İstanbul - Çanakkale Turu Planlamaktayım. Yol arkadaşı arıyorum.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Değerli arkadaşlar, hep aklımdan geçen İstanbul-Çanakkale arasındaki yolu 23-24 Ağustos tarihlerinde başlamak suretiyle bisikletimle katetmek istiyorum. Bu tura tek başıma çıkamam. Lakin o tarihlerde böyle uzun bir tur düşünen arkadaşlar varsa katılmak isterim. Bu konuyu yol arkadaşı bulmak için açtım. Yol arkadaşı bulamazsam, bu turu yapamam ne yazık ki. İlgili kişilere duyurulur.

Saygılarımla..

Scudo

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
O tarihlerde bir planım yok. Bu da demektir ki potansiyel bir adayım. Arkadaşlara ekliyorum seni,ilerleyen tarihlerde haberleşiriz.

• Beğen
Tepkiler: hakan çelik

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Teşekkürler, o tarihlerde tur yapmak isteyenler mesaj atabilirler.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Katılmak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir. Eğer kesinlik kazanırsa Rota hazırlıklarına başlayacağım.

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
Dostum, selamlar.
soyle bir tur pesindeyim bende;
silivri - tekirdag
tekirdag - sarkoy
sarkoy - gelibolu
gelibolu - lapseki vapur
lapseki - biga
biga - bandirma
bandirma - yenikapi feribot.

ama tabi ortalama hiz, katedilecek mesafe gibi hedefler, konaklama ve beslenme ve bunun gibi cok fazla konu planlanmali.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Eğer ağustos 23-24 gibi boş iseniz detaylı bir rota belirleyebiliriz. Size Lapsekiye kadar eşlik edebilirim. Bunun yanında Uğur arkadaşımız da o sıralar boş olabilir ve bize katılabilir. Şu an önemli olan yol arkadaşı bulmak :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hakan kardeşim bende de aynı tarz hastalık Ağustos'ta nüksedecek, ne var ki benim izin planı 16 Ağustos'tan başlıyor , ama sabah ola hayrola. Benim kafamda da tıpkı senin gibi ve aErtan kardeşimin rotasını izleyerek seddülbahire ulaşmak var, sonraki 2-3 gün de çadır kurup oradaki cepheleri gezmek (sadece tur rehberlerinin gezdirdiği kadar değil, girilmedik vadilere, tepelere girmek çıkmak, ne varsa)

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@Murat Semiz

Hocam iyi günler, Çanakkale'de Gelibolu yarımadasını avucumun içi gibi bilirim bu konuda size eşlik etmek isterdim. Ne yazık ki ben 12 Ağustosta Türkiye'ye dönüyorum ve 10 gün ailem ile hasret gidermeyi planladım. Keşke izniniz 22 Ağustosta başlasaydı. Çünkü beraber gelibolu karış karış dolaşmak ister aynı zamanda size anlatmak isterdim. Turların girmediği bir çok bölge unutulmaya yüz tutmuş yerler var. Seddülbahir'den başlayarak Anafartalara kadar her yeri karış karış ziyaret etmek ecdâdı anmak isterdim. :)

• Beğen
Tepkiler: tolga akan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnşallah ayarlayabilirim. Bugünden ağustosu planlamak bizim iş kolunda çok güç. dediğim gibi değişiklik olursa bu konuyu takip ediyorum. bu zaman zarfında bu konuyu biraz daha pazarlamak lazım. hayırlısı.

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
benim izin konusunda sıkıntım olmaz, izin tarihini tamamen bisiklete göre alacağım.

bu planladığım tur için arka bagaj ve heybemi (en ucuz modeller ama 1 hafta dayansınlar gözümde işlerini yapmış olurlar) aldım.
haziran ayında çadır, uyku tulumu ve matımı alacağım.
konaklama yol üzerinde mevcut kamping alanlarında gibi düşünüyorum.
geliboluna varışta pansiyon, motel gibi bir yerde kalmayı düşünüyorum.

ana malzemelerim hazır olduktan sonra, yedek iç lastik x 2, yama takımı, yedek jant teli, zincir tamir aleti ve akort anahtarı ile kafamdaki ana malzemeleri tamamlamış olacağım.

sabah gün doğumu ile yola çıkıp çok sıcaklardan önce durmak, eğer gerekiyorsa ve de varışımı garantiliyebiliyorsam akşamüstü tekrar pedal basmak aklımdaki.

silivri - tekirdağ arası 50-60 km
tekirdağ - şarköy arası 60-70 km (bu arada uçmakdere var, çıkışı ne şekilde tamamlayabilirim öngöremiyorum)
şarköy gelibolu arası 60-80 km
şu durumda geliboluya varışımı 3 gün gibi hesapladım.
yaşım 34, kilom 110.
bu şekilde kendimi hırpalamadan, zevk alarak, tadını çıkararak tatil yapmak istiyorum.

tabi bol deniz ve dinlenme :)

geliboludan sonra lapsekiye geçiş sebebim, tekrar aynı yolu geri dönmemek ve farklı bir rota üzerinden istanbula varmak.
bunu da bandırma - yenikapı feribotu diye düşünmüş idim.

trafikte ev - iş arası tamam biniyorum ama uzun yol tecrübem hiç yok.
yüklü bisiklet hiç kullanmadım.
matematiğim iyi değildir ama denklemde çok fazla bilinmeyen olduğu açık.

