Bu Cumartesi Specialized Sirrus Elite 2013 almaya gidiyorum.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar bilen bilir bilmeyen eski konulardan görür daha önce geçen sene aldığım Carraro 419 Grunge bisikletimi Kıvanç kardeşime elden satmıştım. Fiyat performans açısından iyi bir bisiklet olmasına rağmen dağ bisikleti olması sebebiyle kullandığım alan doğrultusunda doğru tercih yaparak almadığım bir bisiklettir.. Peki bunu satıp ne alacağım sorusunu forumda araştırıp konu başlığı da açarak ayrıca bir kaç değerli arkadaşımı pm yoluyla rahatsız ederek yeni bisiklet alırken yapacağım tercih konusunda kendime bir yön çizdim. Bu tercihim ise şehir bisikleti olan SS ile netleşti. Bu noktada rahatsızlık yoluyla "SSE AF mi yoksa Karbon maşa mı alayım" sorusunun cevabını AF olarak bulmuşken aktifpedal'dan yetkili arkadaş beyaz renginin olmadığını söyledi. AF seçmemin sebebi üzerindeki donanımdı keza AF, SSE karbon üzerindeki donanımdan daha iyi. Hayatımda hiç siyah bisikletim olmadı, içimi karartıyor siyah, ayrıca beyaz rengin bisiklete çok yakıştığını düşünüyorum. AF beyaz rengin olmaması, üzerindeki donanım her ne kadar SSE karbon'dan daha iyi olsa da, SSE karbon 2013 modelinin beyaz renk tercihi mümkün olması ve üzerindeki karbon maşanın cazibesine dayanamadım ve SSE karbon'u tercih ettim. İyi mi ettim kötü mü ettim noktasında üzerindeki donanım için hala keşke SSE karbonda olsaydı diye düşünmüyor değilim.. Yani birinde AF var donanım iyi diğerinde karbon maşa var donanım biraz daha zayıf. Daha önceki konuda da bu noktada kararsız kalmıştım. Bazı arkadaşlar; "karbon al, donanımı sonra değiştirirsin" dediğinde zaten bütçeyi zorladığımdan bahsettim. Fakat sanırım ilk etapta benim gibi her gün çıkarsam -ki zor, hele kışın full yatış- 60 ila 70 km yapan birine SSE karbon donanımı yeter sanırım..

Şimdi konuyu şu sebeple açıyorum; eğer karar verip benimle gelirseniz birkaç bisiklette sanırım kayda değer bir indirim alabiliriz :D

Konuyu okuyan aktif pedal yetkilisi: ...LAN!? :D

http://img843.imageshack.us/img843/1386/i36k.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Maşa da diğer aksamlar da değiştirilebilir parçalar. Zaten AF ile Elite arasındaki donanım farkı da atla deve değil. İkisi de memnun edecektir. Sirrus Limited falan olsaydı, o zaman tartışmaya değer olurdu. :)

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@ahmetcan44

Hoop.. Aldım gitti o zaman :D Ama şu var şimdi pazarlık konusunda ortada buluşursak aldım.. yoksa bak ramazan ayındayız. hem pazarlık sünnetmiş :D bakalım göreceğiz. Hayır zaten en çok indirimi bisikletin markasının telafuzu zor olduğu için isteyeceğim neydi yav spesialzırt mıydı speşilayz'dı heralde :p

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
''Speşilayz'' deyip geçersin. :) Şimdiden bol pedallı günler diyelim.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
alırsanız fotoları bekleriz :) buarada kaç kg acaba?

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
"Elite yaklaşık 10,5 kg" yazmışlar foruma. tabi tabi inş alırsam atarım elbet.

