lastik patlağına son

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
lastikm patlağına son yazıyor bisikletçilerde son zamanlrda
girdim sordum
lastik sağlamken alı8p sıkacaksın içine diyor. ondan sonra patlamazmış lastik ölene kadar.
doğru mu bu? doğruysa yaşadık :)

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
yok o kadarda degill arkadas .öncelikle küçük diken patlattı ise lastiğini o dikeni ordan çıkarman lazım içindeki sıvı patlagı kapatması için ve ayrıca yakın zamanda benim lastiğime giren 3 4 cm lik bir çivi girerse hiç bir sansın yok .

Bertann

Daimi Üye
Tepki
175
@fulham

Slime ve Patlak Önleyici köpükler... Latiğin patlamasını binevi durduruyor. Tabikide yarılmalar hariç... Köpük bir süreden sonra su hale geliyor ve artık işlem görmediği için pek tavsiye etmiyorum... Stans dediğimiz ürünler daha kullanışlı ama sadece Tubeless lastikler için oluyor diye biliyorum.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Stans Tubeless dışında kullanılınca etkisini oldukça kaybediyor... Ben Joe2s Not flat kullanıyorum ağırlığı ve niteliği Stansle tıpatıp aynı... Joe's Not flat in en büyük özelliği iç lastikle kullanılınca özelliğini kaybetmemesi...

Ama bu tarz latex içeren ürünler bir süre sonra kuruma yapıyorlar ve bazı zamanlarda tazelenmeleri gerekiyor...

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
sayın hasan çağrı ,
bahsettiğiniz ürünle ilgili link verebilir misiniz?

mekatronik

Aktif Üye
Tepki
30
ya ben hiç kullanmadım ama bir videoda izlemiş idim adam elinde degil çivi tornavida ile tekerlegi deliyordu ama yinede hiç birşey olmuyor idi benimde çok dikkatimi çekmişidi bu konu hakkında bilenler bilgilerini paylaşır ise sevinirim

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
İlk başta almayı düşünüyordum, mucizevi bir şey zannediyordum.
Öyle de denebilir ama kendinden yapışkanlı yamalar var.
Sadece patlak kısmı biraz zımparalayıp etiket gibi yapıştırıyorsunuz.
Slime: uzun süreli geziler veya zaman kaybının en aza indirmek isteyenler için ideal diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: rıdvan

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yama için lastiği sökmeniz lazım ama bu sıvılarda durmanıza bile grerk kalmıyor gerçekten yani farkına varmadan devam ediyorsunuz aynen...

Ürünün linkide bu

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aslında patlak önleyicilein kötü bir yanıda bu.hiç farketmiyorsun ama sonra yavaş yavaş iniyor lastik.ben turlardan döndükten sonra akşamları bir daha çıkıyorum ama bi bakıyorum lastik tıss olmuş :D burada bndemi sorun var yoksa sıvıdamı ? (slime sıvı kullanıyorum)

himes

Üye
Tepki
3
selemin altında setim var patladımı 5 dk de yapıyorum hemen:).bu sistemi arabalarda kazaları önlemek için falan kullanıyolardı teker iniş sürecini yavaşlatıyo ama elinde sonunda söner yav

Tepki
212
Tur sırasında, oturup tekrar lastik sök, yama yap, tak, elin ayağın batar, terin soğumuş zevkin kaçmış olur.. Patlak lastik oldukça kötü elbette..Sıvı vaya köpük kullanmak çok daha akıllıca.. Eve döndükten sonra inerse insin, veya yolda bile inse, iki pompa atar devam ederim diye düşünenler olabilir.. Ama..
Sanırım o patlak iç lastiğin tekrar onarılması durumu söz konusu olamıyor..
İstanbul-İzmit turunda, Dilovası mevkiinde, aynı anda 13-15 metal kıymık ön lastiğe, 7 tane de arka lastiğe saplandığında, bir yedek içlastik olmasa yanmıştım..O sıvılar mıvılar o zaman yoktu...
Urfada Oxford vardı da biz mi gitmedik yani.. :p