Kurban Bayramı Tatilinde Bisikletle Karadeniz Yaylaları Turunu Kaçırmayın

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1235197_631715700182370_608179454_n.jpg
Karadeniz’in eşsiz yaylaları, bisiklet tutkunlarını bekliyor.
13 -20 Ekim 2013 Kurban Bayramı tatilinde
Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Artvin - Gürcistan (Batum)
Bisikletle Yayladan Yaylaya çok özel tur.
Ayrıntılar ve Katılmak için; (link)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
guzel bir tur ,kayit icin ne yapmamiz gerekli acaba? bir de nerde basliyor acaba tur?650 tlnin icine ulasim da dahil midir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Rotada Sinop'un olmaması büyük eksiklik. Ne kaçırdığınızı bir bilseniz...

İbrahim Eren

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Kron
@Cihan Soyugazi

ulaşımın dahil olmadığı açıklamalarda yazıyor. turun başlangıç yeri olan orduya ulaşım ve bitiş yeri olan Artvin (batum) dan gideceğiniz yere ulaşım masrafları size ait. ayrıca öğle yemekleri de size ait. oldukça pahalı bir tur bana kalırsa. para kazanmak amaçlı düzenlenmiş bir tur olarak görüyorum. sonunda bence birileri bu işten para kazanmaya başlayacağını düşünerek bu tür organizasyonlar düzenlemeye başladı. yakında devamını görürsek şaşırmayınız derim. kişi başı 250 TL kar etseler ki daha fazla olabilir diye düşünüyorum, 200 kişi katılsa 50.000 TL eder. bayram tatilinde 50.000 TL kazanmayı kim istemez ki ???

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İbrahim Bey, bence haksızlık ediyorsunuz.
Organizasyonla bi alakam yok ancak bu tip organizasyonlar Avrupa'da uzun yıllardır tertiplenmekte; buna özel bir turizm hizmet alanı oluşmuş bulunmakta.
Bu Karadeniz Turu'na ait içeriği dikkatli okursanız, görevli personelin, ulaşımın, sağlık sigortası vb. hizmetlerin de içinde bulunduğu 7 günlük tam bir turizm paketi olduğunu göreceksiniz. Bu, bir belediyenin düzenlediği kültür festivali vs. değildir. Kar etmeden onlarca insanın günlerce size hizmet etmesini beklemek ve onların emeğini sömürmek yakışıksız bir bakış açısı olur. Turizm, diğer hizmet sektörleri gibi vergi oranı en yüksek iş alanıdır. :in:

Bu şartlar altında, hele emeğin karşılığının asla hakkıyla teslim edilmediği ülkemizde günde 90 TL'ye farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için bu, güzel bir başlangıçtır. Gelecekte bu alanda hizmet verenler artar ve rekabet oluşursa fiyatlar da düşebilir. Yine de şu haliyle son derece makul görülmektedir. :in:

Bunu akıl eden, emek veren ve umarım sorunsuz şekilde gerçekletiren herkese kolay gelsin, iyi pedallamalar... :alkis:

İbrahim Eren

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Kron
farklı bir bakış açısı saygı duyuyorum ama bence yine de pahalı Sertaç bey. bu da benim naçizane görüşüm....

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@Cihan Soyugazi

Karadeniz Turunun satışları bonubon üzerinden yapılıyor. Linkte ayrıntıları bulabilir ve buradan satın alabilirsiniz; (link)

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel hazırlanmış ama eksik.
Eksik olan bir bölüm bunun karadeniz'de yapılırken bölgenin karadeniz olduğunu unutmak büyük hata olmuş.
Giresun yaylaları ? diye eklenti olamaz ki nerede ne yaylası ne kadar kilometre çıkış yapılacak ...
Neler görülecek.
Yaylaya araba ile gidip orada bisiklet mi sürülecek...
Bilinen yerler var hep..
Tabi bazılarımız bilmiyor olabilir.
Bence çambaşı,uzungöl,ayder vs gibi yerler bilinen turistleri çekme amaçlı doğasından alınmış yerlerdir.
Birde eksik olan bölümde artık burada kış geliyor..
Karadeniz burası ..
Gece yayla titretir sabahlara kadar tir tir titretir.
Islatır..
Sis de önünüzü göremezsiniz.
Sadece taslak ufak bir heyecan ile paylaşılmış bir tur olarak görüyorum.
Havanın iyi gitmesi lehinize gerçekleşecektir.
Gitmese bile s yanınızda uzun kol giyicekler (yedekler dahil ) 1'den çok. .. kirlenmesi dahilinde temizlik vs.
Buna göre giyim gibi bilgilerin şart olması.
Birde bazı yaylalar gece rüzgarlı oluyor..
Kuzey güney farkı çok fazla.
Yayla yolunun eğimi %5 %10 %30lara kadar varır ki normal birisi için ideal değildir.
A normal birisi için idealdir.
Hava yağışlı olursa terle beraber su kaybı aşırı olur.
Hava güneşli olursa nefes nefese çıkarsınız yokuşları tabi ki uzun soluklu bir yokuş varsa..
Ortalama bir turun insan bedenine maliyeti
Günde 7000 -10 bin kalori.
Efor ve yokuşların durumuna göre.
6-10 litre su kaybından bahsediyorum. 7 saat sürüş dinlenmeyi felan ekler isek. 10 saat diyelim.
Fakat genel bir bilgilendirme olmadığı için kendi yapmış olduğum turların analizini belirtiyorum.

bisikleti çıkarır isek genel bir turistlik tur diye ekliyorum.

sebo

Üye
Tepki
39
Bir yerden başlanacaktı bu tip turlara. En azından eksikleri göre göre zamanla özel bir programa dönüşür. Hep aklımda vardı böyle bir organizasyon yapmak veya katılmak. Özellikle de yaylaları güneyden denize paralel birleştirme yıllardır konuşuluyorken... Bu olunca zaten kaçınılmaz bir rota olacak Karadeniz yaylaları. İşin ekonomisini geri plana bırakarak bir turizm hareketi çıkarmak gerekir bu coğrafyadan. Düşünenleri, katılanları tebrik etmek lazım.

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@Ugur Basdag

Sinop'u da içine alan Batı Karadeniz bölgesi içinde çalışmalar yapıyoruz. Batı karadeniz rotasını oluşturmakta ve bölgelerden destek bulmakta şuan zorlanıyoruz. Doğu Karadeniz bölgesi bu tür organizasyonlar için Batı Karadeniz illerinden önce davrandı ve gerekli desteği sundu. Bu turumuz ardından Batı Karadeniz içinde bir çalışma içine gireceğiz.
Aslen şuanda tüm karadeniz hattını içine alan bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmanın ilk ayağını Doğukaradenizden başlattık.
Bir gezi organizasyonu gibi gözükse de aslen bu turumuz Karadeniz bölgesini alternatif turizm ve bisiklet turizmini geliştirmeye dayalı bir çalışmanın parçasıdır.
Biz bu bölgelerin Ege ve Akdenizde olduğu gibi herşey dahil sistemiyle bölge coğrafyasının yokedilmesini istemiyoruz. Karadenizin doğal haliyle kalması ve tarz alternetif doğa turizm sayesinde bölgeye getireceğimiz turistler sayesinde bölge insanının kazanmasını istiyoruz.
Evet bu bizim yaptığımız ticari turlardır ve bu turların oluşabilmesi için önce bölge haklarının bu turizme yatkın olması ve onların bu turları istiyor olmaları gerekiyor.
Burada bile görebileceğiniz gibi kendi bisikletçilerimiz bile bu tür bisiklet turizmine destek vermekten ziyade Belediye organizasyonlarıyla bedava festivaller istiyorlar.
Sinop ve diğer bölgelerdeki Belediyeler, Valilikler ve bölge insanlarından bağış beklemiyoruz, sadece önümüze set çekmemeleri yeterli olacaktır.
Burada çok net yazamıyorum ama sadece şu kadarını bilmeniz yeterli daha önce Sinop ta bir çadır kampı kurmuştuk ve kampımızla uğraşacağımız vakitleri gereksiz büroksilerle harcamıştık.
Sinop'u ve doğasını seviyoruz ve bu bölgenin eşsiz coğrafyası ve barındırdığı tarihi zenginliğin farkındayız. Umarım ileriki çalışmalarımızda sizlerinde desteğiyle Sinop'ta birlikte pedallarız :)

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
batı karadeniz varsa karaük/safranbolu da vardır ve bende varım inşallah kısa süre içerisinde hazırlanır

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@İbrahim Eren

İbrahim Eren arkadaş, siz bu turda yazılan tüm hizmetleri aynen yerine getirerek günlük turu 85 TL den yapmayı başarırsanız, biz de size dahil olmak isteriz. Böylece sizde hayal ettiğiniz 50,000 TL ye yakın para kazanma fırsatı bulursunuz.
Seyyah Turizm olarak resmi bir teklifte bulunuyorum ve buradan da deklare ediyorum. Buyrun ofisimize gelin sözleşme yapalım.
Cengiz Yargıç
Seyyah Turizm
Fevzipaşa Cadddesi No:129/2 Fatih / İSTANBUL Tel : 0 212 533 85 85

