Ankara-Mersin Turu, 3. Gün

Tepki
80
Bisiklet
Trek
[HR][/HR]

Ankara-Mersin Turu 3. Gün

09.06.2014

Konya-Karaman

Alınan Yol: 114,59 km
Max.Hız: 40,83 km/s
Ortalama Hız: 21,20 km/s
Sürüş Süresi: 5:24:016
Toplam Mesafe: 367,17 km

[HR][/HR]

http://2.bp.blogspot.com/-TA5ZyRWDAdk/U5_pb5b1GRI/AAAAAAAAAJY/3SHrQ1ojzcM/s1600/Ankara_bozyaz%C4%B1.png

[HR][/HR]

Dün Cüneyt Abi'nin araştırdığı ve iletişime geçtiği Delta Bisiklet Konya Şubesini sabah 09:00 gibi arıyorum, açık olduğunu öğrenince hemen lastiklerimi söküp götürüyorum. Delta'nın çalışanı Faruk Çubukçu; "Ankara'dan gelen sen misin Abi?" deyince, Cüneyt Abi'ye tekrar bir minnet duyuyorum... Faruk sağolsun bana fazlasıyla yardım ediyor, tanıdığımız ortak arkadaşlardan sohbet ederken bir yandan yeni iç lastiklerime slime basıyor hatta yedek lastiklerimin yamalarını kontrol edip bulduğu 3. patlağa da güzel bir yama yapıyor... Hakkını helal et Faruk kardeşim...

[HR][/HR]

http://2.bp.blogspot.com/-NcqRCc-5Sdo/U6QOQbY7KiI/AAAAAAAAALs/ecW8HfidKFs/s1600/20140609_134324.jpg
İçeri Çumra- Fukaranın Öğle Yemeği

[HR][/HR]

Eve gidip bisikleti toparlayıp Babamla vedalaştıktan sonra yola koyuluyorum, bisiklet yolunu kullanan diğer bisikletlilerden utana sıkıla araç yolundan Konya çıkışına kadar gidiyorum...Karaman'a kadar olan yolu iyi bilirim, sıkılacağım kesin...Güvenlik şeridinden Çumra'ya kadar rahat rahat gittikten sonra yol çalışmaları başlıyor... Henüz yeni bitirilmiş trafiğe kapalı yola geçiyorum, tam olarak yolun ortasından keyifli keyifli gidiyorum ki sağ tarafımdan bir havlama sesiyle, önümdeki rampada basamayacağıma karar verip durup bisikletten inip köpekle konuşmaya başlamam bir oluyor... :) [Risk durumunda beynimin çalışma hızı 5 katına çıkar :) ] Köpek dilimden anlıyor, "sorun istemiyorum, bölgemden uzaklaş" diyor, g.tüm g.tüm ilerliyorum...

[HR][/HR]

http://3.bp.blogspot.com/-diWcfgSHQJ8/U6QOYo-ME7I/AAAAAAAAAL8/SUOQ97T95eU/s1600/20140609_143035.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-llGyLeKvWbY/U6QOTrKYw0I/AAAAAAAAAL0/lqMRgPHUlTQ/s1600/20140609_143049.jpg

[HR][/HR]

Hava çok güzel, ilk 2 güne inat güneş kavuruyor, ilk 2 güne inat keyfim yavaştan yerine geliyor...

Yol çok düz canım sıkılıyor, iş yerimi arayıp arkadaşlarımı işletmeye başlıyorum :) Hepsine sevgiler...

http://3.bp.blogspot.com/--br4AhX5Y60/U6QOrGh176I/AAAAAAAAAME/AhgPHvwZmkk/s1600/20140609_151838.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-tEe25bEV6ac/U6QOs3jwu1I/AAAAAAAAAMM/RSfihoXqV6g/s1600/20140609_151843.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-af4ZCRkavHQ/U6QPBg8jMdI/AAAAAAAAAMc/cljQX2yJ4ok/s1600/20140609_164506.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-tXbkvgw6X9w/U6QQ3_Wc11I/AAAAAAAAAMw/LQ33uGmgBV4/s1600/20140609_153812.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-SMyRwPzP4to/U6QO7WoLSjI/AAAAAAAAAMU/QAlZ3_9iYAw/s1600/20140609_153824.jpg
Arkada, Karadağ

[HR][/HR]

Rahatlığa alışmış olmaktan mütevellit bu akşam daha önce de kaldığım Polisevi'nde kalacağım... Çadırım, uyku tulumum ve şişme matimi kendime işkence etmek amaçlı 367,17 km taşıdığımı düşünmeye başladım.

