Salcano City Sport 27 Vs

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, uzun araştırmalar sonucu Salcano city sport 27 vs yi bugün itibariyle almış bulunuyorum. Çok fazla gel git yaşadım, başka marka başka model bisiklet beğendim bulamadığım için başka bisiklet arayışına girdim. Oydu buydu derken Salcano Sirkeci bayiliğinde buldum kendisini. Aslında 2013 modeli olan cs 30 'u istiyordum ellerinde bu olunca oda olur dedim ve aldım. Sağolsunlar ilgilendiler kurulumu önümde yapıldı fren vites ayarları v.s herşey güzel. Selesini jelli sele ile değiştirdim, Kask ve eldiven alındı, Suluk kafesi takıldı. Yaklaşık 30 km kadar yol yaptım eğlenceliydi. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Gülhanede bir kaç fotoğraf
(link)
(link)
(link)
Bunlar da Sirkeci Zeytinburnu bisiklet yolundan
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Kask ve Eldivenim
(link)
(link)
(link)
Buda Değişen Sele
(link)

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
sonunda aldın bisikleti demek... lastiklerden memnun musun acaba? 26x1,75 touring plus almayı düşünüyorum kış sonunda...

Berkcan E.

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun güzel bisiklet :) bol pedallar :D

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert C.
Lastikler asvalt yolda çok mükemmel bi sürüş sağlatıyor, fakat arnavut kaldırımı gibi yollarda yerdeki çıkıntıları hissettiriyor. Nihayetinde şehir bisikleti asvaltta sürülünce güzel. Edirnede sorun olucağını sanmıyorum alabilirsin rahatlıkla. Patlar diye korkarak gittim fakat hiç bi sıkıntı olmadı.

@Berkcan ERGEN

Teşekkür ederimm

@fatihselim

evet önden amortisörlü

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
gidon üzerindeki etiketleri çıkarmayı düşünmüyor musun?
onlar normal etiketler kadar dayanıklı olmuyor genelde, bir süre sonra kenardan kalkıyor... o arada güneşten solan kısımlar yüzünden de çıkarıldığında iz kalıyor. baştan çıkarmak en güzeli derim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletini güle güle kullan hayırlı olsun :) (Küçük bir tavsiye ya sen seleyi biraz aşağıda kullanıyorsun ya da gidon çok yukarda, sele-gidon arasındaki ayarı yaparsan çok daha rahat bi sürüş yakalarsın.)

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. Aldığın bayide bu modelden daha var mı ?

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@GökhanSemiz
Aldığım yerde özellikle sordum almak isteyip bulamayanlar varsa yardımcı olmak için yanlış hatırlamıorsam 10 15 tane var dedi 18'' ve 20'' var ellerinde

@Ozan Cansel

Seleyi tam boyuma göre ayarladım aslında bi kaç cm daha kaldırabilirim. Eğer gidon aşşağı inebiliyorsa ( bilgim yok) onu indirmek daha sağlıklı olucaktır.

• Beğen
Tepkiler: Hâkî.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gidonu maşaya bağlayan parçanın sağ tarafında açılar vardır ancak o şekilde indirebilirsin. 1-2 cm seleyi kaldırıp o açıyı da 10-15 gibi bişey yaparsan az-çok olur. Gidonla sele arasında muhtemelen daha ayrıntılı bi ayar vardır ama ben bildiğim kadarıyla ve basitçe nasıl olması gerektiğini söyleyeyim : Gidonun seviyesi ile selenin üst yüzeyi aynı hizada olmalı buna göre ayarlarsan daha rahat bi sürüş yakalarsın :) öteki türlü çeşitli eklem ağrılarıyla karşılaşabilirsin

Şimdi tekrar baktım fotoğraflara da gidonun açısı 60 derece civarında duruyor, onu dediğim gibi 10-15 derece gibi bi seviyeye getirin bi de eğer kadro boyunu doğru aldıysanız selenin biraz daha yukarda durması gerekiyor seleyi biraz yükseltip tekrar deneyin başlarda sele boyuna alışmakta zorlanabilirsin ama zamanla alışırsın daha rahat edersin

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugun seleyi yukselttim gidonla ayni boyda duruyor esenler goztepe yaptim ve yormadi hic. Asvaltta cok guzel gidiyor. Birde lafla taciz etmeseler iyi olucak istanbulda okuz sayisi arttikca bu gibi sporlara bayan katilimci azaliyor. Kask tayt ws gorunce uzayli gormus gibi bakiyorlar. Uzucu bi durum

• Beğen
Tepkiler: Berke

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetcan44
Teşekkür ederim. Mecburiyetten aldım diye düşünüyordum fakat iyiki almışım.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dünkü gezimden kareler. Esenlerden aksaraya metro ile geçtim. Sirkeciden kadıköye de vapurla geçtim. Güzel bi turdu laf tacizlerine maruz kalmasaydım iyi olucaktı.
(link)
(link)
Program doğrumu gösteriyo pek emin değilim GPS sinyali kesildi çünkü metrodayken. Dün Kaloriyi 700 gösteriyordu bugün düşmüş :). Yolda giderken bir daha deniycem.
(link)
Buda Evden çıkarken
(link)

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Ayaz
Üzgünüm ki öyle yapmak zorundayız.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Bugün de fotoğrafta olmayan +4 kilometre ile yaklaşık 30 km yol yaptım. Bisikleti alalı 3 gün oldu hem eğleniyorum hem spor yapıyorum. Havalar güzel oldukça hergün sürerim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel bir model hayırlı olsun

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke1903
Teşekkürler

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Hiçbir talihisiz olayın sizi üzmesine, hevesinizi kırmasına ya da yolunuzdan çevirmesine asla izin vermeyin - vermeyeceksiniz, biliyorum -
Çok iyi bir seçim yaptınız. Çok güzel bir bisikletiniz var. Nacizane tavsiyelerim : Yanınızda pompa,yama seti, alyan anahtarı , güvenlik amaçlı bir biber gazı ya da küçük bir çakı mutlaka bulundurun. - Eğer bilmiyorsanız - lastik patlaması durumunda iç lastiği kendi başınıza değiştirmeyi mutlaka öğrenin.

Huzurlu, mutlu, güzel günlerde güle güle kullanmanız dileğimle.