Salcano Astro - Bianchi Wap ?

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
Sizce Salcano yumu alayım yoksa Bianchi wap ımı 2 side cok hosuma gitti ?

Scudo

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
o astroya baktım ve bayıldım, salcanonun adresinde bile fotografı yok, zaten koysalar kimse başka modelini almazdı, ben bile ng650mi almazdım. harika,ne yazıkki internetten de almak imkansız neredeyse, eskişehirden 2çocuk almış koymuş fotograflarını harika gerçekten. Bizim burada da satan yok.

• Beğen
Tepkiler: todiefor

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@celil.mayaoglu

Bende aldım biraz modifiye cektim biskleti cakma amoebe (yanlış yazılmış olabilir) yapcam :D

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@todiefor

hayırlı olsun :)

merak ettim neler yaptınız değişiklik olarak?

laf olsun diye değil de zahmet olmazsa ben de fikir edinmek için soruyorum, bende de salcano var biliyorsunuz, başka başlık altında yazılarınızı görmüştüm.modifiyeler bendekine uyumlu olabilir düşüncesindeyim.

tüm komple shimano alivio veya shimano deore set düşünüyorum bende, (alivio 240, deore 500, en azından bir kısmına bakarım ama topluca tam takım almak en iyisi.göbeği bile düşünsenize alivio olucak her şeyi komple alivio set olarak)

bunun üstüne adamın birinde gördüm ben de düşünüyorum; jantın üstüne fosforlu bant çekmiş, disk fren olmalı tabi fren sistemi, gece fotograf çekmişler, görseniz dersiniz ki sanki gece yarısı hayalet bisiklet dolaşıyo :) fotografa bayıldım ama forumdan birinin picasaweb foto albümünde gördüm izin almam lazım gösterebilmem için. belki hoşnut olmayabilir.samimi de değilim kendisiyle. çok hoşuma gitti görünce öyle.

böylece uzaktan gelen bir araç kocaman bir cismin oldugunu fark ederek hızını ayarlayabilir, çok harika düşünülmüş bir olay, bir fosforlu bant için o masrafa girmeyi göze aldım resmen :)

bayıldım valla.

bu bisikleti paramparça edinceye kadar kullanıcam artık böyle, uzun yollara çıkarım abanırım iyice, sonra bakarız çaresine.

• Beğen

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@celil.mayaoglu

Teşekkür ederim ..
Modifiye olarak gidon V tipi olduğu için amoeba Scot marka Carbon düz gidon taktırdım. Amoeba setini bozmamak için sele borusu taktırdım (Carbon)
Aynakol alcam deore Salcano nun üstünde gelen dandık :D
Vites attırıcılar şimdilik idare edio belki 4 5 ay sonra deore ye gecerım.
Kafamda bide Disk fren var ama kaliteli bir şey almak için bekliyorum ..

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
disk fren yaparsan bence şu olayı da yap, gece sokaklarda gezen hayalet gibi olur, bayıldı şu stile, sırf şunun için ilerde kesin geçicem disk frene, hatta en kötü alivio set alıcam komple, işime yaramayanı satarım zaten rahat rahat. resmi atıcam da imageshack çalışmıyo, çalıştırdığımda upload edip atarım, süper bi foto.

V tipi gidonu anladım şimdi, bmxlere benzeyen tip, hani şu dümdüz olan gidon borusundan aldınız, anladım hayırlı olsun.

Onun vida mı bilmem ne ayarına uygun olanı lazımmış taktırmadan önce, sizden peki modelini alabilir miyim kopyacılık olmazsa?:)

bir de görmek isterim doğrusu fotografla

• Beğen
Tepkiler: mathcup

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@celil.mayaoglu

Foto burda aşşağılarda bi yerlerde her şey acık acık gozukuo gıbı ama istersen daha ekleyebılırım .. (tabi yarına :D)

(link)

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
bahsettiğim yansıtıcı bu işte, bayıldım adamdaki yansıtma sistemine, düşünsene ufacık bi yansıtıcı ya da aydınlatıcı led ışığı bunun kadar etkili olabilir mi? uzaktan hızla gelen bi sürücü kocaman bir cisim olduğunu hatta bu cismin bir bisiklet olduğunu çok iyi fark edebilir. V frene bunu yapamaz yanılıyosam, yapılması mümkünse hemen ben de araştırıp alıcam bu bantlardan.foto için izin almadım ama en azından kırptım bazı detayları burda resimden, bakanlar sadece o yansıtıcı kısmına odaklansın diye.

