Tchiboda Mükemmel Ürünler Var Bu Temada

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
evet 3 renkli gözlüğü bende görmedim.Fakat kar maskesini pek beğenmedim.Polar, komple kafayı kaplıyor.Saçlar ve boyunda kapalı.Sadece gözler açıkta kalıyor.Bir de efor sarfederken düşünürsek pek iyi değil.Terlerken direk üstünüzde bir polar olması kötü.Onun yerine Seda bisikletteki maskeden alıcam aynı fiyata.Kulaklardan başlayıp yüzü kapatıyor.Burun içinde açık bir bölme var.Aynı alttaki resim gibi.Polar kayak maskesinden daha kullanışlıdır.
(link)
(link)

Scudo

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
@Technetium hangi tchibo da gördünüz acabaa?almak istiyorum da...

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@fletcher

Perşembe günü Capitol'deki Tchibo'da gördüm. 10 adet civarında vardı, ama sanıyorum stoklarında daha da vardır çünkü bu gözlüğü yazın sorduğumda kış sezonunda tekrar stoklara gireceğini söylemişlerdi!

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
bugün gidip özellikle baktım, öyle bir gözlük yoktu forum bornovadaki tchiboda

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
bildiğim kadarıyla ürünün rafta kalma süresi şöyle. her 2 haftada başka bir tema uygulanıyor. diyelim o temada 20 tane şapka var 2 hatfa boyunca o şapkalar satılabilirde satılmayabilirde. 15 günden önce biterse muhtemelen devamı tadarik edilir ama satılmazsa da hemen raftan kalkmıyor. bitesiye veya rafta yeni ürün için yer kalmayasıya kadar o ürün rafta kalıyor. belki mağaza içindeki yeri ön taraftan arka tarafa geçiyor ama ürün hala var. ama diyelimki buradaki söz konusu şapkanın dokusu sadece soğuk mevsimlere uygun o zaman sıcak mevsimler geldiğinde satılmayan şapkalar outlet merkezlere yönlendiriliyor. sebep elbette depolama kapasitesi ve maliyeti. tema kavramı burada karmaşa yaratan şey, bildiğimiz mağazalardan tek farkı aynı ürün veya ürün grubu devamlı değil. bir tema dönemi elektronik eşya müzik üstüne, öbür tema dönemi kadınlar için giyim olabiliyor.

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
"Bir ayda 2 dünya" 3 aralıkta yeni tema gelecek dosyanın sonunda yeni temanın açıklaması yazıyor. Yeni temada baya elektronik ıvır zıvır var.

serhad

Forum Demirbaşı
Tepki
1.051
Geçen hafta acil olarak bir termos almam gerekti ve bulunduğum yerde sadece çin malı termos bulabildim ve aldım ama zaman darlığından dolayı tchibo'nun termoslarından alamadığıma üzüldüm.
Dün tchibo'daki termosu biraz inceledim, görünür bir yerine "Almanya'dan ithal" diye yazmışlar, "çin işi termos yerine zamanında buradan alman termos almalıydım" diye hayıflanırken ambalajın alt tarafındaki "Made in CRP" yazısını gördüm.
Şimdi.. Çin'de imal edilen mala hangi amaçla "Almanya'dan ithal" ibaresi konulur?
Bu ibare de imal edilen yerden daha çok dikkat çekecek şekilde ambalaja yerleştirilir.
Bu durum benim bilmediğim bir ticari zorunluluksa titizliğinden dolayı bravo. (link)
Yok eğer, tüketicinin gözüne "Alman" lafını sokarak aldatmak ise :boese157:

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
bence alman firma çinde yaptırıp almış, tchibo da almanyadan ithal etmiş olabilir

semdekor

Daimi Üye
Tepki
312
bugün gördüm bu mesajları:( geç kaldım yine offff:(

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
Tchibo bir Alman firmasıdır. Merkezi satınalma Almanyadadır.
Çin menşeli bir malın ambalajına Almanya dan ithal edilmiştir yazısını dikkat çekecek bir şekilde yazmak tüketiciyi yanıltmak kategorisine girer.

Başka yerde yazmıştım. Tchibo bir kahve imalatçısıdır.Yani ham çekirdek kahveyi Hamburg limanına getirip Almanyada kavurma ve ambalajlama yapar.
Tchibo nun sonradan keşfettiği mağazalarda ve mail order ile satışa sunulan KAHVE dışındaki ürünlerin çoğu uzakdoğu menşelidir.Bunların içinde tek adet Alman malı (menşeli) ürün yoktur.

Üretmeden tüketen bu ülkede değil Tchibo ,bir gün Durex marka bisiklet lastiği satın alabilirsek ,kimse şaşırmasın.

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Ürünler Çin malı falan ama müşteri memnuniyeti konusunda benden geçer not aldılar. 1 hafta önce, sadece tabanlarından biri arızalandığı için servise bıraktığım ısıtıcılı tabanları, sadece arızalı tabanı değil, tamamen yenisi ile değiştirdiler. Bu konuda Tchibo'ya teşekkür ediyorum!

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Genellikle "Yuksek Alman Teknolojisi" flan yaziyorlardi ama degistirmisler :)

erzanaskin

Forum Demirbaşı
Tepki
81
@mcaliskan23

Bende kullanma fırsatını bulduğum termal içlikler gerçekten çok iyi ve fiyatlarıda göz ardı edilecek kadar ucuz

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bisiklet temasi ne zaman çıkacak ya bilginiz var mı??

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
Valla ben her hafta temaları inceliyorum. Bisikletle ilgili ürünlerin gelmesine daha var gibi. Bu hafta minimal banyolar adlı tema var. Bisiklet için büyük ihtimal bahara dogru sürer. Kış ortalarında bir daha giysiler koyabilirler.

• Beğen
Tepkiler: Experiment 67