Tekerlek patlaması

Capybara

Üye
Tepki
9
Haftada 2 arka teker patlatıorum , kaldırımdan atlıyorum 15- 20 atlayış sonra patlıyo, bisikletin 17+60 kilo olduundan mıdırki böle olmamalı

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar
Scudo

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
salcanoyla gelen lastik dandik desek, onu değiştirdin farklı taktın o da patladı bi süre sonra. bence lastiklerin fazla şişik o yüzden atlamarda ağırlığı kaldıramıyo :D
bisikletin zaten kendisi kütük gibi, sen de ek olarak 60 kilosun bence ağırlıktan :D

• Beğen

neodim_bmx

Forum Bağımlısı
Tepki
451
agırlıgın etkıleceını zannetmem.kendıne iyi bi lastık al CRAZY BOB onrırırm sna ıcıne 50-60 psi hava basarsın taş gıbı kalır hıc bısıde olmaz...benım bısıkletımde 15 kılo cıvarında bnd 70kılo falanım ve lastıgım ole kolay kolay patlamıor...lastıklarını degıstır ve bunny hop yaparkende dıkkat et cok sert vurma bısıkletı yere.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Daha kaliteli bi iç lastik al,lastik havalarını kontrol et ve yere konarken daha çok esne,sert düşüyosan en çok bu patlatır.

• Beğen
Tepki
43
Abi ayı gibi adamlar 15 basamak 360 atlıyor videolarda, veya rampadan asfalta çok yüksek tailwhip atarak iniyorlar küt diye, yine de patlamıyor iç lastikleri. Seninkinin de ayrı bir yetenek olduğunu düşünmeye başlıyorum :)

"İç Lastik Canavarı"

• Beğen

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
Arkadaşım senin bence kolların zayıf ve daha tam olarak bunny dengesini ayarlıyamıyorsun.Üzerinden atalamak istediğin bir nesneden yunus balığı gibi değil önce bmx'inin önünü çekip daha sonra kendini ayaklarının pedallara olan baskısıyla ileri iteceksin engeli aşıncada yere inerken önce arka taker üzerine ineceksin ve bunu yaparsan sorun olmaz.Kaldırımlara çıkarkende dik değil paralel gelecek ve iyice öğrenene kadar bu şekilde çalışıcaksın,ayrıca bir yere bunny up yaparken mutlaka onun yüksekliğinden yani aşman gerekenden daha yüksek olduğunu var sayki daha fazla çek ve sorunsuz bir şekilde hareketi tamamla ve kendini her seferinde daha da geliştirmiş olursun bu şekilde.Ayrıca tekerlerinin havası az olursa dış lastiğini yanlardan yıpranır ama fazla hava vurulmuş dışlastiğin eğer dişleri az ise bu seferde iç lastiğin yan yana iki yerden patlar.Sana iyi çalışmalar.(hkk bmx team).Ya dediğimi yap yada lastik için kendine iyi bi bütçe ayır.

alper_033

Üye
Tepki
42
valla ben salcano evil b ile 1.5 metrelik yerden atladım tekerde bi sorun olmadı. yeterki atlamasını bil bütün ağırlığını verme tekere. dizlerinle darbeyi süz ve arka teker üzerine nmeye çalış.

• Beğen

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
jantın herangibir yerinde çapak yok dimi yada yabancı patlamya maruz bırakacak birsey onlarıda kontrol et

QFSYSTEM

Daimi Üye
Tepki
158
bişi sorcam bu crazy bob dediğiniz lastik böle kaydırınca kabak oluo mu yoksa dayanıomu.o tarz serserilik yapıozda erimesin?

13erktan

Forum Demirbaşı
Tepki
329
crazy bob lastikleri tafsiye ederimm cok zor patlıolar bunyy cekerken yere sert inme bide kaldırımladan atlarken arka tekeri wuruosndur o yuzden patlıordur biraz dikkatli olmalısınn her qün patlamasın istiosan