ortalama 10 km hız tuttursam dedim, 60 km'yi 6 saatte alırım ki yapabileceğimi düşünüyorum.
bu arada ortalamam;
kartal - ümraniye (bostancıya kadar sahilyolu) 15 km
ümraniye - kartal (bostancıdan sahilyolu) 20 km

şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
bende yeni kapıdan yalovaya vapurla oradan izmire sahil şeridi boyunca ege turu yapmak istiyorum ama işte zaman var para yok...:D

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
işyerinde aynı odada çalıştığım arkadaşım bisiklet için her malzeme alışımda;
"boşuna spor zengin işi demiyorlar" diyor :)

e haksız da sayılmaz;
yok şu parça yok bu parça, kaliteli protein, kaliteli dengeli beslenme :) derken çok ucuz değil.

yine de en kötü yerden tatil parasından daha düşüğe gelecek.

• Beğen
Tepkiler: FatihC.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@aertan

İyi günler hocam, akşam bende google maps üzerinden kendi düşündüğüm rotayı burada paylaşacağım. Benim aklımdan geçende sizinkiyle aynısı Deniz kenarından ayrılmamak. Bunun yanında benzer turları birçok arkadaşımız bu forumda paylaştılar. Onlar burada benim rehberim gibi olacak. Rotalarını inceleyeceğim. Bildiğim kadarı ile uçmakdere dedikleri çok sert bir rampa var Gelibolu yakınlarında, onu çok merak ediyorum. Bunun yanında mümkünatı olsaydı Çanakkale'ye de gelseydiniz birlikte Gelibolu yarımadası Şehitlik Ziyaretine çıkabilirdik bisikletlerle..

Ben de günde 60-70 km ortalama düşündüm ilk başta. Yaşım 20, kilom 54 boyum 1.67 kısacası çalı çırpı gibi birşeyim :) İnşallah bu işin sonunu kesinleştirebiliriz.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Arkadaşlar rota hazırlamakta pek de becerikli değilim. Elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım. Bu şekilde düşünüyorum rotayı. O zamanlar müsait olupta katılmak isteyen olursa bana ulaşabilir. Tecrübeli ve daha önce bu turu yapmış olan arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak isterim.

http://imageshack.com/a/img842/3654/l4yn3.jpg

DİP NOT; eğer katılım olmaz tek başıma bu tura çıkamayacağımdan turu gerçekleştiremem.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
Hakan Çelik,turun kaç gün olmasını planlıyorsun?

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@Sinan Ş

İyi günler Sinan Bey, Turun 3 gün olmasını planlamaktayım. Lakin katılan arkadaş olursa isteklerine göre değişebilir. 4 Gün de olabilir veya daha fazla. Açıkçası 100 km katetmeyi planlıyorum günlük. Saygılarımla.. :)

@Sinan Ş

İyi günler Sinan Bey, Turun 3 gün olmasını planlamaktayım. Lakin katılan arkadaş olursa isteklerine göre değişebilir. 4 Gün de olabilir veya daha fazla. Açıkçası 100 km katetmeyi planlıyorum günlük. Saygılarımla.. :)

Tepki
30
Bisiklet
Merida
Bence bu tura Tekirdağ'dan başla..
Son gün tarihi yarım ada da pedalla..
Ben yapamadım sen yap içimde uhde kaldı...
Vakit uyarsa Gelibolu sonrasına katılırım.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@Tayfun BAKIR

Çanakkale'de okuduğum için Gelibolu Yarım Adası Şehitlik ziyaretini her hafta yapıyordum :) Merak ettiğim İstanbul-Çanakkale Arası yol nasıl. Birde katılan arkadaş olursa şayet hususi onu yahut onları Şehitlik Ziyaretine çıkarmayı planlıyorum. Gelmişken ecdât ziyaret edilmeden olmaz :)

@Tayfun BAKIR

Çanakkale'de okuduğum için Gelibolu Yarım Adası Şehitlik ziyaretini her hafta yapıyordum :) Merak ettiğim İstanbul-Çanakkale Arası yol nasıl. Birde katılan arkadaş olursa şayet hususi onu yahut onları Şehitlik Ziyaretine çıkarmayı planlıyorum. Gelmişken ecdât ziyaret edilmeden olmaz :)

Tepki
30
Bisiklet
Merida
Ayrıca Uçmakdere rampasını gözünde büyütme. Kumbağ'dan başlayıp Yeniköy Köyüne kadar devam eden bir rampa.Aralarda inişlerde var.
Forumdaki yazımdan belki hatırlarsın ben Kumbağ da mola vermiştim.Hatalı bir mola yeri oldu;çünki Kumbağ çıkışında hemen çıkışlar başlıyor. Kumbağ öncesinde biraz ısınmakta fayda var.
Tekirdağ veya Barboras da mola tavsiye ederim.
Senin boyunda kilonda ve yaşında birisi için gayet rahat bir yol. Kalp atışlarını takip et, kendini fazla zorlama.Hırs yapıp yolun tamamını pedallamaya uğraşma.Zorlanınca yürü...
Şimdiden kazasız,belasız iyi yolculuklar.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@Tayfun BAKIR

Teşekkür ederim. Müsait olursanız katılmanızı isterim :)

@Tayfun BAKIR

Teşekkür ederim. Müsait olursanız katılmanızı isterim :)