Yeni Bisiklet

Tepki
2
Merhaba arkadaslar kasimin sonu gibi yeni bir bisiklet almayi dusunuyorum ve aklimda kron 250 var butcem 600-700 en son boyum 1.83 ve bu butceye uygunne onerirsiniz?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hangi amaçla kullanacaksın? Şehir bisikleti tavsiye ederim dağlarda, çamurlarda dolanmıyorsan.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kron falan boşver, Carraro Sportive 224 alabilirsin pazarlıkla 700 liraya. Okul, ev için falan dağ bisikleti kullanmak hamallık olur.

Tepki
2
Olabilir bencede hos yakisikli bir bisiklet ama agirligini goremedim bilginiz varmi? Ve nasildir kullanan arkadaslar varmi?

Disk frenli istiorum ama

BF Okuru

Üye
Tepki
2
12-13 kilogram civarı. Disk fren süs olur, gereksiz. Ne yapacaksın okula giderken disk freni? :) Sportive başlığı var forumda, oradan bakabilirsin. Gerçi yaş küçük, boy sorun olabilir.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
aklıma gelen şuanda birkaç gün önce bir arkadaşın aldığı sedona borla var.
en güzelini alman dileklerimle.

kendi sitelerinden alıntı:
Bir bisiklete Sedona Bisiklet diyebilmek için yeterli kombinasyonu veren hafif ve dinamik kadro açılarına sahip şık ve sağlam bir giriş bisikleti. Performans ve fiyat ilişkisi ile duruşunu yıllardır koruyan 2012 yılında aynı performans çizgisinden ödün vermeyen disk frene uyumlu kadro ve malzeme yapısı ve Shimano malzemeleri ile bu yılda gözde olmaya aday..

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
Kadro : SEDONA BORLA DOUBLE BUTTED 6061 ALU.
Maşa : RST GILA T
Arka Vites : SHIMANO ALTUS, RD-M280
Ön Vites : SHIMANO, FD-TX50
Vites Kolları : SHIMANO, ST-EF51
Fren : TEKTRO V-BRAKE
Zincir : YABAN S8C
Ayna Kol : SHIMANO, FC-M311
Pedal : WELLGO
Jantlar : SDN 2600
Lastikler : CST 26"X2,10
Furş : NECO
Sele Borusu : SEDONA 31,6 400mm
Sele : SEDONA
Ruble : SHIMANO, CS-HG31-8 11-32T
Gidon : SEDONA
Gidon Boğazı : SEDONA
VİTES SAYISI : 24
Ön göbek : SHIMANO, HB-RM35, DİSK UYUMLU
ELCİK : VELO
Arka göbek : SHIMANO, FH-RM35, DİSK UYUMLU
SELE KELEPÇESİ : TRANZ-X

Ürün Özellikleri
KADRO MATERYAL ALUMİNYUM
JANT EBADI 26 JANT
FREN TİPİ V-FREN
AMORTİSÖR ÖN
VİTES SAYISI 24 VİTES

Tepki
2
Sadece okul falan deil toprak yol falan gibi kullanicam kaldirim inme gibi seylerde cabuk bozulmasin ona gore ariyorum ve butun hava sartlatinda kullandigim icin disk fren daha saglikli gibi gozukuyor bana?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sen Sportive al, pişman olmazsın. Toprakta falan da hiçbir şey olmaz. Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullan 224'ünü. ;)

Tepki
2
İnşallah daha kasımın sonunda alacağım Allah kısmet ederse banada cazip geldi yüzde doksan sportive 224 :D

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Emre İgdelioglu
hala kaldıysa bu bisikletten alabilirsin (link)
700 lira civarı bir fiyata almıştı betül hanım, daha sonra arkadaşına da aynı modelden ikinci bir tane daha aldılar...

sportive 224'den daha üstün bir modeldir.

düşünürsen nereden aldığı gibi detayları betül hanıma sormalısın, sadece sirkeci diye yazmış başka bir bilgim yok.

mtb istiyorsan da kron xc250 gibi bir bisiklete boşa para vermektense astro 270 alabilirsin bu bütçenle çok rahat.
(link)

Tepki
2
Aslinda mtb hayalimdi diyebilirim cunki ben simdiki bisikletim resmen tank 20kg 8 senedir orjinal olarak kullaniyorum kendisini ve artik fren attirici gobek gibi sorunlari cikti ve hepsi degismeli ben hep mtb istiyordum ve mtb isimi rahatlikla gorur cunki cok cakur lu cukurlu yerlerde kullaniyorum ve mtb buna uygun bir bisiklet daha com mtb onerirseniz sevinirim ucuz yollu :)

Babam mobilya dekorasyon isiyle ugrastigi icinde bazen yuk tasima bazende uzun yol gidebiliyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletin tank gibi olmasının hiçbir getirisi olmaz, bu yaşta bisikletten soğursun. Güzel bir şehir bisikleti alırsın, mis gibi binersin. Bagajını da takarsın, yükünü de taşırsın.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Emre İgdelioglu

herşeyden önce senin bisikletini sevmen lazım, eğer sevdiğin mtb ise ve kullanırken seni o mutlu edecekse alacağın da mtb olacaktır.
700'e kadar olan bütçene göre alabileceğin en iyi mtb astro 270sv.
(link)
boyuna göre 18 inch uygun gibi, bacak boyun da çok uzun değilse seleyi yükselterek rahatlıkla kullanırsın...

(link)
burada da fotoğrafları var.

şehir bisikleti de işini görür, hatta kullanım amacına göre belki daha bile uygundur. ancak ben de şehirde mtb kullananlardanım... bisikletimden memnunum.
ya 27vs ya 270sv diyorum tekrar.

Tepki
2
Tesekkur ederim mert galiba 270 sv gibi en iyisi hepsiburadan siparis etmek zaten indirimdeymis saolun en kisa zamanda resimler geliyor :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Emre İgdelioglu

canlı görebilir misin bilmiyorum... bisiklet 2012 model ve bayilerin elinde bulmak zor.
hepsiburada'dan verdiğin siparişler salcano'nun kendi deposundan gönderiliyor. ellerinde kalan bisikletler bitene kadar bu indirim, yakın seviye donanımlı 2013 model astro20: (link) 900tl...
aynakol ve maşası daha kötü 2013 model olanın... haliyle astro 270 geçen senenin modeli olmasa 900 liranın da üzerinde bir fiyatta olacaktı bu sene.