[HR][/HR]

http://3.bp.blogspot.com/-svayQre2xEI/U6QPIAKsoFI/AAAAAAAAAMk/8HlXywqJqfI/s1600/20140609_182450.jpg
Karaman Polisevi

[HR][/HR]

Akşam yemek yemek için çıkıyorum, Foursquare'deki tavsiyeleri dinleyip Çankaya Kebapevi diye bir yere gidiyorum, Karaman için büyük bir şans bu mekân ve çok güzel bir tatlıları var, yolunuz düşerse tavsiye ederim...

[HR][/HR]

[HR][/HR]

Kaynak:

Scudo
Tepki
80
Bisiklet
Trek
Anlatayım:

Çünkü hepsi yazılı değil, siteme yazdıkça buraya geçiriyorum...

İyi günler...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Karaman dan Mut a aşırı iniş var, frenleri kontrol et ve kaptırıp gitme, Sertavul da mola verip et met bişeyler ye mutlaka bizim yerimize.
Sabah erken çıksan bir günde Mersin e varabilir misin,ne dersin?

Tepki
80
Bisiklet
Trek
Yazimin başındaki tarihten de anlaşılacağı üzere turum geçen hafta bitti, sertavulu nasıl indigim ve yedigim şeyler için 4. Gün yakında. .. :)
Ayrica rotama da goz atarsaniz turun sonundaki dik rampalar barindiran yaklaşık 200 km'yi 20 kilo yükle 1 gunde geçmem şahsım adına imkânsız... :)
Saygılar...

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Gökhan kardeşim, ayaklarına sağlık çok güzel bir tur yaptın. Tekrar tebrik ederim. Seneyede benim rotadan beraber gideriz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Gökhan.ALPTEKİN

Hazır bu kadar zahmete katlanmışken, bir günde 160 km yi geçip adını "ultra maratonculara" yazdırıp, zaferini taçlandırsan demiştim, ama zorlamanın alemi yok. Daha önünde bir çok tur olacak.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu arada, katılıp katılmamakta serbestsiniz, sizinki bir turdan çok, Ankara dan Mersin e seyahat olmuş.
"Önemli olan varılacak yer değil, yolculuğun kendisidir...Avatar dan bir cümle"

Konya dan geçtiniz, ortada ne Mevlana var, ne de Aleaddin, ne Karatay Medresesi, ne Ulu camiler.
Bunları geçtim, Konya gibi bir bisiklet şehrinden 80 yaşındaki dedenin, 70 yaşındaki nineyi arkasına atıp bisikletle pazara gitmesini resimleyebilirdiniz veya anlatabilirdiniz.

Karaman-Mersin henüz okumadık ama ümit ediyorum ki bir turcunun asla ve asla ıskalamayacağı Alahan Manastırını gezip resimlemişsinizdir. Mutta asırlık çınarların altında oturmayıp, Karamanoğullarından kalan cami ve medreseleri gezmediyseniz, yazının başında belirtin de hiç açmayalım lütfen.

Tepki
80
Bisiklet
Trek
İlk günüm 150 km, o gün çok rahat 160 km yapardım 20 kilo yükümle, ancak ultra maraton olayını şimdi siz yazınca öğrendim, böyle bir şeyden haberim bile yoktu, olsaydı da oraya adımı yazmak için 10 km daha gitmezdim... :)

Tur-Seyahat konusunda ise;

Keşke sizinle aynı fikirde olabilseydim Raşit Bey...

Maalesef zevkler tartışılmayacak olguların içinde yer almakta...

Alahan Manastırını gezmek bir bisikletçinin olmazsa olmazıysa eğer ya da Konya'da bisikletçi ninelerin dedelerin fotoğrafını çekmek, evet size göre ben bir bisikletçi değilim...

İnsanların zevkleri farklı olabilir belki ben bin yıllık taş kalıntılarını sevmiyor olabilirim ya da fotoğraf çekmekten çekilmekten nefret ediyor olabilirim... Benim bisiklet turu deyince aklıma gelen ilk şey kendi sınırlarımı zorlama, psikolojik olarak kendimi geliştirme, rüzgarı sadece hissetmek vs. olabilir...Bunların hepsi kişisel zevktir, tartışılamaza...

Bu saydığınız fotoğraflar veya anlatımlar turumun içinde yer almayacaktır, takip etmenize sizce gerek yoksa lütfen takip etmeyin... ;)

Not: Uzun yıllar o bölgede yaşadığımdan saydığınız her yeri gezdim gördüm bu yüzden tekrar gitmedim ama fikir konusunda sizden çok uzağım...

Saygılar...

@Cüneyt HOCAOĞLU

Abi inşallah, seninle pedallamak benim için gurur... :)

Tepki
80
Bisiklet
Trek
@Mustafa Özer

Mustafa Bey turum biteli çok oldu, zaman bulup geri kalanını yazamadım henüz...

@mete semiz

Çok teşekkür ederim...

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
@Gökhan.ALPTEKİN

Benim tarzımda sizin ki gibi, umarım bir gün beraber yolculuk edebiliriz.
Eminim çok zevkli olacaktır.
4. günü sabırsızlıkla bekliyorum.

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Özer

Anladığım kadarıyla Gülnar'lısın Mustafa hocam. Zorlasak akraba çıkabiliriz, bizim köy çok yakın Gülnar'a :) Mut'tan Gülnar'a rota nasıl bilmiyorum ama Mersinden Gülnar'a, daha doğrusu Gökbelen'e, oradan da Uşakpınarı yaylasına tırmanmaya çalışacağım Ramazan'dan sonra.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayır, babam köyden telefon etti, tam sen oralardan geçerken çok yoğun bir negatif elektrik almışlar. Elmalar çağlayken dökülmüş, kirazlar solmuş, kaysılar kurumuş, hatta bin yıllık geleneksel "Mut Kaysı Festivali" iptal edilmiş. :)

Şaka yapıyorum, söylediklerimde kırıcı noktalar var gibi, özür dilerim. Cevabında haklısın.

Bir Konyalı olarak, sonra il olunca Karamanlı olarak, Taşeli' li olarak, bizim bölgeler geçince kendimde söz söyleme hakkı gördüm. Ayrıca çaktırmadan bölgenin reklamını yaptım, belki birileri Alahan manastırını öğrenir sayemde, Mut u, Ermenek i görmeye gider, tanrının bile unuttuğu Toroslara sıkışmış küçük ilçemizi...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@AykutÇ.

Evet Gülnar / Çukurasma Köyü ama İstanbulda yaşıyorum

Emin ol, Silifke'den Gülnar'a çıkmak Mut'tan Gülnar'a çıkmaktan çok çok daha kolay :)

Kolay gelsin dostum. Eğer oralarda yanmadık orman kaldıysa son hatırladığım çok güzeldi oraların yolu.

Tepki
80
Bisiklet
Trek
@Raşit S

Estafurlah kötü niyetli olmadığınızdan emindim, sadece fikir farklılığının normal karşılanması gerekliliğine dikkat çektim :)

Ben de Konya'da uzun zaman yaşadım Karaman'da çalıştım ayrıca Silifke'liyim :) Sanırım bu başlık gurbetçi yörüklerin buluşması gibi olacak :)

@mete semiz

Umarım, Ankara'ya yolunuz düşerse bana ulaşın lütfen, İzmir'i içeren bir ege turunu seneye yapmayı düşünüyorum, mutlaka haber veririm size...

Saygılar...

Tepki
80
Bisiklet
Trek
@Mustafa Özer

Bahsettiğiniz her 2 yol da manzara açısından mükemmel, Silifke-Gökbelen arası Zeyne-Gülnar'dan çok daha insancıl [4. günü halen yazamadım ama 20 km'lik Gülnar yokuşunu minibüsle çıktım; sebepleriyle yakında yazacağım :) ] Bu yollar hakkındaki tek sıkıntı yolun çok dar ve yoğun olması özellikle Gökbelen yolunu haftasonu geçecekseniz lütfen trafiğe dikkat edin...

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Gökhan merhaba, anladığım kadarıyla hem güzel hem kötü yanları olan bir tur olmuş, senin derdin sorunsuz gitmek ama insanlar pek bunu anlamıyorlar özellikle bu coğrafyada, konaklayıp her tarihi eseri gezmeyi ben de senin gibi sevmiyorum, yolda olmayı seviyorum durmayı sevmiyorum, günde 150km falan giderim ben de senin yerinde olsam, hele bu bozkırda yolun bitmesi için pedal basmayı tercih ederim. Ama bu yaptığının tur olmadığını göstermiyor, youtube de dünyayı 194 günde bisikletle turlayan adamın belgeseli var, o da hindistandan geçiyor ama hiçbiryeri görmeden basıp gidiyor adamın hedefi belli...

Neyse bence sen turlarını sahil boylarında yapmaya devam et. Mesela Antalyaya otobüsle gidip mersine devam etseydin çok daha keyifli bir rotan olurdu, bisikletin üzerinde denizi seyrede seyrede giderdin...

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU