Kask takmak anormal mi?

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Arkadaşlar bugün dersaneye bisikletle gittim.(her zamanki gibi:D).Geri eve çıkıyordum.3t tane 19-20yaşlarında genç kız beni görünce kaskımı göstererek yolun ortasında kahkaha atmaya başladılar.İnsanlar böyle yapınca kaskı fırlatıp atasım geliyor.Sinir oldum. Eğer erkek olsaydı inip pataklayasım vardı. Kaskıma bakın anormal mi?

• Beğen
Tepkiler: güray ve t-genc
Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kızların kafandaki kaskın şekline güldüğünü sanmıyorum. kafanda hangi kasak ne olursa olsun muhtemelen aynı tepkiyi werirlerdi.Ama markası cinelli olmasına rağmen bu tip bir kaskı ilk defa görüyorum.Kızların werdiği tepkiyi boşwerip kask takmaya dewam et.Onların bisiklet we dünya hakkında en ufak bir bilgileri bile yok...

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
@propcadmin

bence kaskın çok orjinal bir kask yine bence başkalarının ne düşündüğü değil senin ne düşündüğün önemli

• Beğen
Tepkiler: cedrick41

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
kardes sen hiççç merak etme bizim ulkede helede iç anadoluda bu tur tepkilere alısmak lazım (her ne kadar sinirlensekte sabır sabır...)benimde basıma cok geliyo bide sundandır kızlar grup halınde oldukları için grup psikolojisi hemen alay etmeye calısıp gruba karsı espri kaynagı bulmus olacak aklı sıra

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
Merzifon'da böyle bir durum normal (bu arada bende merzifonluyum :D), sonuçta pek karşılaştıkları görüntü değildir, fakat umursamayıp takmaya devam etmelisin, eninde sonunda alışacaklar.

Ama böyle bir kaskı ilk defa görüyorum bende, ve koruma derecesindende süpheliyim. Şuan varolan köpükten yapılmış kasklar darbeyi emiyor (1 kere test etmek zorunda kaldım :eek:), seninki pek emiyormuş gibi gözükmedi açıkcası. Sanki kickbox ya da başka bir dövüş sporu için tasarlanmış gibi.

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Bence kaskınız çok orjinal,tamamen kendi tarzınızı yaratmışsınız.
Ben şahsen böyle kendine has şeyleri seviyorum...

• Beğen
Tepkiler: UMUT ALAÇİÇEK
Tepki
4
ya senin kaskına gülmüşler ya bana nedemeli bmxle dolaşırken herkes espri yapmaya çalışıor çocuk biskletide bilmemne diye sen hiç birine aldırma boşver geçen işde 2 kız yürüodu bnde bmx le arkadaşımı bekliodm geçerken o bisklet çok büyük değilmi ona falan diye espri yapmaya çalştılar bnde baya sinirlendm ama artık her gün bu lafları duyduum için takmıorum snde takma boşver kaskında gayet orjinalmiş bnce

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Kask takmak kesinlikle anormal birşey değil, olması gereken birşey, yalnız kullandığınız bu kaskın şuanda kullanılan kasklar kadar güvenli ve aynı özellikte değilmiş gibi geldi bana, kask üst ve yan bölümlerden sert ve kalın malzemeli olmalı, kaskın emebileceği darbe miktarını arttırmak için bu şart. ;)

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Kask takmamak anormal.Bisiklet üzerinde alınabilecek en hayati önlem olması nedeniyle çok önemli.Takmaya devam,alışacaklardır...

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Boşver kardeş takma kafana.Bizde Yenibosna da ilk kask takmaya başladığımızda milletin yanında geçerken acayip bakıyolardı.Sanki biz başka bi gezegenden gelmişizde onlara SELAM DÜNYALI diyecekmişiz gibi.Ama çoğu kişi alışdı artık.Alışmasalarda kulak asma söylenenlere.Kasklarla dalga geçenler bizim gibi kask takamadıkları için eksik hissediyolar ve dışa böyle vuruyolar galiba.Sen yinede kask takmakdan vazgeçme.

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
hayret bişey ya ben kasklı birini görünce bakıp seviniyom ne güzel diyorum.ah bu kızlar şu gülme huylarından bi vazgeçemediler;) .herşeye gülüp alay ederler.bence kimseye kulak asmamak lazım.can güvenligi daha önemli...

Tepki
19
bence mutlaka tak, bir kaza geçirdiğinde, keşke taksaydım demekten, başkalarının gülmesi iyidir. iş kazası geçiren insanalarla konuştuğumda "keşke" güvenlik malzememi kullansaydım diyorlar. hiçbiri aman ne olacak yine de kullanmam demiyor. bazıları güvenlik önlemlerini almadığı için ölüyor.
herkese kazasız günler...

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
malatyada da aynı sorun war kasklı oldugumda herkes ister istemez donup bakıo tek kask takan benim malatyada arasıra gezmeye gelen bisikletli arkadaslarımız oluo onlarda takıo ama kalıcı olan hep benm bole isaret edip guluolar arac suruculeri bilem yapıo :D bende onlara guluorm onlar bana gulunce susuolar hemen :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında bizim millet daha önce hiç görmediği,tanık olmadığı ve çok da garip geldiği için kasklara bakıp bakıp duruyor, en sonunda onlar da alışacaklar. Çünkü hep kasksız dolaşan insanları gördüler.Birden uzaylı gibi enteresan ama koruyucu kaskları görünce tabi şaşırdılar.Cep tel leri ilk defa çıktığı zaman, o sesleri, melodiler ilk defa duyulduğu zaman da bizim millet aynı tepkiyi vermedi mi; şimdi ise kimse dönüp bakmıuyor bile değil mi,alışacaklar,daha çok bilinçli kaska kullanan insanları gördükçe gözleri alışacak. Halbıki hiçkimse motosiklet kaslarına bakmaz,gülmez ve de dikkatini çekmez. Halbuki onlar da kask. Çünkü onlara alıştılar. Avrupada asla böyle birşey olmaz,çünkü orda çok kimse kask takar,onlar alışıktır. Bana da garip garip baktılar,elle işaret ederek gösterdiler,arabada herif önüne bakacağına bana bakıyor,nerdeyse kaza yapacak farkında değil. Sırf nadiren de olsa rahatsız edici bakışlara maruz kalmamak için bazen takmıyorum ama artık bugünden itibren 100 m bile gitsem ne olursa olsun takacağım. Eğer birşey olacaksa beni kafayı onlar değil o güldükleri kask koruyacak. O resimdeki kaskı görünce gayri ihtiyari ben de güldüm, çünkü uydurma bir kask sandım. Ama neredeyse aynı yaşıt olduğunu görünce eski kask olduğunu anladım. Ama bir darbe anında ne kadar koruyucu olur ,şüpheliyim. Kızlar kimlere gülmedi ki bana da güldüler; evet grup psikolojisi... O tek başına olsaydı sadece bakardı ya da en fazla gülümserdi ama asla kahkaha atmazdı; o yüzden boşver sen kendii işine bak...

• Beğen
Tepkiler: adanus

kıvanç kaynak

Forum Demirbaşı
Tepki
98
Evet bizim gezilerimize gelen bazı arkadaşlarımız dreksiyonlara bağlıyorlar ne anlamı kaldı o zaman kask getirmenin değil mi?