02.12.2012 geçirdiğim kaza ve kaskın önemi

E-mr-E

Daimi Üye
Tepki
136
İsim
EMRE
Bisiklet
Scott
Gecmiş ola mustafendi Çok korkuttun bizi

Scudo
Tepki
41
arkadaşlar bisikletin ve kaskın resimleri bisikleti bugün alabildim garantide şansımı deneyeceğim hasarın büyüğü görüldüğü gibi selede ve arka jant yamuk biraz yinede bir bakıma ihtiyacı var
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@mustafa sorkulu

Konunu üzerinden bayağı zaman geçmiş ama yine de geçmiş olsun. Allah tekrar göstermesin.
Yeni kaskınızı almışsınızdır herhalde. Marka, model nedir?

Tepki
41
@mtkeskin

teşekkür ederimAllah sizlerede göstermesin aldığım kask bu marka yine yeni modeli sadece

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Büyük geçmiş olsun diyerek söze başlamak istiyorum. Benzer bir kazayı ben de geçirdim. Sağ kolum iki haftadır bilek ve dirsek kısmından atelleydi. Doktor da zaten ilk gördüğünde kırık ihtimali yüksek diyerek tanı koymaya çalıştı. Çok şükür bağ ve kas zedelenmesi mevcut. Şu an bile kolum tam randımanlı değil kısıtlı. Bir de saymadığım morarıklık kesik ve ezilmelere de var. Ama çok sonraları farkettiğim kaskımdaki darbe izi. Düşerken hiç farketmemişim ama kaskıma ezilme var. Kask gerçekten çok önemli. Allah bütün bisikletsever arkadaşlarımızı kazadan beladan korusun. Size de çok büyük geçmiş olsun

Tepki
41
@Gültekin R. Demirkaya

teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun aman o kaskı tekrar kullanmayın

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
kaskı inceledim kırılma olmamış hatta kaplamasını söktüm çatlak patlak esneme olmamış ama değiştirmeyi düşünüyorum bi de kolum iyileşse...tekrar hepimize geçmiş olsun

Tepki
41
@Gültekin R. Demirkaya

Yazmayı atlamışım bende 30gün önce dirseğimin üzerin düştüm ve çatlatmışım kolum tam açılmıyordu gün itibarıyla bir şey kalmadı şükür bu tip sorunlar zamanlar geçiiyormuş, Kaskta çatlak olmaması önemli değil darbeye maruz kaldığı için malzeme yapısında bozulma olmuş olabilir ve mukavemeti düşmüştür belki genelde darbe alan kaskların kullanımı önerilmez

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
elbette dediğiniz gibi...dirsek çevresindeki tendonlar ve çatlak çok ciddi süre istiyor iyileşmesi için. Kaskı da değiştirmeyi düşünüyorum

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Cok gecmis olsun. Okurken once kask yok zannettim, ama neyseki onleminizi alip yola cikmissiniz. Cok daha kotu olabilirdi.

Tepki
41
@verisakeet

teşekkür ederim doktorum aileme kask olmasaydı aynı kırık belki daha büyüğünün kafatasımda olabileceğini söylemiş