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. 2012 Specialized Sirrus Sport kullanıcsıyım. Sirrus serisi bir de ortağıma aldık sonradan. (2013 Sirrus Elite - gri) Memnun kalacağınıza şimdiden emin olabilirsiniz.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@Onder.Eren

İnş önder abjm bakalım ben de çok heyecanlıyım. bazen konu bisiklet oluyor neden sattın falan diye.. ne alcan diye birden sorunca "neydi nan!?" oluyorum bir an sonra speşilayz diye markayı söyleyince muhabbete katılanların bir çoğu markayı telafuz edemiyorlar ya.. işte o zaman içime doğru gülmenin sağlık açısından bir tehlikesi var mı diye düşünüyorum :D "speşinlay, spelişayn, speşişlayn vs" :D

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Ahmet Eroğlu

bilimum aksesuarla 11 kg olduğunu düşünürsek... oooy oy, uçarsın artık yollarda kardeşim yaa. süper walla. bol pedallar :)

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Şimdiden hayırlı olsun abi . Senin carraroyu aldıgın zamanı hatırlıyorum :D Bana da tavsıyeler vermıstın . Umarım hem zevkıne hem de cebıne uygun guzel sekılde alırsın bisikleti kazasız belasız kullanman dılegıyle .

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@erphan

Eyvallah sağolasın abiciğim. Bakalım kaydedeğer speşilayzıd telafuz indirimi olursa haftasonu yazarım foruma. Şu çinden gelecek olan ıvırzıvırlarla birlikte detaylı bir konu açarım inş.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@Emre Sertkaya

İşte onu sattım buradan bir arkadaşa :) o zaman fiyat performans olarak alabileceğim en iyi bisikletti fakat amaca uygun almamışım yanlış yapmışım maalesef 500 lira zarara mal oldu bana kardeş. Eyvallah sana da kazasız belasız bol pedallamalar ;)

gökhangenel

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Specialized
bence sirrus a elcikler çok yakışıyor gidonda. limited da görebilirsin. ben de sonradan taktırmıştım. işe de yarıyor.
ben de şehir içinde sirrus kullanıyorum, tura da rahatlıkla çıkabilecek bisiklet. hatta bullhorn handlebars denen gidonlar çok iyi gidiyor sirrus a veya başka flat handle bar a sahip bisikletlere. turlarda da farklı tutuş pozisyonları da deneyebilirsin. Üzerindeki standart lastikler hiç fena değil, 10bin km de bi kere patlatmıştım. ancak biraz sert gelirse 32-35 lastik de bakarsın. gülegüle kullan.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@gökhangenel

Teşekkür ederim. Daha önce 26x2 ve 26x1.50 kullanmıştım 26x1.50 ye düşünce bile sürüş konforu düşmüştü yani maşa yeterli gelmemişti yol akışı da aynı oranda artmıştı, şimdi sanırım SSE üzerindekiler 28 ince gibi sanki bir de amlrtisör yerine karbon maşa var biraz haldır huldur gideceğiz sanırım alışabilecekmiyim bilemiyorum ilk etapta belki zor olacak heralde alışmam.

ONUR ÖZGÜR

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Merida
on numara bisiklet alıyorsun kardeşim.:alkis:

yurtdışı siparişlerinle birlikte artık nasıl olur bilemiyorum. nazarlık lazım :)

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@ONUR ÖZGÜR

Eyvallah tüm forum dostları en iyisini hakediyorlar inş darısı sizlerin de başına. İnş herkes gönlüne göre bir bisiklete sahip olur.

gökhangenel

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Eroğlu

karbon maşa alu maşadan daha az haldır haldurdır :) bi de maşa üzerinde titreşim önleyici aparat var. gerçekten de titreşimleri azaltıyor, el yorgunluğuna birebir. ama tabii amörtisör değil. 28 sert gelirse 32 öneririm. hatta satın alırken konuşun bence belki yadımcı olurlar.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@gökhangenel

Gökhan önce ben de senin gibi deneyeyim eğer olmazsa yurt dışından kevlar vs sağlam bir 32 yada 35 alırım artık ;) hatta şimdiden gözüme kestirdim bir model. Bisiklet yok ortada aksesuar yedek parça full he :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aksesuar kısmı belki de en zevkli kısımlardan. :) Ben bisikletleri alalı aylar olmasına rağmen, ilk günkü heyecanla aksesuar ilanlarına bakıyorum buradan ve diğer sitelerden. Son olarak aşağıdakileri sipariş ettim;

(link)

(link)

Daha da bakıyorum neler var diye. :)