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@alp değer tanrıverdi

Tur ayrıntıları bonubon sayfasının ayrıntılar bölümünde var. bu linkten ulaşabilirsiniz; (link)
Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için ofisimizi arayabilirsiniz 0212 533 85 85 Cengiz Yargıç

İbrahim Eren

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Kron
@Cengiz Yargıç

ben ticaret yapmıyorum. ticaret yapan sizlersiniz cengiz bey. bedavaya bu işi yapmadığınız ve bisiklet üzerinden para kazanmayı düşündüğünüz aşikar. bunda da anormal bi durum yok zaten. emek harcıyorsanız para kazanmanız da gayet doğal. ilginç olan bunu gizlemeye, saklamaya çalışmanız düşüncesi de abesle iştigalden öteye gitmiyor. ben düşüncelerimi paylaştım sadece bana cephe almaktan vazgeçin lütfen. iyi ticaretler...

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
Geçen Ay Artvin'de 1 haftalık kampımız vardı ve bu tamamen ücretsizdi.

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
Bana da açıkçası içerik zayıf,nerelere gidilecek günde kaç km pedalanacak vs..?Bir de fazla kişi olduğunda çok durma kalkma oluyo ki bu da zamanla bütün hevesi kaçırıyor.. Şahsi kanaatim en güzeli kafa dengi bir ya da iki kişi ile böyle turlara organize olmak ,biraz da macera olacak ki tadı çıksın..

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@SerkanNamazcı

30 Eylül - 23 Ekim 2012 tarihleri arası İstanbul'dan Artvin'e Karadeniz Bisiklet Turu gerçekleştirdik;

Karadeniz Tv de yayınlanan 10 bölümlük Tv programı hazırladık.
2012 Ekim - Kasım - Aralık - 2013 Ocak - Şubat - Mart - Nisan ayları boyunca Karadenizde bulundum merkezlerde, köylerde, yaylalarda bulunarak yine Karadeniz Tv ve Ordu TV52 ye program çekimleri yaptık. Ordu'da kış aylarında turlar geşekleştirdik. Özellikle Yılbaşında Bisikletle Çambaşı Yaylasında etkinlikler yaptık;

Bu süre içinde Giresun'unda dahil olduğu yayla köylerinde Eko Tatil sistemi için çalışmalar yürüttük;

Bölgenin resmi kurumlarıyla birlikte yürüttüğümüz projede EuroAsiaVelo adıyla Avrupa Asya Bisiklet Yolu Ağı Rotasını Karadeniz güzergahı üzerinden hazırlanmasına yönelik projeyi halen yürütüyoruz;

Yürüttüğümüz çalışmanın ana temasında Karadeniz Yaylalarının sadece senenin 2 ayında değil tüm mevsimi kapsayan alternatif doğa turizmini içermesi ve bu turizmin bölgenin doğasını bozmadan bölge insanına istifade sağlamasını öngörmektedir. Bu sebeple geçen kış ayı boyunca Yaylalarda turlar gerçekleştirildi;

Uzun süredir yürüttüğümüz Karadeniz turizm projesinin diğer videoları ve ayrıntıları için (link) sitesini inceleyebilirsiniz.
Bu videolarda da açıkça görüleceği üzere bu turlarımız kış aylarında gerçekleştirilmiştir. Bu süre içinde Doğu Karadeniz Yaylalarının büyük bir kısmı gezilmiş ve keşif çalışmaları yapılmıştır.
Kurban Bayramında gerçekleştireceğimiz Bisiklet Turumuz bu çalışmalar neticesinde hazırlanmıştır. Bayram süresince yapacağımız turumuz bisiklet gezilerini kapsar. Bu turumuz perfonmas içerikli değildir. Bisiklet yarışı veya dayanıklılık güç gösterisinden öte yaylalarda gezme fırsatını bisikletle yapmamız için hazırlanmış bir turdur.
Tur boyunca tüm şartlar gözönünde tutuluyor ve gerekli tedbirler alınıyor.
Geçen sene denemelerini yaptığımız bu turları turizm firması olarak sürekli gerçekleştirebilmeyi hedefliyoruz.
Bu idealleri paylaşabileceğimiz bölge halkı ve bisikletçilerin deneyimleri, tavsiyeleri, işbirliklerine hazırız.

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
Aha Geldi Sırası
Karadeniz Turumuzun her akşamında tulum, kemençe, horon....