İstanbul 1. Uluslararasi bİsİklet festİvalİ 6-8 hazİran'da

Tepki
21
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar,

Dün Bakırköy Belediyesinin duyurularında bu haberi duydum ve sizinle paylaşmak istedim. Oldukça ciddi bir organizasyon.
Bilgileri aşağıda görebilirsiniz. Ben katılacağım. Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. Bu arada forumda bu haber ile ilgili bir başlık göremedim varsa bu başlığı kapatacağım.

Organizasyon Detayları

Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, İstanbul Valiliği, Bakırköy Belediyesi, Avrupa Bisiklet Federasyonu ve Bisikletliler Derneği işbirliği ile düzenlenen İstanbul 1.Uluslararası Bisiklet Festivali 6-8 Haziran tarihleri arasında Bakırköy’de yapılacak.
Festivalin 6 Haziran’daki açılış gününde saat 19.00’da Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı’nda yapılacak açılış programının ardından saat 20.00’de Bisikletliler “Pedallar bu gece Soma için dönüyor” bisiklet gezisine katılacaklar.Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu’nun vereceği startla Bisikletliler, Soma Faciasında hayatını kaybeden maden emekçilerini anmak için sarı baretleriyle ve fenerleriyle Bakırköy Sahilyolu üzerinden Florya’da Atatürk Köşkünün önünden dönerek Yeşilköy Sahilde bulunan Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi önünde mola verecekler ve gökyüzüne özgürlük fenerleri atacaklar.

Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde kamp kuracak Bisikletliler 7 Haziran-Cumartesi günü saat 09.00’da Bisikletle Tarihi Yarım Adanın Kalbine Gidiyoruz” gezisine katılacaklar.

HİÇ BİSİKLET FUTBOLU, BİSİKLET POLOSU SEYRETTİNİZ Mİ?

Festivalin 7 Haziran-Cumartesi günü saat 16.00’da Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı’nda düzenlenecek bölümünde de Bisikletletlilerin, Bisiklet Futbol Turnuvası, Bisiklet Polo Turnuvası, BMX Yarışması, Artisitik Bisiklet Akrobasi Show’u, Denge Yarışmaları, Yavaş Sürme,Ters Sürme, Çizgide-Rayda Sürme Yarışmaları, Tek Teker Showyapılacak.
Cumartesi günü akşam saat 20.00’de ise sunumlar, kısa filmler, dia gösterisi ve gece gösterisi yer alacak.

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDEN GEÇECEK

8 Haziran-Pazar günü Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nden hareket edecek Bisikletliler, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nin önünde toplandıktan sonra saat 11.00’de “Dünya Çevre Günü Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi” için hareket edecekler ve saat 11.30’da Boğaz Köprüsü Geçişi yapacaklar. 15 bin bisikletseverin katılması beklenen gezi Harem-Üsküdar Otoparkında son bulacak.

BÜTÜN İSTANBULLULARI FESTİVALE BEKLİYORUZ

İstanbul’da ilki düzenlenen festivale bütün İstanbulluları beklediklerini söyleyen Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu,” Yurt dışından misafirlerimizin de katılacağı Uluslar arası 1. İstanbul Bisiklet Festivali ve Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisine bütün İstanbulluları, çevre illeri davet ediyorum. Konaklama için Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde kamp alanı ayırdık. Çadırıyla gelecek misafirlerimiz burada konaklayabilecek.”dedi.
Festivale AKUT,TEMA, Accell Bisiklet, Bianchi, Carraro, Shımano,CST, Hilton Garden Inn, Hotel Armada ,MAMUT , Kırmızı Ajans ve NTV’de destek veriyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Burcuu
Scudo

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Eeee bu çok güzel bir şey. Bir aksilik olmazsa orada olacağım. Okur okumaz karar verdim.

• Beğen
Tepkiler: Sezer Gülsay
Tepki
21
Bisiklet
Salcano
Bisikletforum üyeleri olarak bu organizasyon bizim için güzel bir tanışma fırsatı olabilir. Bir şekilde bir yerde toplanabilir ve birlikte katılabiliriz. Forum yöneticilerinden bu başlığı öne çıkarmalarını ve organizasyona dahil olmalarını rica ediyorum.

@ERTĞRL

Bisikletforum üyeleri olarak bu organizasyon bizim için güzel bir tanışma fırsatı olabilir. Bir şekilde bir yerde toplanabilir ve birlikte katılabiliriz.
Forum yöneticilerinden bu başlığı öne çıkarmalarını ve organizasyona dahil olmalarını rica ediyorum.

