ROCKRIDER(decathlon markasi)

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
Arkadaslar rockrider 5.1 ve 5.2 ye bakiyorum ayni fiyattaki bisikletlere gore cok daha ustun oldugunu gordum sizce alinabilir mi ????
Mesela 5.2 de
TEKNIK BILGILER
Kadro - Güçlendirilmiş 6061 T4T6 alüminyum kadro, çok işlevli FIVE konsepti.Çok daha hafiftir. Boy seçeneği (145 cm-200cm) sayesinde çok rahat. Kolay ayarlanan yapısı kullanıcısına rahat ve kontrollü bir sürüş sağlar.3 kat boyası sayesinde çok daha sağlam bir kadroya sahiptir.Üzerindeki desenler verniklenmiştir.
Maşa / Süspansiyon - Rockrider Suntour XCT 80 mm maşa ; monoblok maşa bacağı. Sağlam ve sert yapısı sayesinde ön yüklenme sistemi ayarlanabilir.
Aksesuar / ekipman -
Fren sistemi - Shimano Altus 8 vites kol; Shimano C050 ön vites attırıcı ; Shimano Altus arka vites attırıcı. Çarpma ve kaza anında çok daha dayanıklı kollar.
Pedal / Kaset - Suntour XCT302 22x32x42 pedal K7 SRAM PG830 8 vitesli 11x32
Fren - Shimano Altus fren kolu ; Arkada Rockrider V-Brake. Yağmurda ve çamurda daha iyi frenleme sağlayan mekanik diskli Hayes MX5 fren.
Gidon/Gidon boğazı - Rockrider Sport oversize 600/640 mm gidon ; Rockrider oversize 6° gidon boğazı
Tekerlekler - Rigida Moyeux JT761/ 818 Rayons Mach1 inox 2 mm çift katlı Rockrider Sport jantlar. Bisikletinizin uzun ömürlü olması için çift katlı jantlar çok önemlidir.
Lastikler - Yol tutuşu iyi B'twin lastikler
Sele / Sele borusu - JD Rockrider 29,8 mm sele borusu ; Yeni Rockrider sele
Pedal - Wellgo LU-C3 düz dağ bisikleti pedalları
14 kg

5.1 de ise
Kadro
Güçlendirilmiş 6061 T4T6 alüminyum kadro, FIVE model. Çok daha hafiftir. Boy seçeneği (145 cm-200cm) sayesinde çok rahattır. Kolay ayarlanan yapısı kullanıcısına rahat ve kontrollü bir sürüş sağlar. 3 kat boyası sayesinde çok daha sağlam bir kadroya sahiptir. Üzerindeki desenler verniklenmiştir.

Maşa / Süspansiyon
Suntour XCT süspansiyonlu maşa.

Aksesuar / ekipman
Vites attırıcı koruyucusu.

Vites sistemi
SRAM MRX 21 vitesli çevirmeli vites kolu. Shimano TZ30 ön vites attırıcı, Shimano Altus arka vites attırıcı, KMC Z51 zincir.

Aynakol / Kaset
24x34x42 zincir dişlisine sahip pedal sistemi. 21 vites. Plastik korumalı çelik pedal.

Fren
2 parmak alüminyum fren kolu, helezon yaylı V-brake fren.

Gidon/Gidon boğazı
Yarı yükseltilmiş çelik gidon HL 153 580, çelik gidon boğazı HL 215.

Tekerlekler
36 delikli alüminyum jantlar. 36 delikli alüminyum jantlar. Öndeki hızlı blokaj sistemi sayesinde tekerlek kolayca sökülür. Bisikletinizi rahatça her yere koyabilirsiniz.

Lastikler
Semi-slick 26x2.0 çok işlevli lastikler.

Sele / Sele borusu
HL SP200 çelik sele borusu, PU dağ bisikleti selesi. Kolay duruş pozisyonu sayesinde rahat kontrol sunar. Çelik bileşenleri sayesinde zamana karşı dayanıklı. Geniş ve rahat sele.

Pedal
Rulmanlı düz VP pedallar

Ağırlık
XS size'da 14kg(pedalsız)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ahaaa, işte benim konum :)
Ben bir 5.1 kullanıcısıyım. Şurada da ilgili bir yazının linkini dıkşınlıyorum:

(link)

Bu yazıda 5.1 ile ilgili düşündüklerimi bulacaksın.

Gelelim 5.2'ye. Ağabeyim benim ısrarlarım sonucunda RR 5.2 aldı. Pekala, aralarındaki farklar ne?
Kadro sışında her şey farklı! Fiyat farkı 100 lira ama, aralarında şu malzeme farkları var:
- 5.1'in sele borusu, gidonu ve gidon boğazı çelik, 5.2'de ise aluminyum.
- 5.2'de vites sistemi SIS, 5.2'de Altus.
- 5.1'in jantları tek kat, 5.2'nin çift kat, taş gibi, ben çok beğeniyorum.
- Amortisörleri aynı. Bir dakika, aynı değil. 5.2'nin maşası v fren uyumlu değil. Yani önü disk, arkası v fren. Önüne ve arkasına aynı tür fren takamıyoruz :( Sırf bu sebepten 5.2'yi 5.1'den az seviyorum.
- 5.1'de Rubena marka semi-slick dedikleri kalitesiz lastikler var. Ben Schwalbe Marathon Tour ile değiştirdim. 5.2'de ise daha kaliteli dağ bisikleti lastikleri var, B'Twin marka.
- Jant göbekleri de farklı. 5.2 daha akıcı.
Aklıma bunlar geldi. Ama şunu da söylemeden geçmeyeyim. 5.1'imin üzerinde binlerce kilometre yaptım. Onu çok seviyorum yahu!

Kısacası, paran varsa 5.2, yoksa 5.1.

Sağlıcakla kal.

Ekleyeyim,
Vites ve fren kolları 5.2'de daha iyi. Ayrıca sele de farklı.

Unutmuşum, bu da benim 5.1'im.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1384307_10152018668002122_236929132_n.jpg

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@fatihselim

Rockrider -Decathlon Markası- değil "FRANSIZ" bir marka olan "B'TWİN" üretimi bisikletlerdir...