Trans Doğu Karadeniz Dağları 2014 (7 gün performans , yüksek irtifa, uzun tırmanışlar)

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Performansı yüksek, tırmanmayı seven ve ekip çaloışmasına uygun arkadaşlar arıyoruz.

Şimdiye kadar tek başıma yaptığım turu bu sene kurduğumuz bir grupla yapmak niyetindeyiz. Grupta Ferhat Köse (kesin) ve İhtiyar abimiz (şartlara bağlı) var. 4-5 kişi başlamayı hedefliyoruz.

8-24 Ağustos tarihleri arasında bir 7 gün olacak, 9-10 Ağustos hedeflediğimiz başlama tarihi ama mecbur kalırsak esnetebiliriz. Konaklamalar pansiyon otel vb de olacak çadır taşınmayacak. Refakatçi 4x4 araç imkanımız var, katılımcı sayısı netleşince detayları konuşacağız.
Rotalar belli, kalacak yerler sayımız belli olunca ayrılacak. Pokut'a tırmanış (zamana karşı) etabı hariç diğer etaplar 2500-3200 m tırmanış içeren 70-110 km etaplar.
Bu bizim tarafımızdan organize edilen ve hehangi bir sorumluluk aldığımız bir tur değildir. Gelmek isteyen arkadaşlar kendi güvenliklerinden, malzemelerinden ve performanslarından sorumludurlar. Elbette ekip birbirine destek olacak ve yardımlaşacak ama sorumluluklar bireysel seviyededir. Kurallar ve detaylar belli, ileri aşamalarda katılımcılarla paylaşılacak.
Tahmini harcama tutarı başlama yeri olan Trabzon'a ulaşım hariç 800-1200 tl arasında olacaktır.

Katılmayı düşünen arkadaşlar bana veya Ferhat Köse'ye özel mesaj atabilir, özel sorularınızı da mesaj yoluyla iletebilirsiniz.

2012 yılındaki tur:
özet tablo:
(link)

1.etap (Trabzon-Taşköprü)
(link)
2.etap (Taşköprü-Uzungöl)
(link)
3.etap (Uzungöl-İkizdere)
(link)
4.etap (İkizdere-Şenyuva)
(link)
5.etap (Pokut tırmanışı)
(link)
6.etap (İkizdere-Ovit-Moryayla-İspir)
(link)
7. etap: İspir-Devedağı-Uzundere-Yusufeli
(link)
8. etap: Artvin - Hatila Vadisi
(link)

(link)
i842.photobucket.com

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Ekstra kan hucreleri kazanma garantisi vardir :) isin sakasi ciddi bir tur eger sayi artar ise refakatci arac tutulacak buda ekstra rahatlik demektir.lutfen asfalt duz yol turlari ile karistirmayalim etaplari inceleyip karar verirseniz cok uygun olur sonradan uzulmezsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Çok iyi bir plan :) inşallah sağ salim bitirirsiniz Ferhat ve Hüseyin abi.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Vakit cok fazla degil kirk gun kadar kaldi.ilgilenen arkadas sayisini arttirabilmek adina guncelliyorum.

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
Keşke gelebilseydim izinim 6 gün kaldığı için gelemiyorum katılmak istiyenlere şimdiden pedalına kuvvet böyle bir turu yapmak cennette dolaşmak gibi olmalı

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Bu arada adim geciyor diye turu yol bisikleti zannedenler var tur mtb turudur asfalt bolumler oldugu gibi keci yollari da icermektedir sehir tur bisikletine bile uygun degildir 2,2 lastik ile tam bir mtb turu olacaktir.

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İmrenerek takip ettiğim bir başlık. Umarım bir daha buna benzer bir tur yapılır ve umarım vakit olarak da, kondisyon olarak da hazır olurum o zaman. Gidenlere Allah kolaylık versin şimdiden.

• Beğen

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
daha yeni araçla o yollardan geçtim 1.3 cc araçla ben öldüm. allah size kolaylık versin. o tarihlerde yurt dışında olacağımdan katılamam. ama daha sonraki yıllarda yapılırsa yürüyerek gelir yine katılırım :)

• Beğen

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ferhat Köse

evet, bu detayı belirtmeyi unutmuşum.