(link)
By (link)

bu arada gidonunu biliyorum, çok güzel o gideon ben de onun üzerinde vitra yazan modelini çok begeniyorum. satan adama sordum vidasının numarasıyla ilgili bişey söyledi, hatta onu da göstereyim, ben sarıyla siyahı yanyana çok severim de özellikle... burdaki amoeba vitra marka sele borusu ve gidon seti hoşuma gitmişti onlarla ilgileniyordum da vazgeçtim ikisinden de, bisikletimdekiler işimi görüyo, olur da kırılırsa ama onları takarım.

yalnız yanılmıyorsam riskli iş olmuş eğer o karbon boruyu tutan kelepçeler çelik veya alüminyumsa sıkıştırıldığında parçalanabilir sıkıştığında, genellikle karbona karbon ekipman monte edilir. alüminyumsa çelikle olmaz asla, gene alüminyum olmak zorunda gene, çünkü esneme katsayıları farklı olan farklı metallerde ısılara göre genleşme farklı çok olacağından sorunları getirir arkasından. Bunu araştırmıştım hatta bir yerde, hatta son verdiğim linke ait olan adresten kaynak almıştım.

• Beğen

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@celil.mayaoglu

O bantı bulmak için baya araştırmak lazım.Disk frene uygulamak için ise şablon cıkarıp öyle kesebiliriz ama oda uğraştırır ve zmanla aşınır tabıkı bıraz zahmetlı ama guzel olur.
O senin dediğin vitra setinden toplucaktım ama Carbon dikkatimi çektiği için ve gözüme yakından bakınca daha hoş geldiği için ondan aldım. Hani bi kere alıyım tam alıyım hesabı aklımda kalmasın keske onu alsaydım demıyım die. Senin verdiğin sitede Nie ucuz öyle yha bizim burda 45 dolar gidon ...
He bide Benim şimdiki boğaz aliminyum para olunca hemen Onun eşini alcam baya bi masrafa girdim bu ara gözlük kask cart curt die baya açıldı kredi kartı Ödeyince hemen yeni çalışmalara başlıcam :D.
Hee bide senin bisikletin Modeli neydi ??

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@todiefor

ng 650

bu arada bence gidon boğazın da karbon olmalı, alüminyum boğazla karbon gidon zorluk çıkarır sana ilerde benden söylemesi. araştırıp oraya yazan adam da burada moderatör.
45$ gerçekten çok fazla.20$ fark oynuyo. bence topluca para alıp tek seferde alışveriş için ucuzcusuna gelmek en iyisi.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
o vitra sele borusu eğer tahmin ettiğim gibi uzunsa tam istediğimi gibi bir şey, çünkü bizdeki sele boruları biraz kısa düşüyo, sürekli yukarı çekiyorum ama bir yerden sonra fena patlıycak elimde diye endişem var.

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@celil.mayaoglu

Alcam onuda Carbon alcam da işte maddi sıkıntı :D

Kargoyla almak istemiyorum şimdi bi zorluk sakatlık çıkar hem kargoyla gelcek fıat gene aynı olcak onun için uğraşmak istemiyorum.
Bir seferde almaya gelince işte onu beceremiyorum :D Hemen olsun istiyom heycanlanıyom :D tutamıyorum kendimi onun için yapcak bi şey yok :D

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
ama gelelim asıl demek istediğim kısma; evet bayağı zahmet ister ama katlanılır o zahmete bence seve seve sonucunu aklından çıkarmamak üzere o işe bir kere başlandı mı,

gerçi anlamadım disk fren olsa artık pabuç derdi kalmıyo ki, neden aşısın ?

v fren olursa felaket aşınır, yapmaya degmez baştan bence, ama disk frene dönmeye deger gibi ;) uzaktan neon gibi süper yansıyodur o.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
bence gene de bir listesini yap,toplu al.yoksa bu gidişle bir bisiklet parasına modifiye yapmış olucaksın boş yere, bir kez de yol parası ver, gezmiş de olursun.dönersin tam takım zaten eskişehire.

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@celil.mayaoglu

Evet bi istanbul'a gitmek istiyorum zaten ama izin olayı zor oluoda bakcaz artık.
Aynakol uda ordan alırız veya baska bi şeyler :D duruma göre :D

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@todiefor

salcanodaki aynakol o kadar kötü mü ya ?

bari almışken dişleri sayıca çok fazla olsun ki çevirdiğin bir devirde daha fazla mesafeye varabilesin. standart alma bence, iyi bir şey olsun, bir devir pedalda çabuk hızlanasın. Hem eskişehir rahattır, hız da yaparsın. Faydası var hızlı pedal çevirmenin.

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Reflektör bantı lastiğin yanağına yapıştırabilirsiniz Arkadaşlar disk frene geçmenize gerek yok SCHWALBE bazı modellerini araştırabilme şansınız varsa eğer lastik yanaklarında olduğunu göreceksiniz uygulama sahasını görmeniz açısından.Ama şerit banta o daireselliği vermek kolay mıdır bilemem hiç denemedim.Genelde bisikletin üzerine yapıştırıyordum eskiden 10 cm gibi kesip kesip maşaya falan.

(link)

(link)

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@bianchimania

dediğin gibiyse o zaman o hazırdır, dairesellik verilmişe benzemiyor. ya da o lastiğe uygun kesim de olabilir belki ama o zahmete de değmez asla.

schwalbenin sayfasına girdim kayboldum az önce, ama o beyaz bant çok hoşuma gitti, öne ve arkaya uygulama yapmak isterim doğrusu.

örnek model biliyorsan yazar mısın?