Keşan - Adilhan

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
08/03/08 tarihli Keşan - Adilhan gezi güzergahımız:
(Kırmızı renkli yol gidiş yolumuzu, turuncu renkli yol dönüş yolumuzu gösteriyor.)

(link)

foto1 ()
(link)

foto2 ()
(link)

foto3 ()
(link)

Gezi Notları:
İki hafta önce gerçekleştirdiğimiz gezisinden sonra aynı güzergahta biraz daha yol alıp gidebildiğimiz kadar gitmeyi planlamıştık. Cumartesi günü saat 11 gibi yola çıktık ve sorunsuzca kadar geldik. Tesise 100 mt kadar yaklaşmışken yolun sağındaki manzara o kadar güzeldi ki burada durup fotoğraf çektik (foto1). Daha sonra alet edevatı toplayıp tesise gidecekken, Fatih'in bisikletin lastiğinin patladığını farkettik. Tam o sırada 15-20 kişilik bir bisiklet grubu arkalarında üzerinde bir sürü bisiklet olan bir karavan ve onları takip eden polis arabası tesisten ayrılıyordu. Bisikletin birinde almanya bayrağı vardı. Ama Fatih'in lastiği patladığı için bu grup hakkında daha fazla bir bilgi edinemedik. Arkalarından bakakaldık :(
Bizim daha önemli bir problemimiz vardı çünkü Fatih'in bisikletin tekerine 5 tane diken girmişti ve için yedek iç lastik ve tamir için gerekli hiçbir şey yoktu yanımızda. Neyse ki ben de daha önceden tamir ettirdiğim bir yedek iç lastik vardı. Benim dağ bisikletinin iç lastiğini zorla Fatih'in yol bisikletinin tekerliğine yerleştirdik ve yola devam ettik :cheer:

(link)

(link)

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz arılarla yolda birçok kez karşılaştık. Benim bu arlılar hakkında hiçbir bilgim yoktu. Fatih biraz bahsettikten sonra ilgimi çekti ve internetten biraz araştırdım. Bombuslar, 7-8 derece sıcaklıktan itibaren doğal döllemede etkili olduğu için hormona alternatif olabiliyor.
''Batıda bombus arısı bir hizmet olarak seracılara veriliyor. Üretici, şirketten belli sayıda arı kolonisi sipariş ediyor. Şirket belirlenen sürede belirtilen miktarda arıyı getirip, 8 hafta sonra, dölleme işlemi bitince tekrar topluyor. Şirket, bu koloniyi yenileyip yeniden üretime sunuyor. Türkiye'de ise ithal edilen bombus arıları, seradaki üretim dönemi bitince doğaya salıveriliyor. Bu arılar doğadaki diğer bombus cinsi arılarla birleştiği için, doğal gen kaynakları kirlenmiş, bozulmuş oluyor.'' Verilen bilgiye göre, bombus arısı üretimi dünyada da hemen hemen tekel durumunda ve Belçika, Hollanda, İspanya ve İtalya'daki toplam 4-5 firma tarafından gerçekleştiriliyor.

(link)

Yerlisu'ya kadar acil şeridini kullanarak rahatça seyahat ettik. Fakat burdan sonra fotoğrafta da gördüğünüz gibi bisikletin gidebileceği güvenli bir şerit bulunmuyordu.:Skull-175 :045:

(link)

Daha önceki gezilerimizde olduğu gibi bu gezide de yine köpekler bizi rahat bırakmadı. Fakat bu sefer Bisikletema Sempozyumunda söz alan biri köpeklerden korunmak için mantar tabancası kullandığını, tabancanın çıkardığı yüksek sesten korkan köpeklerin onu rahat bıraktığını söylemişti. Ben de 2ytl ye bir tane aldım bakalım işe yarayacakmı diye.. Arkadaşlar bunu bizzat denedim ve %100 işe yarıyor ! Adilhan Köyü girişinde üzerimize koştura koştura gelen 3 tane köpek tam yanımıza yaklaştığı anda silahı patlattım :2gunsfiri ve köpekler koştura koştura kaçtılar :D

(link)

