Specialized Sirrus Elite / Schwalbe Marathon Plus SmartGuard

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Bisikleti aldığımdan beri (ki bu yaklaşık 7-8 ay) lastikler 5-6 kez patladı. Son katıldığım 100km nin üzerindeki turda arka lastiğim 3 sefer patladı. Specialized güzel bisikletler yapıyor ancak lastik işinden anlamıyor. Herkes bildiği işi yapsın. Koruma katmanı tırt!.. Geçen pazar günkü turum 2. patlaktan sonra hep bir tedirginlik içinde geçti. İlk patlama(cam) 40.km de, 2. si(kıl kadar tel) 52.km de oldu. Ve son 50 km yi ne zaman patlayacak diye tedirgin tedirgin pedallarken 3. sü(cam) ise evime 1.5km kala patladı. Yeter artık diyerek bende dertsiz ve tasasız bir lastik olan Schwalbe Marathon Plus SmartGuard'a terfi etmeye karar verdim. Benim bisikletimden kullanan arkadaşlara:- lastiklere pek güvenmeyin, yarı yolda bırakır. Ayrıca yabancı forumlarda dolaşırken, doğru bir seçim yaptığımı abinin biri perçinledi. Amcam 10.000mil yapmış! Ve sıfır patlak!!! Bu mudur; işte budur!...
Foto linkte...

(link)

Scudo

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Schwalbe Marathon Plus biraz pahalı ve ağır ama patlamaya karşı gerçekten çok dayanıklı.Nerden,ne kadara almayı düşünüyorsunuz?

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Bu siteden verdim siparişi. Fiyat gayet makul. 1 yerine 2 adet...

(link)

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Ayrıca önümüzdeki yıl Antalya-Çanakkale turu düşündüğüm için 28C yerine 32C aldım. Arkaya bagaj atacağım için biraz kalınlaştırmak işime geldi.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun dostum bu uyarını dikkate alacağım :) ben de (link) geçen sene ve bu sene toplamda iki çift lastik almıştım sıkıntısız çok da hızlı.. senin site ile karşılaştırmadım henüz bilemiyorum aralarında fiyat farkı var mı ne kadar da.. Ben de aksesuarları tamamlayamadım seyrek ve kısa çıkıyorum tırstığımdan siparişlerin arasında tamir seti filan da var çünkü.. Her neyse şimdiden lastikler hayırlı olsun. Ben de alırsam lastik 35'e çıkacağım kendimi psikolojik olarak daha iyi hissettirecekti :D

Not: bisikletler aynı hocam şimdi ben 35 alsam şimdiki orjinal iç lastiğini kullanabilirmiyim yoksa iç lastik de mi değişmeli? Saygılar.

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Eroğlu

Eyvallah Ahmet,
Senin siteye bakmıştım. Fiyatlar hemen hemen aynı ancak benimkinde kargo ücreti yok.
İç lastik 28/32c (en azından benimkisi öyle) olması lazım. Olmaz yani. Sirrus'a takabileceğin en yüksek kalınlık 35c dir. Ancak ileride uzun turlarda arkaya bagaj takacak olursan 35c kalın gelip sürter. Bagajlı takabileceğin en kalın lastik 32c dir. Bunu göz önünde bulundurarak ebatını belirle. Benim 28c ile hiç sıkıntım yok fakat bagaj yüzünden kalınlaştıracağım.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@N. ÖZÜTÜRK

Eyvallah uzun için çok kritik bir hata yapıyorduk az daha.. tamam en fazla 32 teşekkürler. O halde benim iç lastikler de uyar.. Bu arada iki sitedeki aynı ürünleri (yada muadili heralde) karşılaştırdım benim söylediğimdeki 3-4 avro daha pahalı ayrıca 7 dolara yakın shipping alıyor.

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar,
Sirrus modellerinin üzerinde gelen jant ölçülerini söyleyebilir misiniz?

