MTB Seçimi. :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında yarış bisikleti alacaktım ama taşa toprağa girmeden duramayacağımı anladığım için bu karardan vazgeçtim. :D
Şimdi listemde 3 tane MTB var bunlardan birini yazın alacağım ama kararsızım oldukça. :)
Hangisini hangi yönden ne için önerirsiniz? Sorum budur şimdiden teşekkürler. :)

Scott Scale 660
(link)

Giant XTC 2
(link)

Merida Matts TFS1000
(link)

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berke1903

yazın alacaksan bekleyip tüm markaların 2014 modellerini piyasaya çıkarmasından sonra seçim yapsanız daha iyi sanki, çok uzun bir süre var arada ve bu sürede şuan ne karar verirseniz verin hep başka modelleri de kıyaslamaya devam edeceksiniz zaten.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Merida ve Scott öneririm,içinize sineni alın ikiside güzel bisikletler,

2014 model bisikletler piyasaya çıksın,yine yardımcı olurum..

• Beğen
Tepkiler: Berke
Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Berke1903

Bende bahsettiğiniz Scale 660 ve Giant XTC2 arasında kaldım bayii ve servis özellikle Scale 660 önerdi bilginiz olsun muhtamelen yarın sipariş vereceğim... Linkte ki fiyatlar %20 indirimli yazın daha yüksek fiyat olacaktır.

• Beğen
Tepki
13
Bisiklet
Scott
(link)

Scale ile Aspect arasında ki tek fark kadro sizce değer mi ?

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert C.

Öner için teşekkürler fakat bu donanımda 2014 modeller haliyle daha pahalı olacaktır ayrıca 2014 ler gelince de bunların biraz daha ucuzlayacağını düşünüyorum.

@Ertuğrul

En fazla 3000 liraya kadar sram set bulunan bir model olarak ne dersiniz?

@fatihselim

Trek olmasına Trek ama başlangıç modeli. O nedenle değiştireceğim :) Bu donanım da bir Trek de yaklaşık 3700-4000 liradan başladığı için maalesef Trek'i bırakmak zorundayım. :) Scott'a sıcak bakıyorum. :)

@Serkan Emir

Madem her şey aynı ise içine sineni al. :)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Hiç düşünmeden merida diyebilirim... ya da

izninizle size 3.000 TL ye alabileceğiniz en iyi bisikleti göstermek isitiyorum.

Başlıca özellikler :

Manitou Marvel "PRO" maşa.(RS kadar sağlam marzocci kadar iyi yaylanıyor.)

(link)

Sram X9 Type 2 arka bacak geriye kalanlar X7 set.

Mavic crossride set.

8xc kadro yapısı

Bisikletin ağırlığı da çok az topu topu 11.50 kg :)

Buyrun link bu inş. yardımcı olmuşumdur geri dönüş yaparsanız çook mutlu olurum :)

İnanın pişman olmazsınız Türkiye de de var bu model ben izmir dec. gördüm.

(link)

SAYGILAR...

• Beğen

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
benim şahsi fikrim merida neden derseniz maşası bie bir iki gömlek üste bir ikincisi yakın cevremde var ve kullanma ımkanım oldun on numara tabıkı en son karar sızın hayırlı olsun sımdıden..

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Berke1903

2014 modeller çıktığı zaman , stok kalacağını zannetmiyorum suan bile tedarikçi firmada birkaç tane var , kackar bisiklette stok 1 tane var bike outdoor isimli firmada stok yok her ne kadar stok gözükse de yok maalesef... Dolar&euro düşünce ki illaki düşecek fiyatlarda oynama olur... Donanım olarak fark yok sadece kadro da fark var o kadar. Scoot alma sebebim de kadro kalitesi olduğu icin fiyat farkını kabullendim...

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Emir

Bayilerde bulunuyor genelde kaçkar ve bike and outdoor mağazaları bana oldukça yakın bakacağım 2014 modeller de çıkınca tekrar bi göz gezdiricem. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Berke1903

Kackar da suan M kadro 1 adet var , bike and outdoor da ise M kadro stok yok... Kadro boyutu da önemli bir faktör. 2014 modelleri beklesem mı acaba siparişide verdik ama :)

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Serkan Emir

Bence pişmanlık duyma,yeni sezonda bisiklet firmalarından fazla yenilik beklemiyorum..

Bisikletin hayırlı olsun güle güle kullan..

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuan Scott a sıcak bakıyorum ama yazı bekleyeceğim yine de hem maddi durum hemde yeni modelleri görmek amacı ile.

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Berke1903
Sipariş verdigim scale 660 Bayram sonu gelecegi icin bekleme kararı aldım... Israr ile bayim sakın karar değiştirme diyor ama kararsız kaldım.
Scoot scale 670 kadro olarak aynı sadece donanım olarak düşük bir model ve fiyat olarakta hesaplı... Listeye aldım bakalım...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Emir

Evet donanım olarak nerede ise aynılar tek fark 660 da rock shox havalı maşa var 670 de suntor xcr maşa var xcr maşanın videolarını izledim youtube'da hassaslık bakımından baya iyi sayılır, belki birde diğer malzemeler daha kaliteli kullanıldığından 670 12.5 kg 660 11.9 kg sonuç olarak 600 gram ağırlık ve bir havalı maşa için 1.000 lira fazla vermeyi düşünmüyorum yoksa bende ilk baş 660 modelini düşünüyordum. :)

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Berke1903

Bayiler arasında uçurum fiyat farklılıkları var... Bir bayii 3400 tl fiyat çekiyor , diğeri son 3200 tl olur zaten 100 tl para kazanıyorum diyor ama 2900 tl ye satış yapan firma buluyorsun. 2900 tl ye satış yapan bayii para kazanmıyor mu? Elbette ki kazanıyor ama insanların kandırılması da bayilere olan güvenimi sarsıyor ne yazık ki. Bende esnafım ama bu kadar fahiş fiyat politikası izlemiyorum.

2900 tl ye Scale 660 sipariş vereceğim Kredi kartında limit açmam lazım biraz yada havale yöntemi ile sipariş vereceğim. Bayram sonu teslim edilir nasılsa...