Başka sporla ilgilenen var mı?

Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
voleybol (genellikle), basketbol (pek sık değil), masa tenisi (ara sıra)

ENDORPHIN

Aktif Üye
Tepki
179
aletli dalış(2 yıldız balık adamım)-a broveli serbest paraşütçüyüm-6 yıldır yamaç paraşütü yapıyorum-14 yıldır dağ bisikleti ile iç içeyim-basketbol-fitness-kort tenisi antrenörü ve sporcusuyum-milli takımın ve goldcity nin masörüyüm-beden eğitimi mezunuyum 5 yıldır atama bekliyorum-burdan hakkımızı yiyenlerin annelerinin elinden öpüyorum :) açım işsizim ne iş olsa yaparım abiiii :)

necod

Daimi Üye
Tepki
180
arkadaşlar cevaplarınız için teşekürler demekki bisiklete binme dışındada spor yapılabiliyor
ben bisiklet dışında evde ağırlık calşıyorum birde yoga yapıyorum gayet memnunum ara sırada şınorkelle dalmaya giderim bu kadar
necod antalya hoşcakalın

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Salonda ağırlık çalışıyorum.ayrıca basketbol oynamayı severim.İyide oynarım yani:)

Ali Güven

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Amoeba
masa tenisi, atıcılık

silahı alıp da atış yapmaya gidince kendi biathlon uma gidiyormuşum gibi hissediyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yüzme ve koşu...Benden iyi triathlet olurdu; ama bisiklete binmeye bile vakit bulduğuma dua etmem lâzım.

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
satranç kıç büyütme sporu değildir..
yarı profosyonel bi satranç oyuncusu olarak sana şunu söylemeliyim ki çoğu büyük ustada kilo problemi göremezsin-yaşlı olanlardan bahsetmiyorum tabi ki-
üstelik satranç oynarken beynin inanılmaz enerji harcar..
-dewamı alıntıdır-
-Günde kaç saat çalışıyoruz? 8 mi, yoksa 10 mu? Hiç önemli değil ama günde 24 saat çalışan bir beynimiz var. Beynimizin 1 cm3’de, bir trilyon bağlantılı, yaklaşık 100 milyar nöron (sinir hücresi) bulunmakta ve bu nöronlar arasında her bir saniyede 10 milyon x milyar kere uyarı gerçekleşmektedir. Tüm bunlar 1 kilo 300 gramdan daha hafif, karmaşık kimyasal fabrikayı oluşturmaktadır. Düşünürken milyarlarca nöron ileri geri hareket ederek, vücudumuzdaki dokuları da harekete geçirir.

Beynimizin de beslenmeye ihtiyacı var
Sinir hücrelerimizin çalışmasını sürdürebilmesi için %75 kan şekeri ve vücudumuzun ihtiyacı olan oksijenin %20'sini yakmak zorundadır. Ne kadar çok düşünürsek, beynimizin beslenmek için ihtiyacı o kadar artar. Bu da daha fazla glikoz yakmak demek. Fazla kilolardan kurtulmak için yapılan egzersizler, koşular hep daha fazla kalori harcamaya yönelik olarak yapılır. Basitçe kalori hesabına bakarsak, markete yürüyüp, alışveriş yapmak dakikada 3 kalori, koşuda 5 kalori kadar enerji harcanırken, kickbox yaparsak 10 kalori harcarız.

Sürekli düşünmek gerektiren oyunlarda (Bulmaca, satranç, vb..) ise dakikada 1,5 veya 2 kalori harcarız. Karşılaştırmak gerekirsek genelde en fazla zorlayarak 10 dakika koşabiliriz, bu da 10x5 yani 50 kalori demek. Oysa 1 saat satranç zorlanmadan oynayabiliriz, 60x2= 120 kalori, böylece koşunun iki katından daha fazla kalori yakabiliriz.[profosyonel satranç maçları 4-6 saat arası sürer,benim rekorum 5 saat 45 dakika:)]-

üstelik bunun haricinde kasparov un bir turnuva sonunda toplam 17 kilo kaybetmişliği var...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bisiklet dışında voleybol ve bilardodan ciddi keyif alıyorum.

Bilardo spor değil diyenlere nyx'in yanıtına benzer bir yanıt verebilirim sanırım :). Bir oyunda bir bilardo oyuncusu (sanırım bu 3 bant için geçerliydi) 3 km yürüyormuş. Zihinsel aktiviteye ek olarak bunu da söyleyebiliriz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben Bisiklet dışında boks yapıyorum
Gecen senelerde bu sporu bıraktım
Şimdi ise formumu kaybetmemek icin hafif şekilde tekrarlıyorum
Buarada ben boksta Fenerbahce spor kulubu boks şübesinde 4 kez Dunya şampiyonu oldum..