Bol bol fotoğraf çekip, muabbet ederken biraz geç kaldık ve Adilhan'dan ayrılırken gün batmak üzereydi. Köyden çıktıktan hemen sonra sola doğru sapan bir yol vardı. (Haritada gösterdim) Yoldan geçenlere sorduk, anayola çıkıyor güvenlidir gidebilirsiniz dediler. Biz bu yola girdiğimizde güneş batmıştı ve karanlıkta ormanda yol alıyorduk. Bir ara anayoldan geçen araba sesleri de kesildi, artık ormanın tam ortasındaydık neyseki benim yanımda bir el feneri vardı. Fotoğraf makinesinin pilleri bitmemiş olsaydı o anları sizlerle paylaşmak isterdim. Sonunda Yerlisu' ya yakın bir yerden anayola çıktık ve o an ne kadar rahatladığımızı tahin edemezsiniz. Buradan sonra acil şeritten Keşan'a kadar sorunsuzca gittik. :rolleyes:

Gezide çektiğimiz diğer fotoğraflar:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bir daha ki gezide görüşmek üzere hoşçakalın

Scudo

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
Gerçekten tebrik ederim çok güzel bi gezi yapmışınız bunun üzerinede fotoğraflar çok usta çekildiği için söylenecek söz kalmıyor ayaklarınıza sağlık silah işini daha önce duymamıştım fakat üzerinizde fazla ağırlık yapmıyormu o demir parçası onu merak ediyorum...

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
@maxicef
Teşekkürler beğendiğinize sevindim :eek: Silah demirden olsaydı taşımak zor olurdu gerçekten. Ama plastik ve çok hafif.:Gun-124-1 Köpekle karşılaşana kadar üzerinizde taşıdığınızın farkında olmuyorsunuz...

• Beğen
Tepkiler: maxicef

sparty

Üye
Tepki
6
Geziniz harika geçmişe benziyor Catngs yanınızda olmak o güzelim Sarozun Doğasını sizlerle tatmak isterdim zaten bisikletle gezmek demek bu siz amacınıza ulaşmışsınız zevk aldığınız belli Bizlere ilham veriyorsunuz Yeni Gezilerinizini 4 gözle bekliyorum Catngs:)) bu arada fotoğraflar harika

• Beğen
Tepkiler: Rahman Ketenciler

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz , ayaklarınıza sağlık . . .
Fotoğraflar da çok güzel .
Yeni gezileriniz ile ilgili paylaşımlarınızı bekliyoruz .
Bol pedallı günler . . .

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
hehe silah bayaa bi işinize yaramış ilginç güsel bi gezi paylaşım için teşekkürler
ayaklarınıza sağlık hoşçakalın

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
Fotoğraflar gerçekten çok güzel.Ama geziniz de oldukça başarılı geçmiş.Dönüş ve gece de ilginç geçmiş sanıyorum.Teşekkürler.

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
@tamer306
Evet, gerçekten çok harika bir geziydi. Teşekkürler, beğendiğinize sevindim :eek:
@pırtık
Sempozyumda bu silah olayını anlatan amcayı bir görsem hemen ellerini öpücem. Allah senden razı olsu diye :p Bundan sonra asla silahsız yola çıkmam Teşekkürler :eek:
@jamssea
Teşekkürler, beğendiğinize sevindim. Gezi çok güzeldi. Özellikle güneş battıktan sonraki kısmı, biraz tehlikeli ve ürkütücüydü. Ama yine de unutamayacağımız bir gezi oldu...

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
cok gusel bi gezi olmus,tebrikler... yalnız fotolarda kask goremedim,gerci berenin ustune takmak cok zor oluyor biliyorum ama lutfen kask kullanalım...umarım gezileriniz hep boyle gusel ve neseli olur...

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
@karatren
Teşekkürler :) Benim kaskım var ama fotoğraf çekilirken çıkarıyorum. Fotoğraflardaki bereli arkadaş, bu spora yeni başladı. Ona da en yakın zamanda bir kask alıcaz

Tepki
12
Adilhan Köyü girişinde üzerimize koştura koştura gelen 3 tane köpek tam yanımıza yaklaştığı anda silahı patlattım ve köpekler koştura koştura kaçtılar

ehi ehi süper fikir... :D

Ahmet Çakır

Aktif Üye
Tepki
38
vala gezi çok güzel geçmişe benziyor ama insa böyle yorgunken yaptığı mangal gerçekten çok lezetli oluyor buna şüphem yok afyet olsun
sağlıklı kazasız geziler dilerim ayağınıza sağlık
paylaşım için teşekkürler hoşçakalın...

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
mantar patlatan tabanca olayı çok iyi... süper fikir bizde klup gezilerimizde yanımızda bulundururz bundan sonra .. paylaşım için teşekkürler...