2012 turunu mutlaka inceleyin, en az o seviyede malzeme ve performans gerekir tüm etapları tamamlamak için. Daha kısa ve az tırmanış içeren B rotaları var bazı etaplar için ama yine de hızlı bir tırmanıcı olmanız gerekiyor.
Bisikletinizin de taş gibi bir mtb olması lazım.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Uh..
Bir zamanlar bende bu tura niyetlenmiş fakat katılamamıştım...
İşin ciddiyetini şimdi daha net görebiliyorum...
Gidecek turcular için şunu diyebilirim ; Mükemmel bir tur ile gençleşebilir .
Yokuşlar ve şartlar ile şartlarınızı en son damlasına kadar zorlayabilirsiniz .
Kaptan pedal o tarafların kokusu ile büyüdüğü için daha iyi anlayacaktır özlemiştir'de oraları :)
Katılmak isteyenler şimdiden pedala asılsın , beslenmeyi , yemeyi , içmeyi öğrensin .
Yüksek dağ hastalığı olanlar çok dikkatli olsunlar.
Mtb bisikletiniz darbeye,inişlerde sarsıntıya ,çıkışlarda zorluklara dayanıklı olsun.
Pek iyi tırmanışçı olmasam'da inişim iyidir :)

Kaptan pedal ile tur güzel sarar fakat rota çok ciddi ..

Sevgili büyüklerime kolaylık diliyorum.

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resmen akıl çelmece bu :) .O ne öyle,Pokut,Ovit 2600-2700 metreler.Kaçırılmayacak bir fırsat.Aslında geçen sene oralardayken ben bir kez daha buraya gelirim,demiştim kendi kendime.Üstelik tarih de 9-10 Ağustos.Bülent beyle,Hüseyin beyle de tanışma fırsatı vardı.

Aslında çok uzaklarda olmayacağım.Ben de bu yıl 10 Ağustosta Kars'tan başlayıp memleketi boydan boya geçmeyi hedefledim.Geçen yıl yaşadığım sakatlıklardan da hazır kurtulmuşken,fırsat bu fırsat dedim.Allah sağlık verirse KArs'tan girip,Kuşadasından çıkarak 1600-1700 km devirmeyi planlıyorum.Ancak aklımın bir köşesinde de sizin tur olacak.Yürekten başarılar diliyorum.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Anladığım kadarıyla bir hayli zor bölümler var. Sadece bisikletin sıkı olması yetmez biraz da antremanlı olmak lazım. Ancak yapılan gezilerdeki manzaralar MÜKEMMELLL. İyi bir ekiple kaymak gibi bir tur olur

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Bu tur icin antremanlar basladi tur nasil olur bilmiyorum ama dun yaptigim antreman yeterince gicikti :) antremanlar yol bisikleti ile yani sert disli oranlari insallah mtb ye gecince yuk tasimak ile ayni degeri verir.haftada 2-3 gun yaparsam bu rotayi kirk gune haziriz demektir :) zaten bununlada olmaz ise elimde baska rampa yok :)
http://img.tapatalk.com/d/14/06/30/tunehyby.jpg

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Pazartesi günü katılımcılar kesinleşecek arkadaşlar, niyetiniz varsa iletişime geçin mutlaka.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Hüseyin Çelebi

İletisimdeyim :) ucuz otel bul lutfen :) eskisehirden uc otobusu sabah 6 gibi trabzonda oluyormus ilk gun planlamasini da ona gore yapalim.ozelden yazardim ama maksat konu canlansin :)

Tepki
24
Bisiklet
Colnago
Hüseyin bey iyi akşamlar, etkinliğinizi yeni gördüm , iyi tırmanışçıyım diyebilirim günlük 7-8 saatlik 2000m rakımlı turlar yapıyorum İzmir-Manisa çevresi oluyor genelde geçen ay Spil'e tırmandım ,3000m'ye tek seferde çıkmadım ama sorun olacağını düşünmüyorum .Benimle beraber bir arkadaş daha gelebilir onun da kondusyon iyidir Erzurum/İspir'li kendisi ,oraları iyi biliyor. Şu ana kadar tura kaç kişi geliyor ?. Telefon verirmisiniz soracağım soruları daha çabuk hallederiz.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Tuğrul Ersazak

Merhaba.Huseyin yurt disinda yasiyor artik telefon baglantisi zor.ozel mesaj ile hem ona hem bana yazarsaniz foruma gec girse bie ben daha hizli iletebilirim.simdilik iki kisiyiz ihtiyar abinin durumu ay sonu belli olacak.

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
özelden iletişim bilgilerinizi paylaşırsanız detayları konuşuruz.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Tura uc bisikletli bir refakatci arac ve soforu olmak uzere dort kisi gidiyoruz kalinacak yerler rezerve edildi geriye sadece heyecan bekleyis antreman ve dua kaldi.

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/uha8ajat.jpg