Tek Başına Mersin 600 Km.

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
hepinize tekrar merhaba... henüz fırsat bulabildim arkadaşlar...

Mersin turum 25 temmuzda sabah etabı saat 06:30 da gözne - sogucak - bekiralanı - kızılbag- Hangedigi ve sunturas olarak başladı. bisikletin arkası yaklaşık 35 kg oldugu için ilk etapta cok zorlandım cünkü %70 rampaydı.ilk saatlaerden itibaren aksilikler başladı.önce ipod un şarzı bitti hangedigi rampasında 3 köpek arkadaş önümü kesti..Akşam etabı sunturas - ismini unuttugum bi köy - - fındıkpınarı - akarca - kuzucubelen - kuyuluk - mezitli - davultepe - tece - kargıpınarı - erdemli olarak saat 22:20 de son buldu.Erdemli camlıgında konakladım.
1.gün
toplam yol 107km

ertesi gün sabah 04:30 da yola koyuldum... aksilikler devam etti divi-camera mın batarya problemindem dolayı (batarya erimesi) artık fotograf cekemicektim.Bu cok kötü oldu. kocahasanlı - limonlu - tırtar - kumkuyu - merdivenlikuyu - kızkalesi - susanoglu olarak sabah etabını sona erdirdim,saat 17:30 a kadar susanoglunun yaprak koy plajında (buz gibi tertemiz bi koy) serinledim.akşam atakent - atayurt - silifke - ayatekla dan sonra taşucuna vardım.
2. gün
toplam yol 53km

yolculugum cok güzel geciyordu,ben bu gazla antalyaya kadar giderdim.aksam cadırımı sahile kurdum tam yatmak üzereydim ki bi telefon kız arkadaşım hüngün hüngür alıyor,kardeşi, kaza yapmış motosikletle.gelmene gerek yok dedi fakat kalp işte.gece düşündüm artan nem (sahil seriti oldugu için cok fazla) ve sıcaklıgında etkisiyle mersine dönme kararı aldım.

sabah saat 04:00 da yola koyuldugum gibi tek etapta 103km yol yaptım ve saat 09:03 te mersine vardım.

ben karakter olarak radikal bi yapıya sahibimdir aslında yani bişeye karar verdiysem kimse geri çeviremez.ama işin içinde biraz aşk olunca işler biraz degişiyor.neyse yorum sizin... ben bu ilk yolculugumda yakalşık 263 km yol yapıp cok büyük bir aksilik yaşamadıgım,yolculuk boyunca cok insanla tanıştıgım ve bi o kadar insanın meraklı bakışları içinde,tek başıma olmasına ragmen güzel bir macera yaşadıgım için cok mutluyum... aydıncıga gitmedigim için de cok üzülmüyorum cünkü sonbahar veya önümüzdeki yaz için akdeniz turu düşünüyorum,sonuçta oralarda da pedallıyacagım.

öncelikle yanımda oldugunuz için size ve onca rampada banamısın demeyen tek yoldaşım KarayeL ime sonsuz teşekkür ediyorumn kalın saglıcakla...

işte fındıkpınarı yaylasına kadar ki resimler...

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk önce paylaşım ve resimler için çok teşekkürler. Yolculuk biraz talihsiz geçmiş ama sağlık olsun. Kız arkadaşınızın kardeşine de çok çok geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin. Kazasız belalasız bol pedallı günler dilerim. Selamlar

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
iniş aşagı evet.ama mersinden gözneye cıkarken cok zor tam 2 saat 45 dakika sürüyor tabi bu benim zamanım :) 28 km...

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
çok güzel olmuş dostum fındık pınarı tarafını bende özledım 2 senedır gıtmıorum o taraflara nese yenı bi bisiklet alınca daha çok turlar yaparız senınle. keşke daha çok foto çekebılme ımaknın olsaydı...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Geçmiş olsun, aksilik olmayan tur olmaz, bu hayatta olduğumuzu gösterir, önemli olan üstesinden gelebilmek, paylaşım için teşekkür ederiz.

cado

Aktif Üye
Tepki
201
merhaba
bu kadar olumsuzluklara rağmen azmine hayran kaldık.umarım geri kalan yol için umarım herşeyin yolunda gider ve tamamlayabilirsin.ayağına sağlık...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
çok güzel bir gezi olmuş ellerine sağlık. paylaşım için tşkler

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
Güzel bir tur olmuş.Olumsuzluklar seni yıldıramamış.Bence yine de azimli ve güzel bir tur.Bence daha önemlisi;Aşk çok Güzel Bir Duygu:Sağolasın tekrar hatırlattığın için.

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
saolun arkadaşlar.üzerinden 3 hafta gecmesine ragmen mutlulugumdan hiç bişey eksilmedi.sizin ilginizide görünce benden mutlusu yok.yanımda oldugunuz için ayrıca teşekkür ederim,yüzünüzden tebessüm eksik olmasın hoşcakalın....

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Sizi azminiz,paylaşomnız ve önce insan diyerekten kimbilir nezamandır planladığınız turu kesebilecekkadar sevgi dolu kalbiniz için tebrik ederim. Kız arkadaşınıza geçmişolsun dileklerimizi iletiniz saygılar.

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Tebrik ederim,çok hoş bir gezi olmuş.

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
hepinize merhaba... çok içten söylüyorum ülkenin bütün saygıdeger insanları bu forumda toplanmış.insana,sevmeye,sevilmeye,aşka bu kadar deger veren insanların varlıklarını yanımda hissetmek,aynı catı altında olmak cok büyük mutluluk benim için... ben bu turu nisan ayından beri planlıyorudum.tamamlayamadıgım için cok üzülmedim açıkcası.çünkü ilk deneyimimde bu kadar yol yapabilmek başlangıç için fena degil diye düşünüyorum.ayrıca bu kadar macera bile bana o kadar cok sey kazandırdı ki anlatamam.ileride lazım olacak anıların bi kısmını oluşturdum mesela,ben her yaz mersinin gözne yaylasına cıkıyorum,bu yaz göznede bi dergi cıkartmayı düşünmüşler bana da teklif ettiler yaptıgın gezileri yaşadıklarını yazar mısın diye bende kabul ettim yazdım,cok begendiler çarsamba cıkıcak bakalım tepkiler nasıl olucak.yani bu gibi kazanımlarım oldu.sizlerden de güzel yorumlar alınca daha ne istiyim.EKSİK OLMAYIn kalın saglıcakla.... :)