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
@N. ÖZÜTÜRK

Burada eksik bilgi verdim, yeniliyorum:
35c lastik çamurluk için geçerlidir. Kadro, çamurluk kullanılacaksa 32c ye kadar izin veriyor. Ben çamurluk + bagaj kullanacağım için 35c olmuyor. Bu Aktif Pedal'ın kendi sitesinde de böyle yazmaktadır.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@N. ÖZÜTÜRK

O zaman şöyle zaten 32 ile 35 arasında aşırı fark olmadığına göre dış lastiği de her hafta yada ay değiştirmediğimize göre :D uzun tura kesin olarak çıkacağım belli olmamakla birlikte ne olur ne olmaz düşüncesi ile en fazla 32 dış lastik almakta fayda var. Senin o siteden ben de getirtebilirim. Daha uygun. Bisikleti aldığımdan beri hiç çıkamadım akşam, şu çinden gelecek ışıklandırmaları bekliyorum maalesef. Eyvallah, dikkate alınmıştır hocam ;)

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Eroğlu

Benimkiler bi gelsin de hayırlısıyla, burada paylaşacağım zaten. Deneme oldu bu site, sorunsuz gelirse 75 Euro dan az olan ürünler o siteden sipariş verilir. 60 Euro dan sonra kargo yok nasıl olsa.
Uzun tur demişken, bu bisikletler uzun tur için ağlıyor resmen :evil:

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Sakaoğlu

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@N. ÖZÜTÜRK

Hocam ikisi 46 avro civarı tutuyor sanırım değil mi? kargo bedava olmuyor mu 60 avro 'dan sonra mı free shipping? uzun turda zaman lazım biraz da kardeşim maalesef o da herkeste yok, zamanı olup da uzun tura çıkanlara imreniyorum şahsen.

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
2 adette (link) aldım. Totalde ise buradan tek M.Plus fiyatına 2 dış 2 iç lastik aldım. 57.14 pound tuttu hepsi.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@N. ÖZÜTÜRK

Kargo normalde ne kadar oluyor? ihtiyaç yokken de kargo bedavaya gelsin diye 60 avro harcamayalım şimdi :D

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Aslında 2 sinede ihtiyacım vardı zaten. cst fiyatına geldi. Şimdi girdim siteye kargoyu free için 60 Euro nun üzeri istiyor. 2 adet lastik 61.37 Euro. Kargo 5.78 euro geliyor. 5.31 e iç alırsan 1 adet kargo free oluyor. 60.89 kargo bedava 2 dış 1 iç. Tamam şimdi çözdük. :)

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@N. ÖZÜTÜRK

Neyse yakın zamanda iki adet de ben sipariş veririm artık önce bir şu üzerindeki slik lastiklerle kaç kez patlak çatlak vereceğiz deneyip görelim.32 için de orjinal iç lastikleri olur sanırım. Ya bu patlak işi gerçekten dış lastik kalitesi ile doğrudan alakalı olsa da biraz da şans işi hakikaten.. Çünkü arkadaşla aldığımız kevlar lastikleri taktık ve aynı yerde sürdük, birlikte çıktık sürekli turlara, o arka lastiği iki kez patlattı bende tık yok. Hatta daha önceki lastikler de ikimizin aynıydı, yine bir günde iki kez patlattı, aynı yoldan geçtik bende tık yok! O gün acaip isyandaydı, az daha bisiklet olayını bırakıyordu vallaha :D hayır benimki patlamıyor aynı yolda onunki patlıyor ya :D "yok olm bu işte bi'**nelik var, heralde başıma bişi gelcek uyarılıyorum, bi süre çıkmasak mı ne!?" diyor o gün çok güldüm la :D

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Benim iç lastikler kevgire döndü. Aynen şans işi lastik. En iyisini aldım, bakalım ne olacak artık.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@N. ÖZÜTÜRK

Hayırlısı olsun kardeş.. Bir kullan bakalım. ilk izlenimlerini yazarsın yine.

Edit: Dostum bak senin siteye girdim deneme amaçlı aynı dış lastikten iki tane attım sepete 52.97 avro yazdı toplamda yani 4.99 avro yola gidiyor.. sonra senin iç lastikten bir adet ekledim 4.99 kargo düştü (kargo kısmında sıfır yazıyor) ve toplam fiyat 52.56'ye indi yani sanırsam 50avro ve üzeri kargo bedava 60 değil.. Bir dene istersen ben de yanılıyor olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: NZM!