Çukurova Üniversitesi

Scudo

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Var, 15 yıl kadar uzakta.

Tepki
156
Evet Gültekin burada da varız:D Sevgili Enes, senin kampüse uzak olman neyi değiştirir ki? Yine bisikletinin üzerindesin değil mi? Ama en kısa zamanda bir gezi ile bizzat da tanışmak isterim. Bir türlü kısmet olmadı. Gerçi Gültekin ile de henüz tanışmadık inşallah kısmet olur ki yakın görüyorum;)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Abdullah hala amortisörümü tekrar bisikletime takabilmiş değilim :) Ve ayrıca ayın 11 inde Ordu'ya gidiyorum bayram dönüşü gelsin finaller :)) Ama Yarıyıl tatilinde Ordu ya gitmiyorum işte o zaman havalar el verdiğince gezilere açığım

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
selamlar arkadaşlar ben 1988-1996 yılları arasında çukurova üniversitesi ve adana bölge takımının sporcusuydum o zamanlar sadece yol bisikleti olarak takım mevcuttu bilmiyorum şimdi mtb takımı varmı ? sezer sinan hoca ilgilenirdi biraz bizle o yeşil yakalı formaları çok özledim .birde hem klüp sporcusu hemde havuzda kadrolu olarak çalışan ibrahim ve davut bikey kardeşler vardı.bilmiyorum içinizden tanıyan varmı ben 11 senedir istanbuldayım çoook özledim adanayı kıymetini bilin oraların burda malzeme bisiklet herşey var ama binecek yol yok hepinize sevgiler. :)

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Bülent, üniversite en iyi sizin zamanınızda bisiklete destek verdi. Şimdi anladığım kadarıyla sadece öğrenci kolları ile devam ediyor.

Bu arada geçtiğimiz senelerde Beden Eğitimi bölümünde seçmeli derslere bisiklet de eklendi. Hatta derslerini sevgili arkadaşım Süleyman verdi. Şimdi ne durumda bilemiyorum.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@gurol

gurol bizim zamanımızdada çok destek yoktu nerdeyse hepimizin bisikletleri 2-3yerinden kırılmış ve kaynatılmış bisikletlerdi malzeme sıkıntısı hat safhada idi 6 aylık lastiklerle yarışa girerdik .anladığım kadarıyla hala cefa çekilmekte adana gibi türkiyenin enbüyük ve zengin şehirlerinden birinde bu sıkıntıların çekilmesi çok anlamsız ama herzaman dediğimiz gibi amatör sporların gelişmesindeki tek çare sponsorluk yasasında yapılcak düzenlemelerdir.turkcell in bir bisiklet takımı kurduğunu düşünsenize yıllık cirolarının yanında bisiklet için harcadığı para sinek ısırığı kadar bile olmaz ve bunun gibi bir çok şirkete dokunmaz bile aslında çoook yazılacak şey var ama bunları tv platformunda muhattaplarla konuşmamız lazım yoksa bensana sen bana anlatmışız ama adamların haberi yok :D .bu arada Bilal le biraz avunuyoruz helal olsun o çocuğa tam bir şampiyon.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Bülent, senin dönemin gittikten sonra yol bisikletinde hiç sporcumuz kalmadı diyebiliriz. Bildiğim kadarıyla geçtiğimiz senelerde Fatih'ten başka düzenli olarak Adanayı temsil eden yoktu. Dağ bisikletinde biraz daha şanslıyız. Bilal'in yanısıra, Serkan, Halil, Mehmet ve Yılmaz da milli formayı giydiler. Halil Aksaray'da, Yılmaz ise Çukurova'da spor okuyor.

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER
Tepki
156
Bülent Abi, öncelikle selamlar. Sizin de dediğiniz gibi Adana her zaman ulaşım, gezi ve eğlence amacıyla bisiklet binmeye uygun bir şehir. Her zaman için de bunu savundum. Üniversitede milli bisikletçi arkadaşlar var, bizler bir grup arkadaş okula bisikletle gidip geliyoruz... Yani üniversitede az yada çok bisiskletle ilgilenen öğrenci-hoca var ancak bu bizim bir bisiklet kolu kurmamıza yetmedi maalesef. Gürol abi ile iletişim halindeyiz. Üniversitede bisikletin konumunu konuştuk yalnız şimdilik sadece ilgi çevrelerinin kapsama alanında. Bununla birlikte tanıtıcı faaliyetlere girişmeye çalışıyoruz.

Enes, bu arada amortisörünün tamire ihtiyacı olduğunu söylemiştin ama ağır yaralı olduğunu söylememiştin;) Neyse umarım kısa zamanda caanım amortisörüne kavuşursun. Bana gelince... Sorma gezi bana bir süre YASAK. Rahatsızlığım sebebiyle doktor 1 ay süre belki de daha fazla bisiklete binmeme cezası verdi. CEZA diyorum çünkü cidden ceza gibi. O kadar alıştıktan sonra okula sağa sola bisikletle değil de otobüs-dolmuşla gitmek ne kadar zor geliyor bilsen... Herşeyin başı sağlık. İnşallah fazla uzun sürmez bu ayrılık ne diyeyim? Kendinize iyi bakın.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Abdullah amortisörün öyle aman aman bi derdi yok aslında.Sadece bakımı yapılacak.Fakat bi türlü Kadir USta'nın keyfi gelipte amortisörümü yapmadı :D Artık dükkana gittiğimde yine dükkana gelen diğer arkadaşlar ''Nooldu Enes amortisörün hala yapılmadımı'' diye sormaya başladı :)

Bu arada geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşursun.Zaten bu sıralar Adana'havası bisiklet sürmeye pek elverişli değil.İstirahata çekilmek gerek :)

fthadn

Üye
Tepki
0
Hala biniyorum ve 2008 de eski günlerimi aratmayacağım :) herkes bilsin!

Tepki
156
@fthadn

Destek mi, tehdit mi, gözdağı mı? Karar veremedim;) Şaka bir yana bisiklete binmek, işin tadını almak cidden çok güzel bir duygu. Bunu sürdürme niyetin de olman da çok iyi. Eğlenceli ve kazasız sürüşler dilerim :D

Al_adam

Üye
Tepki
61
Geçmiş olsun Abdullah. En yakın zamanda sağlığına kavuşup pedallamaya kaldığın yerden devam etmen umuduyla.

Erdem

:cheer: :)

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende varım fakat okulu ( Ç.U Jeoloji müh ) yeni bitirdim .. Yurtdışına gidecegim içinde bisiklete ara vermek zorunda kaldım ..

Tepki
156
Çok teşekkürler Erdem abi, sağolasın ancak şubat ayının başına kadar bisiklet sürmem hiç önerilmiyor. ZAten şubat ayında da 4 aylığına Macaristan'a gideceğim. Yani bana bir süreliğine Adana asfaltını dağını bayırını bisikletle gezmek yasak:( Bu durumdan şikayetçi olsam da beklemedeyim. Umarım kısa sürede yeniden hızlı, heyecanlı, bisikletli günlere geri dönebilirim. İlginiz için tekrar teşekkürler. Hoşça kalın.

krizalittt

Daimi Üye
Tepki
120
geçmiş olsun abdullah inşallah sağlığına kavuşursun tekrardan

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
enes ten üniversitede arkadaşların olduğunu duydum. onlarla pedal çevirmek isterim

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari