere ...
sevgiler

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522

Bunu bulamayanlar da var. Dediğin gibi bir dahaki sefere, ama sıra sizde artık bir dahaki sefer; burada kamp yapalım diyorum.. Mesela Şile :rolleyes: havalar biraz daha ısınsın denizede girmiş oluruz.. Bülent ve Gökhan İst.Kupası için gelmiş ve Polonezköy ile Beykoz - Üsküdar sahilini beğenmişlerdi.. Her zaman beklerim

Barbaros ben de memnun oldum.. İşin bile dağlara yakın, bize göre şanslısınız, hem coğrafyanızın bakirliği... hem de aynı ortak uğraşın peşine birlikte düşebiliyorsunuz. Burada sizin ortamı her zaman sağlamak güç. Grubu bu derece koruyup, daimi olmasını sağlamak hiçde kolay değil. Büyük şehir başa bela, sanırım en büyük meselede bu.. Benim avuntum ise Beykoz'da olmam.. Kıymetini bilin oraların ve haftasonu grubunuzuda ihmal etmeyin

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Kesinlikle, kesinlikle ve kesinlikle.

Gezi ve doğa harika.

İstanbul = Ömür törpüsü
:) :) :)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Süper bi gezi olmuş arkadaşlar. Bisikletin ne dostluklara vesile olduğunu görüyoruz bu arada. Tüm forum sakinleri bi pazar günü ERZİNCAN'a beklerim.
Gerçekten çok hoşuma gitti geziniz. Eskişehir'in güzelliğinide görmüş olduk. Eskişehir'e geldim ama otogardan çıkamadım. Onun için çok üzgünüm. Böyle güzel bi memleketi gezmediğim için.
Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
ooo süper valla ne diyeyim..
fotoların bitmesini istemeye istemeye okudum..
her zaman istediğim bir gezi...(ama çıkamıyoruz:( ,neyse)
abiler ayaklarınıza sağlık,Özcan abi emeğine sağlık..;)
saygılar..

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Gerçi konu bir ay kadar geç foruma eklendi. Hazırlarken, sonlara doğru artık bitmesi için çok çabaladım. 100 kadar foto düşünmüştüm 80'e düşürdüm, ama inanın bu bile fazla geldi. Eskişehir'de misafir olmasaydım ve zaman darlığı olmasaydı daha detaylı ve prof.bir makale olabilirdi. Kısmet buna da şükür diyorum. Okuyan herkeze azda olsa o mevsim için bir fikir ve benzerini planlayanlara heves olacağını umarak..

Saygılar bizden..

• Beğen
Tepkiler: fangornents

sutozu

Aktif Üye
Tepki
93
kardeş eskişehire misafir gelmişsin seni en ii şekilde ağarlamak görewimiz action kardeş her zaman beklediğimizi tekrar belirtiyorum we diğer pisüklet severleri (dh. xc ösellikle)

• Beğen
Tepkiler: Özcanak