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
Kamp olayi nasil olucak?

samsung galaxy s4 ten tapatalk ile gönderdi.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Yetişebilirsem eğer bende katılacağım bu etkinliğe

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tepki
17
Bisiklet
Ghost
Şuanda Antalya'dayım fakat o tarihlerde İstanbul'da olacağım bisikletimle ama sadece Boğazdan geçişe katılmayı düşünüyorum öyle bir şans var mı acaba ve bir de nereden müracat ediyoruz, yoksa isteyen direkt geliyor mu

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Belediyenin kendi sayfasında yaptığı duyuruda herhangi bir kayıt işleminden bahsetmiyor.

Tepki
17
Bisiklet
Ghost
Ben de ona dikkat ettim aradım ama bulamadım. O zaman pazar günü direkt olarak Lütfi Kırdar'da olup katılabiliyoruz sanırım

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Bende öyle düşünüyorum. Yoklama yapıp geri çevirmezler sanırım :) Çevirirlersede arakaya takılır geçerizzz...

Tepki
17
Bisiklet
Ghost
O zaman bir aksilik çıkmazsa saat 11'de Lütfi Kırdar'da oluyorum boğazda pedallamak için :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir aksilik olmazsa ben de yalnizca bogaz gecisi icin katilacagim. Bisiklet forum olarak toplasabilmek icin bir sey ayarlamamiz lazim simdi arkadaslar.

Can Vural

Aktif Üye
Tepki
24
Kamp için kayıt gerekiyor. Fakat köprü geçişi için gerekmiyor. Benim katılacağım 3. geçiş olacak bu, bir aksilik olmazsa.

Emralma

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
Bizde orda olacağız. Boğaz geçişi için lütfü kırdar kongre merkezinin önüne geleceğiz. Kısmet olursa Soma içinde pedal çevireceğiz. Bisiklet forum ailesinin bu organizasyona önem vermesini ve öne çıkarmasını rica ediyorum.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
(link) şurda konuşuluyordu ancak pek rağbet görmedi nedense,ben yine detayları ekliyim;

ben de sadece harbiye-köprü rotasına katılacağım,

06 Haziran Cuma
14:00 Festival kamp alanına giriş ( Bakırköy Botanik Parkı, E-5 Kenarı )
18:00 Festival Alanından Çıkış ( Bisiklet ile )
19:00 Festival Açılışı ( Bakırköy Özgürlük Meydanı )
20:00 "Pedallar, Bu Gece, SOMA İçin Dönüyor!" Bisiklet Gezisi
21:00 Yeşilköy Marina'da Mola ve Fener Etkinliği
22:00. Festival Alanına Dönüş
07 Haziran Cumartesi
08:30 Kahvaltı
09:00 "Bisikletle, Tarihi Yarımada'nın Kalbine Giriyoruz" Gezisi
14:00 Öğle Yemeği
16:00-19:00 Arası Sürpriz Gösteri ve Etkinlikler
19:00 Akşam Yemeği
20:00 Sunumlar
20:30 Kısa Filmler
21:00 Dia Gösterileri
22:00 Gece Gösterisi
22:30 Plaket Töreni ve Kapanış
08 Haziran Pazar
09:00 Dünya Çevre Günü Gezisi Başlangıç Noktasına Hareket (Harbiye)
10:00 Lütfi KIRDAR, Konuşmalar ve Çekiliş Numarası Dağıtımı
11:00 Dünya Çevre Günü Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi Başlangıcı
11:30 Boğaz Köprüsü Geçişi
12:00 Harem - Üsküdar Otoparkı'na Varış
13:00 Çekilişler ve Kapanış

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Bir aksilik olmazsa 3. gün köprü geçişine tüm şirket katılıyoruz :in:

Tolga_Cr32

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Bir aksilik çıkmazsa bende katılmayı düşünüyorum. Biraz uzak ama Boğaz Köprüsünü bisikletle geçmeye değer :)

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Sahiden güzel organizasyon.

Bence de bisiklet forum olarak orada kendimizi göstermemiz gerekiyor, işte şimdi yüzlerce satılan bisiklet forum formasının zamanı :in:

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ş

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
@Can Vural

Kayıt nasıl yaptırabiliriz, bilginiz var mı acaba?