31 Ağustos 2014 PAZAR Yol bisikleti için Menderes üzerinden Efemçukuru Turu İZMİR

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır.
Buluşma Noktaları:
31 Ağustos 2014 PAZAR
1) 09:20 Karşıyaka Vapur İskelesi (Vapur, 09:30’da kalkıyor...)
2) 09:40 Konak Vapur İskelesi
Değerli Pedalseverler;
Yarış, yol, tur ya da dağ bisikletini “hızlı” kullanmayı seven bisikletçiler için, tadını uzun zamandır yalnız çıkardığım bu rotayı paylaşmak, sizlerle birlikte pedallamak istiyorum. Bana eşlik eder misiniz?
Konak Vapur İskelesinden yine Konak Vapur İskelesine 71.3 KM sürecek bu tur esnasında, rota, Efemçukuru'na çevrili olduğu için, malum...:mlk: oldukça sıkı tırmanışlar bizi beklemekte. Herkes gibi ben de Efemçukuruna kadar geçen tırmanışa bayılıyorum.
Başta belirttiğim gibi dilerseniz dağ bisikletiyle de gelebilirsiniz ancak belirtmekte fayda var amaç her ne kadar gezinti olsa da ben, bu gezintiyi biraz hızlı! ve performanslı! kılma niyetindeyim. (elden geldiğince :rolleyes: )
Evet, ben, yarış bisikletine biraz hızlı binelim istiyorum ama bu, bu turun bir "antrenman" olduğunu göstermez.
Turun Konsepti: hızlı gidip, yemek molasında muhabbet etmek, iki satır laflamaktır.
Konseptin dışındaki turlardan çok var; karpuz kavun turu olarak özetlenebilecek, hızla alakası olmayanlar ya da hamstervari! turlardan...
Buyurunuz, siz açınız... siz de açınız... turların sayısı ve çeşidi artsın. ;)
İnteraktif haritadan ve görsellerden takip edebileceğiniz gibi;
İnteraktif Harita
(link)
http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/t1310razl1310.png
Elbette Efemçukuru rampasını çekici kılan en büyük faktör; -her çıkışın olduğu gibi bu çıkışın da- bir inişinin olması... Ancak yine de yolun yoğun trafikli ve virajlı yapısı nedeniyle tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Bilhassa vadi inişinde bir anda yanal rüzgarla karşılaşıp savrulmamaya özen göstermenizi rica ediyorum.
Menderes’te küçük bir erzak tamamlama molası vermeyi planlıyorum ya da siz enerji barlarınızı, nevalelerinizi getirin zira bu turda yemek yiyebileceğimiz tek yer Göztepe Sahilde karşımıza çıkacak :)
Unutulmaması Gerekenler:
* Herkes kendi güvenliğinden sorumludur.
* Tur esnasındaki riskleri öngörümlemek de buna dâhildir.
- Yarık bir dış lastiğin sizi fazla uzun süre götürmeyeceği aşikârdır bunun önlemini almış olmalısınız.
- Ya da RACE tipi bir lastiğin hamurunun yumuşak olmasından mütevellit dayanımının düşük, patlamalara karşı savunmasız olduğunu da baştan kabul etmeli, önlemLERinizi buna göre almış olmalısınız.
Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır.

Scudo

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Başlık 2010 değiştirebilirseniz iyi olur :D 2'dir iş yüzünden denk gelmiyor ama gelecek hafta görüşmek dileğiyle

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sığmayınca neyi kırpacağımı şaşırdım... sonra da belli ki toptan şaşırmışım :p Teşekkürler...
Bekleriz :rolleyes:

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu sayfanın moderatorlerinden yardım istedim ama henüz geri dönüş alabilmiş degilim. Umarım tur gününe kadar şu yanlış yazılan 2010, 2014 şeklinde düzeltilir.

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ana... ciddi mi :/
Gönül işleri mi :S

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kağan tamamdır... Görkem, satış :p Mercancı Brothers'ten henüz ses yok... :mlk:

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben şimdiden vitamin yüklemesine başlayayım :)

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ve yine bir tur sabahı daha :)

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli Pedalseverler...
Bu turda bana eşlik eden Sevgili Kağan ve Levent'e teşekkür etmek istiyorum.
Turun iniş etabında; Çatalkaya Mevkii'de bir kaza geçirdiğim için biraz tadım kaçtı. Lakin elbette turlara devam :)

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
Geçmiş olsun. Ben başta bisiklete sonra bana bişey olmadığında kaza geçirmeyi de seviyorum. :)

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler Fatih, Görkem...
Görkem, senin hesabını ayrı sorucam :p
Nasıl oldu anlamadım, hiç ama hiç beklemiyordum düşmeyi... her zamanki gibi tatlı bir açıyla yatırıp almayı umduğum viraj son virajım oldu ://
Geniş asfalt yanıklarım, kırık kadro kulağım ve bir dolu çiziğim var :///
Yaldır yaldır inmeyi umduğum o muhteşem inişleri de yapamamak da cabası :(
Neyse ki çok daha ciddi sorunlar yerine daha ufak sorunlarla atlatabildim bu kazayı... Sevgili Kağan ve Levent'e kaza sonrası yardımlarından ve sonrasında güvenliği elden bırakmayan tutumlarından ötürü bir kez daha teşekkür etmek isterim....

Bakın... Portakal 2 80 yerde ://
http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/visneli/IMG-20140831-WA0002.jpg
Ama yine de 1000'li rakımlardaki Efemçukuru yollarını çok özlediğimi hatırladıkça moral buluyorum zira yine çok güzeldi oralar... havanın inceliği ve temizliği hala burnumda...
http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/visneli/IMG-20140831-WA0000.jpg
Bu iki fotoyu MUTLU SON yapacaktık ki... :S
http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/visneli/IMG-20140831-WA0005.jpg
http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/visneli/IMG-20140831-WA0003.jpg